Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy rendes tenyésztőt aki...

Egy rendes tenyésztőt aki aranyos kis méretű keverék kutyákat tenyészt? És a keverékek mennyire birják a panelt? 6 órát egyedül kibíirna? Utána pótolnánk mindent, séta, dicséret. Csak az a pár óra nem tudom, hogy birná.

Figyelt kérdés
Szobatisztaságról mit tudtok mondani? Praktikák?

2012. márc. 6. 15:00
 1/9 Akiteki ***** válasza:
100%
Keverék kutyákat nem tenyészt senki. Nézz körül a menhelyeken, tele vannak az általad leírt kutyákkal.
2012. márc. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Keverék kutyákat nem tenyésztenek. A keverék kutya az emberi felelőtlenség terméke. Ha keveréket akarsz, nézz körül egy menhelyen, de pénzt ne adj értük.
2012. márc. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Otthagyhatod csak hagyj vizet kaját és semmi baj nem lessz enyém 10 órát is 1dül volt semmi baja nem lett.
2012. márc. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
tenyésztő nem foglalkozik keverékkel, pont az a lényege, h a tenyésztő egy bizonyos fajtát "nemesít"... 6 órát simán kibír már felnőttként, kölyökként meg kellene máshogy oldanod,pl viszed magaddal, ha lehetséges
2012. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
WTF???
2012. márc. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi,a válaszokat,nem mindig lenne egyedül amikor anya itthon van akkor max 1 órát..amig boltba van..de én még suliba járok..és anya meg sokszor nappalos..:SS Értem. És a Bishon havanese fajtáról tudtok valamit?:)
2012. márc. 6. 15:09
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő az aki fajtatiszta kutyákat tenyészt, nemesíti a fajtát, annak jellemzőit. Nem igen tudok olyan tenyésztőt aki keverékekkel foglalkozna. Ugyan a tengerentúlon már divat a hibrid kutyák tenyésztése, de itthon még nem hallottam róla. Keverék kutyák általában "baleset" útján fogannak.

A kérdés második feléről pedig annyit, hogy attól függ, milyen fajták keveréke. A kistestű kutyák általában jobban bírják a lakásban a bezártságot, mert kisebb a mozgásigényük mint nagyobb társaiknak.

Ha keverék kiskutyát szeretnél, én szívesen ajánlom, hogy látogass el 1-2 menhelyre, valahol egész biztos vár rád egy olyan kis szőrmók akinek nincs nagy mozgásigénye és neked is megfelel :)

2012. márc. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A kistestű kutyák általában jobban bírják a lakásban a bezártságot, mert kisebb a mozgásigényük mint nagyobb társaiknak."


Ez egy nagyon hülye tévhit! Nem igaz! Ne mondja nekem senki, hogy pl. egy jack russelnek vagy egy foxinak kisebb a mozgásigénye, mint pl. egy leonberginek. A mozgásigény nem méretfüggő. A havanese nagyon értelmes, könnyen tanítható fajta, de mivel úgy tűnik, nem sokat tudsz a kutyákról és a kutyavásárlásról, ezt olvasd át mindenképp, nagyon tanulságos: [link]

2012. márc. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
még annyit: ha a fővárosban v nagyobb városban élsz, simán tudsz menhelyről hozni még kölyök kiskutyát. ha vidéki kisvárosban, akkor egyetlen kérdésetekre kb 5 tippet fogtok hallani (sajnos), h kiktől lehet kutyust kapni a tavaszi alomból. vidéken sajnos ugyanilyen szomorú a helyzet. kisit kevesebb a kóbor kutya , nem olyan sűrűek a menhelyek, de még mindig kevésbé elterjedt az ivartalanítás. falun még mindig általános, és semmi kivetnivalót nem találnak abban, h a kölyköket születésük után elteszik láb alól. nekem is ilyen keverékem van. a gazdák nem törődtek azzal, h tüzel a szukájuk, el sem zárták. egy szintén nemtörődöm gazda kutyája pedig átjutott a kerítésen. az én kutyám nem menhelyi, de ha nem tartok igényt rá, ő sem érte volna meg a reggelt, ahogy szegény tesói...
2012. márc. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!