Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem szereti az emberek...

Miert nem szereti az emberek tobbsege a keverek kutyakat is?

Figyelt kérdés
Nekem 4 utcarol befogadott keverek kutyam van ,mindet kidobtak,es egy fajtiszta,akit viszont kaptam.Annyira dragak mind,es kulonlegesek.Miert a tobbseg megis a fajtisztakat szereti?En mindegyik kutyammal buszken setalok az utcan,mert nekem mind gyonyoru...olyan jo lenne ha mindenki szeretne a keverekeket is,akkor nem lenne annyi szegeny kidobott kutyus.

2012. febr. 26. 18:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Bizony nagy probléma, hogy sokan csak fajtiszta kutyát akarnak, és a menhelyek meg tele vannak. Szerintem nem csak egy fajtiszta lehet különleges, a neveltetéstől is függ. Hiába van vkinkek egy fajtiszta kutyája, ha neveletlen, szófogadatlan, ellenséges.
2012. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Minden kutya fajtiszta.

Egyébként én sem értem hogy egyeseknek miért csak a fajtAtiszta számít kutyának. Pedig egy menhelyi is lehet ugyan olyan, sőt még jobb is:).

Én ugyan annyira szeretem a keverékeket mint a fajtatisztákat.

2012. febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a kidobott kutyusok száma nem attól függ, hogy mennyien szeretik a keverékeket.

Én nem vagyok ellenük, ezért csak tippelek. A fajtatisztánál tudják, hogy felnövekedve mire számítsanak a kiskutyánál. Méret, körülbelüli jellem... A keverék ez ügyben zsákbamacska. Szerintem meg pont ebben rejlik a szépsége. :)

2012. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a kutyázás a hobbim, amihez általában fajtatiszta kutya kell (van amelyikhez nem, de véletlenül nem az érdekel a legjobban). Ezen felül beleszerettem egy-két fajtába. Szeretek bizonyos kinézetet, tulajdonságot, kiszámíthatóságot. Sajnos az ember nem irányíthatja az ízlését. Ez olyan mint hogy nem abba szeretsz bele aki rászorul, egyedül van. És szerintem minden kutya olyan gazdát érdemel aki csak rá vágyik. Most ha én nem így vagyok, akkor a kutyának teszek jót, hogy nem őt választom. Ez felelősség.
2012. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9%

Saját tapasztalataim szerint a fajtiszta kutyák kényesebbek, mint a keverékek! Nekem mind a ketto ugyan olyan szép és én sem értem, hogy miért van ez így! Tippem: Hogy lehessen vele dicsekedni, hogy itt vettem, ilyen és olyan, tudtad, hogy ilyet tud meg olyat ez a fajta kutya...

Ha a kutya jól meg van nevelve akkor teljesen mind1, hogy keverék vagy fajtiszta!!!!

2012. febr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Egyszerűen nem tetszenek, ahogy sok fajtatiszta sem. Amúgy semmi bajom velük.
2012. febr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

Hagyjátok már abba ezt a fajtisztázást. A kutya maga a faj, tehát minden kutya fajtiszta. Amiről ti beszéltek az a FAJTAtiszta.


Nekem fajtatiszta kutyám van, beleszerelmesedtem a fajtába, mind külsőre, mind jellemre, 15 éve készültem arra, hogy egyszer hazahozok egy bullmasztiffot. Ettől függetlenül nincs bajom a keverék kutyákkal, őket is szeretem, de nekem egy álmom valósult valóra. Igazából nem is értem, hogy miért kell ezt a helyzetet így kiélezni, hogy keverék vagy fajtatiszta. Azért kéne inkább kampányolni, hogy az emberek a felelős állattartás útjára lépjenek, ivartalaníttassák, chipeztessék őket, egy idő után nem lenne annyi kutya a menhelyekn, nem lenne annyi felesleges szaporulat.

2012. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell azt lepontozni, aki nem ért egyet a kérdezővel, de normálisan kifejti a véleményét?

Amúgy ismételten egy kutya FAJTAtiszta vagy keverék, és minden kutya fajtiszta.

Nekem nincs velük bajom, volt nekem is, nem is egy, menhelyes, utcáról befogadott, ismerős megunt kutyája...

De jelenleg a kutyázást szeretném komolyabb szinten űzni, így következőnek csakis egy jó helyről származó fajtatiszta jöhet szóba, amivel járhatok versenyekre. De nekem is van egy típusom, hiába van milliárdnyi különböző kinézetű keverék, ha nekem abból kinézetre alig tetszik mondjuk 10%-a és ebből is csak a kutyák 1%-a illene hozzám a természetük alapján. És azt se felejtsük el, hogy vannak akik kifejezett céllal keresnek kutyát (házőrzés, nyomkövetés, terelés...). Ki tudja nekik garantálni, hogy az épp befogadott keverék rendelkezik e azokkal a tulajdonságokkal, amikre nekik szükségük van?

Egy normális helyről, megfelelő egészségügyi szűrésekkel rendelkező kutyának nem csak a kinézete és a természete, igényei kiszámíthatóak, de a (leendő) gazda várhatóan nem fogja a fél életét az állatorvosi rendelőben tölteni valami örökletes betegség miatt.

A sok szegény kidobott kutya meg nem a felelős gazdák miatt van, akik TK-es kutyát szeretnének, hanem azok miatt akik szaporítják őket. Rengeteg nem kívánt alom megelőzhető lenne, ha időben ivartalanítanák a keverékeket valamint a nem tenyésztésre szánt kutyákat.

2012. febr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Az igaz, ha vkinek különösebb igénye van egy kutyára (házőrzés, vakvezetés, gyerekek mellé stb.), az fajtatisztát fog választani. Ez szerintem természetes és normális. De ha vkinek nincs elképzelése, vagy első kutyája lesz, akkor egy keverék kutyát is szívesen befogad.
2012. febr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Ja, és ha vkinek nincs pénze fajtatiszta kutyára, az nagyobb valószínűséggel fog a menhelyről kihozni egy keveréket.
2012. febr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!