Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell minden kérdéshez...

Miért kell minden kérdéshez odaírni, hogy a keverék kutyák milyen jók, stb?

Figyelt kérdés

Szeretem a keverékeket,világ életemben az volt,igaz,most 2 bernim van. A kérdésem lényege,hogy szinte akárhányszor kérdez valaki valamit tk-s kutyusról,vagy leírja,hogy milyen fajtát szeretne,rögtön leszólják,meg ilyenek.

Szerintem majdnem mindenre alkalmas a keverék kutya is,de van,amire nem.


2012. márc. 5. 16:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%
Az egy dolog, hogy az atlagember hulye. De aki allatvedo, tehat elvileg jobban erdekli a dolog, es olyan helyekre irogat, mint a zug.hu az miert nem nez utana a dolgoknak? Az egesz allatvedo mozgalmat jaratjak le az ilyenek.
2012. márc. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%

Mert az ilyen "állatvédők", cikkírók sem kivételek.

Az ilyen helyekre szerintem (bár lehet tévedek) a nagyhangú önjelölt emberek irogatnak mindenféle hülyeséget, hogy felhívják magukra a figyelmet. Nincs jobb megoldás, mint nem kell velük foglalkozni. Vannak azok akik tényleg ennyire nem normálisak és vannak az irigyek akik azért nézik le köpködik a másikat mindenféle kitalációval, mert nekik nincs, vagy ha van akkor ők nem képesek megnevelni és ezért mást kell hibáztatniuk.

Aki normális és hajlik a szép szóra annak el lehet magyarázni a különbségeket nem csak kutyás, de bármilyen témában és az előbb kérdez, olvas utána, minthogy elkezdje szajkózni az ilyen őrületes baromságokat. Aki nem annak magyarázhatod. Nézd csak meg hány kérdésnél próbáljuk meggyőzni az embereket, hogy ne egy agyonszaporított yorkit/amstaffot/dobermannt... akarjon venni és közülük mennyi érti meg a lényeget. Kevés. Legtöbb megjelenik pár hét múlva és megírja, hogy boldog gazdája lett egy (jelenleg) egészséges XY fajtájú kiskutyának és csak 10-20ezer Ftjába került. Nagyon ritka az olyan, aki meg is fogadja a tanácsot és nekiáll gyűjtögetni, tenyészeteket nézegetni. A 2közt azért szerencsére vannak, bár ők sem sokan, aki igazat ad, megérti a lényeget és körbenéz a menhelyeken, fajtamentőknél is és onnan választ magának.

A legszomorúbb, hogy nem egy nagyobb újságban állították már be pl. a mudit keveréknek, szerintem ritka az olyan átlaghülye aki a vizslán és a pulin kívül képes felismerni a magyar fajtákat. De nem csak a magyar fajtáknál van ez persze: moszkvai őrkutyát pl. bernáthegyinek nézik a belga juhászt német juhász keveréknek, és hány olyan kutyára rámondják, hogy harci kutya meg emberevő amiknek közük nincs a dologhoz...

De csak hogy az emberi hülyeségre a saját példámat említsem: folyamatosan megkapom, hogy a boxer egy agresszív fajta és nagyon kell vele vigyázni, csak addig normális amíg kölyök, mert a múltkor is volt a TVben az egyik ismeretterjesztő adón egy, aki mindenkinek nekiment és agresszív volt (valószínűleg C.M.-t vagy M.S.-t néztek).

2012. márc. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
28%
ebben igazuk van elsősorban a menhelyi kutyákat kellene megmenteni ,hogy ne altassák el őket neked is milyen jó érzés utána ,hogy megmentetted ennek az állatnak az életét
2012. márc. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

De ha az én céljaimnak nem felel meg egy keverék kutyus akkor rögtön nem is vagyok normális?


Az én bernimet nézték már leonberginek ( az egyik falusi állatorvos ),hosszú szőrű rotinak,bernáthegyinek,sőt,a múltkor egy mama közölte,hogy le kéne lőni,mert látta a tv-ben,hogy ez az a pittbullkutya...

Mondtam neki,hogy szerintem elaludt,és összenézett 2 műsort...

2012. márc. 6. 08:47
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
de mit akarsz a kztyával? mire nem felelne meg egy keverék kutya?
2012. márc. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Rengeteg mindenre nem felel meg egy keverék, úgy ahogy sok fajtatiszta kutya sem jó jó pár célra, hanem főleg arra, amire kitenyésztették.

Pl ha valaki házőrzőt szeretne és hazavisz menhelyről egy nagytestű keveréket, ha épp leonbergi vér csörgedez benne nem sok mindenre megy vele. Terelésre, vadászatra szintén specifikus kutyák kellenek. Ha gyerek mellé szeretne valaki nagytestű, de kedves, mindenkivel nyitott kutyát akkor nem biztos, hogy pl egy kuvasz/moszkvai/kau keverékkel jól járna, patkányozásra sem biztos, hogy egy pincsi mix lesz a nyerő. "Cuki" kis házikedvencnek tökéletesek a különböző pincsi, csivava, westi, yorki... mixek.

De ha valakinek határozott elképzelése van a kutya jelleme esetleg még a kinézetét illetően is, akkor miért is kell ráerőszakolni azt hogy adja fel az elképzelését és fogadjon örökbe menhelyi kutyát, mert az olyan nagylelkű dolog. Ha nem lennének ennyire felelőtlenek az emberek, ivartalanítanák legalább a keverékeket, akkor nem lennének tele a menhelyek. Arról, hogy mennyi kutya kerül oda,arról pont nem a tudatos gazdák tehetnek. Attól, hogy valaki onnan örökbe fogad még nem szűnik meg maga a probléma.

Miért is baj, hogy valaki tudatosan ÉS felelősségteljesen választ kutyát?

2012. márc. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%

Hát ezen most szakadok, kérdező... Pitbull a berni?? :))

Én sem értem, miért ajánlanak mindenkinek keveréket, nyilván akinek nincs konkrét elképzelése, annak megfelel egy keverék is, de az tévhit, hogy egészségesebbek. Egy jó vérvonalú, gondosan kiválasztott párosításból származó fajtatiszta kutya ritkán beteges, ez a beltenyésztett, disznóólban szaporodó szerencsétlen roncsokra jellemző. De ugyanúgy a keverékek is gyakran szaporodnak egymás közt.

2012. márc. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Imádom ezt a fajtát. Jellemre, kinézetre,mindenre ebben találtam meg a tökéletes kutyát. Tudom,hogy nem lesz zsákbamacska,és az egyéni különbségeket leszámítva nagyjából tudom,hogy mire számíthatok.

Egyébként kiállításozni szeretnék,illetve később szeretnék kennelt alapítani,és tenyészteni ezt a csodás fajtát,kialakítani azt a vonalat,ami mind külsőleg,mind jellemben olyan,ahogy én azt megálmodtam.És igen,képes vagyok kifizetni 120ezret emiatt egy kutyusért. Belátható,hogy erre a keverék nem alkalmas.

2012. márc. 6. 09:56
 19/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem ertem, miert lenne kotelessegem masok utan takaritani. Azokat a menhelyi kutyakat nem en dobtam ki. Termeszetesen segitek ahol tudok, vittem mar haza kobor allatokat, gyerekkoromtol kezdve rendszeresen setaltatok ingyen olyan kutyakat, akiket idos gazdajuk nem tud es gyakran nem is akar es ha a korulmenyeim vegre engedik, szeretnek ideiglenes befogadast vallalni. De emellett magamra is gondolok, az en almom nem egy mentett kutya. Nem elhet mindenki teljes onfeladasban, mint Terez anya de ettol meg lehet jo ember.
2012. márc. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem vegyétek kötekedésnek, mert nem annak szánom a következőket. Azt látom, hogy sok kérdésnél a tk-s fajtakutyások lenézik a keverékeseket. Úgy beszélnek róluk (sok helyen), mintha alsóbbrendűek lennének. Nem lehet tudni, mit örökölt, milyen betegsége van, 100-ból egy lesz normális és egészséges. Ha valaki ír, hogy kutyát szeretne, rávágják, hogy keverék, mintha "próbakutya" lenne az "igazi" előtt.

Most ezt így nem konkrétan valakinek célzom, vagy konkrét kérdés kapcsán, de mint fórumokon, mint élőben megkaptam, már, hogy áá, csak keverék? A kutya választott minket, nem mi akartunk keveréket. És nem is arról van szó, hogy nem telik fajtatisztára, mert telne, ha olyat akarnék, de én már csakazértis mindig azt a kutyát akarom, aki senki másnak nem kell.

2012. máj. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!