Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hull foltokban a szőre?

Miért hull foltokban a szőre?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy kb 6 hónapos kutyakölyköm de az elmúlt 2 hétbe kezdett hullani a szőre. Előbb csak a mellső lábai közt kezdet ritkulni majd a hátsó lábai közt és mostanra a hátsó külső combján és a oldalán is hull.

Kicsit olvastam erről hogy lehet ha nem kap meg minden vitamint de aszt eszi amit a család.

Ti mit ajánlotok? valami házi megoldást mondjatok lécíves.

Köszönöm előre is


2012. márc. 5. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Neki a házikoszt nem jó. Nem véletlen van kitalálva a kutyatáp. Illetve milyen fajta kutyus? Gombás megbetegedésnél is csomókban hullik a szőr.
2012. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutyus? Mivel eteted? Mert lehet, hogy allergiás a tápra, amit kap. Ha ez így van, akkor elég lehet egy tápváltás is.

Én azért megmutatnám az állatorvosnak.

2012. márc. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Áh, bocsánat, figyelmetlenül olvastam. Akkor nem a tápra, hanem arra, amit kap. Vannak érzékeny kutyák.
2012. márc. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kutya alapvetően ragadozó, tehát, ha ti vegetáriánusok vagytok, a kutyátoknál hiánybetegség lépett fel. Kenyér, krumpli, maradék tészta nem megfelelő koszt egy kutyának. Ha nem rühes, nincs agyonfürdetve, akkor a vitaminhiánytól hullott ki a szőre.
2012. márc. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat

Mi nem vagyunk vegetáriánusok és a kutya hus maradékot is kap az ételébe.

Egyébként a kutya egy korcs ilyen juhászkutya keverék.

2012. márc. 5. 17:36
 6/9 multigenius ***** válasza:
a táptol is lehet csak maradékot adjál neki főleg húst és olyan hejen tartsd ahol vajn zöld fű
2012. márc. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Uram isten.. Emberek jön a tavasz minden eb vedlik.. Azért hullik foltosan a szőre mert vedlik. Nem kígyó, hogy egyben kibújik a "bundájából".
2012. márc. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Gabi86 ***** válasza:
Köszi utolsó válaszadó,én is ezt akartam írni.már a hajamat téptem a hülye válaszok miatt. a vedlésre senki sem gondolt,pedig egyértelmű.De amúgy én azt olvastam hogy a mai kutyáknak már annyira átalakult az emésztésük(gyomruk) és mindenük,hogy a házikoszt is jó neki,természetesen táppal való hozzátáplálás is kell.jobban alkalmazkodtak az emberi ételhez.Én kutyáimnak külön szoktam főzni és nagyon szeretik,jobban mint a tápot.meg kutyakonzervet is szoktam nekik adni.így mindig változatos az étkezésük.
2012. márc. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki azt írja, hogy foltokban hullik a szőre, akkor valószínűleg sok mindenkinek, mint nekem is az jut eszébe, hogy 1-1foltban már nincs vagy alig van szőr a kutyán, ugyebár vedléskor hullik a szőr rendesen, de nem így.

A házi koszt teljes mértékben tökéletes a kutya táplálására, ha az megfelelően van összeállítva és nem mindenféle emberi maradék. Sajnos a kettőt rengetegen összetévesztik! Tehát ha a kutya kizárólag maradékon él, főleg mivel kölyök igenis elképzelhető a vitaminhiány. Még a tudatosan összeállított házi koszt mellett is, hiszen amellé is szoktak ajánlani vitaminkiegészítést (lehet direkt ilyen készítményeket kapni).

A kutya, mint a kérdező írta azt eszi, amit a család (magyarul maradékot), tehát elég valószínűnek tartom, hogy a már fent sokszor említett vitaminhiány lépett fel, esetleg a vedlés miatt durvábban jön most ki a kutyán.

2012. márc. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!