Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Büntettek már meg valakit...

Büntettek már meg valakit amiért kerékpár mellett futtatta a kutyáját?

Figyelt kérdés

Mi néha így szoktunk menni.

Lehetőség szerint mindig a járdát használjuk, csak akkor megyünk vele úton, ha a járda túl keskeny és az út egyáltalán nem forgalmas.


Olvastam, hogy törvényileg tiltva van, de még sosem hallottam arról, hogy valójában bárkit is megbüntettek volna.


Ha megállít a rendőr végül is mondhatom azt sűrű bocsánatkérés közt, hogy köszönöm, hogy szólt, nem tudtam erről stb...


2012. márc. 6. 12:26
1 2
 11/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én tavaly tudtam meg, hogy kerékpárral tilos kutyát vezetni :O Nyilván akkor is tilos, ha póráz nélkül viszed...

Az elmúlt egy évben nem sokat bringáztam, de idén év elején a szárazabb időben bringával mentünk át kutyámmal a lakótelepen, ahol rendőrök járőröznek éjjel-nappal. Argos-t pórázon vezettem laza pórázzal a jobb oldalon, a rendőrök nem szóltak semmit. Ismerősömék múlt nyáron a kerület központjából jöttek ki bringával, szabadon vagy pórázon lévő kutyával a Duna partra, és senki nem szólt érte.

2012. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én még nem is hallottam ezt a törvényt, pedig utána szokok nézni az ebtartással és védelemmel kapcsolatos dolgoknak. Csak azért mondom mert nekem van direkt biciklire felszerelhető kutyafuttató eszköz, a Webkutyáról rendeltem kb 4 hónapja. Ezzel az állítólagos törvénnyel mondjuk én nem értek egyet, mert én nem szoktam a kutyát hajszolni, csak annyira megyünk a biciklivel, amennyi neki még teljesen kényelmes.
2012. márc. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

ne az állatvédelmi törvényben keressétek, hanem KRESZ-ben!

a kerékpárral való közlekedésnél van talán... (nem tudom biztosan)

és nem a kutya védelmében hozták, hanem forgalombiztonsági okokból.


ha pedig a földút messze van, akkor odáig bizony bringát tolni, kutyát pórázon vezetni...

2012. márc. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Igen, a KRESZ írja elő:

[link]

3. bekezdés: "Tilos a kerékpárhoz oldalkocsit, illetve egyéb vontatmányt kapcsolni a kerékpár-utánfutó

kivételével. Tilos kerékpáron ülve állatot vezetni. Tilos a kerékpárt más jármő vel vontatni. Tilos

elengedett kormánnyal kerékpározni"

2012. márc. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

25 kg, hátizsák kizárva... :)))


Igen, a KRESSZ-ben van, amúgy először itt az oldalon olvastam erről én is.

Nekünk ugyan nincs speciális felszerelés, csak a póráz a kerékpárhoz, de ezek szerint akkor bárhogy viszem megbüntetnek.

Most kissé megijedtem, hogy talán nem kellene kockáztatni.

Csak tudnám, akkor miként jussunk ki az erdőbe, mert bérletünk nincs, jegy hármunknak meg drága lenne.

Na meg kerékpárral sokkal szabadabb az ember.

2012. márc. 7. 07:47
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni kutyaszállító utánfutót, nem olcsó, de csak 1x kell megvenni és még mindig kevesebbe kerül, mint a büntetés, ekkora kutyánál nincs más ötletem.

[link]

2012. márc. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!