Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reggeli és esti etetés? Hogy...

Reggeli és esti etetés? Hogy vagytok vele?

Figyelt kérdés
Egyszerűen a kutyusom nem akar reggel enni. A kimért adagját kapja, 7 hónapos a pici. Szeretném nála bevezetni azt, hogy pontosan, mindig (persze azért nem ennyire katonásan, de körül-belül azért legyen meg az adott időpont) ugyanabban az időben kapjon enni. Reggel fél9 körül és este 6 körül. De nem megy. 11, délben hajlandó enni. Milyen tapasztalatokkal rendelkeztek ezen a téren? Ti hogy adtok a kutyusotoknak? Offot ne írjatok!! Nem vagyok teljesen bedilizve, ha olyat írtok, hogy más időpont is jó, ez nem annyira probléma, akkor átállok...
2012. márc. 6. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyáimnak sosem volt gond az evéssel, de ha ez lenne a helyzet, mint nálad, akkor egyszerűen nem adnék neki, mert nem éhes. Ha amúgy egészséges akkor nem lenne tőle semmi baja. Biztos hogy nem 'könyörögnék' neki hogy egyen'. Ha nem eszik, akkor nincs több kaja, aztán várhat estig. Vagy megtanulja, hogy egyen időben vagy nincs szüksége a reggelire.
2012. márc. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mivel óriástestűek kétszer esznek naponta (felnőttként is). Korán nem tudnak enni és nem is lenne jó,mert ugrálnának utána.Tehát van egy kaja délben (utána pihi) és egy este
2012. márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, most nálunk is ez áll fenn. Dél körül és este. Amúgy kistestű, nincs gond az egészségével. Ja, nem könyörgök neki, ha nem eszik, elveszem előle. Később vissza kapja, akkor eszik is azonnal.
2012. márc. 6. 10:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vedd el tőle, de ne add vissza. Majd eszik este! 2x megcsinálod, és rájön, hogy ha nem eszi meg a reggelit, akkor csak este kap újra.
2012. márc. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vedd el előle és legközelebb csak a következő etetési időben adj neki enni. Szerintem max 2-3nap és fog enni rendesen reggel-este.
2012. márc. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Az lesz. Úgy próbálkoztam, hogy mikor nem evett ugye rá 3-4 órára adtam neki. Akkor az lehetett a baj. Kivárom akkor az estét, mikor újra fog kapni.
2012. márc. 6. 10:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,nem akarlak megbántani,de semmi értelme az első etetést reggel 9-re erőltetni. Megtanulja,hogy mikor van evésidő,de arra nem kényszerítheted,hogy reggel éhes legyen,ha egyszer nem az! Tapasztaltad,hogy délben,és este éhes,egy picit igazodj Te is a kutyádhoz. Az én kutyáim is kétszer esznek egy nap,ők is délben,és estefelé,reggel még a jutalomfalatot sem hajlandóak elfogadni,akkor még nincs étvágyuk. Persze ez csak egy javaslat volt,de szerintem akkor is butaság minden áron a "reggelihez" ragaszkodnod.
2012. márc. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A reggeli séta után várj egy kicsit, és utána add oda a kimért adagot. Este pedig keveset kapjon csak, hogy reggelre éhes legyen.


Saját tapasztalatot nem tudok írni, mert az én kutyám egy nap 20x is képes lenne enni:) de szerintem semmi gond nincs akkor sem, ha 11kor eszik. A lényeg, hogy evés után egy kicsit pihenjen, és ne ugráljon, futkosson teli hassal.

2012. márc. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, épp azért tettem fel a kérdést, hogy mi a véleményetek. Erre én is gondoltam, nem akarom, hogy elrontsa a pici pociját. Tapasztalatokat szeretnék hallani, hogy ki, hogy csinálja.
2012. márc. 6. 11:35
 10/10 Akiteki ***** válasza:
Ebben a korban kezdenek leszokni a reggeliről. Ha látom, hogy csak nyammognak a reggelin, akkor nem éhesek és már nem kell kétszer etetni őket.
2012. márc. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!