Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese gondozása,...

Bichon Havanese gondozása, problémák (fiu, lány), szokások?

Figyelt kérdés

Tudom hogy sok oldal van a neten meg olvasgattam is erről!De ha valaki tud róla mondani valamit vagy valami olyan oldalt ami tényleg nagon jó mert minen le van irva roluk(pl.:táplálás,kölyökkor,fiu(pisilés mindenhova,területjelölés),lány(tüzelés),meg oltások meg ilyenek)!

a válaszokat elöre köszike!!!!!


2012. febr. 18. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

írd be hogy havanese fórum vagy nem tudom, de vannak bichonos könyvek ,nézz szét a könyves boltokban,


táplálás: 6 hónapos korig napi 3x-etetés (kölyök táppal,pro plan-t ajánlom én havanese kislány kutyusom is ezt eszi )

6 hónapos kor után napi 2x-i etetés

1 éves kortól elég neki egyszer enni adni


a terület jelölést azt ivartalanítással meg lehet oldani,ismerek egy fiú havanese-t és amikor már lehetett ívartalanítani akkor megtették azóta egyszer sem jelölget sehová..

ivartalanítással nem fog tüzelni a lány..


oltások :6 hetesen meg kell hogy kapja az első oltást,8 hetesen a következőt 10 és 12 hetesen is kell hogy kapjon oltást , az ucsó oltás az a veszettség (12 hetesen kell hogy kapja) ja és féreghajtás is kell neki..

de minden orvosnál más vhol 3 oltással megkap mindent vhol meg 4-el ,de ha elmész dokihoz ő mindenről tájékoztatni fog..


de nagyon jó könyveket lehet kapni kölyök kutyát gondázásáról és neveléséről , neveléshez ajánlom a Cesar Milan kölyök neveléses könyvét [link]

ez nagyon jó könyv , gondozásával kapcsolatban is találsz egy csomó könyvet..


ha kell még vmi akkor írj nyugodtan 9 éve vannak bichonjaim :)

2012. febr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Eddig ugy van hogy fiut szeretnénk és szerintem mi nem akarjuk ivartalanítani mert lehet hogy majd vinnénk pároztatni!!Meg a fiuknál a jelölés abbahagyását csak ivaratalanitásal leheet megszüntetni??vagy nagyjából lehet lehet róla szokatatni?

Ha igen hogy?amugy mennyibe kerül egy ivartalanitás??

amugy köszi a választ :)

2012. febr. 18. 11:57
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia. Minden képpen ivartalanítsd a kutyádat !

Le lehet egyébként szoktatni , de ne pároztasd a kutyádat!

2012. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
miért???sokan pározataják meg minedn mért ne??
2012. febr. 18. 16:25
 5/11 anonim ***** válasza:
hát ha a jelölésről még le is szoktatjátok, ha tüzelő szukát érezz akkor meglesz bolondulva és ilyenkor nehéz egy fiú kutyával,NE pároztasd!!
2012. febr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért ne ? Mert tudod magyarországon több millió árva kiskutya él , menhelyen , utcán. Miért ? Mert az olyan idióta emberek mint te csak arra vártok hogy megszülessenek a kölykök és eladják őket. És ha nem lesz gazdájuk akkor pedig megölik őket , vagy beadják menhelyre ahol nem biztos hogy megélik a felnőtt kort. Tudod rengeteg tenyésztő van itthon , akiknek szűrésekkel ellátott kutyáik vannak . Senkinek sem hiányzik egy alomnyi beteg kiskutya. Szóval ha van szíved nem szaporítod tovább a kutyákat !!!
2012. febr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

1. te vagy az idióta

2.azt csinálok amit akarok és ezt a kutyát sokan viszik egyébként :)

3.és nem várok arra hogy eladjuk őket pénzért mert ha lesz kutyám akkor fiu lesz tehát nem nekem lesznek a kutyák hanem másnak :)

4.nem biztos hogy a kutyák beteg lesznek ha mindent jól csinálunk ahogy kell!

5.nem biztos hogy menhelyre mennek hanem lehet,hogy szerető gazihoz mert vannak olyanok is a világon :)

6.ezt ne csak nem hanem másoknak is mond ugyis fognak még több ezren kutyát pároztatni

:)

2012. febr. 19. 13:27
 8/11 anonim ***** válasza:

etetés:1 kutyusra nem drága minőségi táp. 6 hónaposig 3x 1 évesig 2x utána 1x De: szerintem jobb ha kap reggel meg egy nagyon keveset este is.

szőrápolás: 2 hetente lehet fürdetni én a baba sampont ajánlom, akárki akármit mond semmi baja nem lesz ha 2 hetente van fürdetve, nem olyan a szőre mint egy pl német juhásznak, jót tesz neki az ápolás. Fésülni 1-2 naponta ajánlott, már az első naptól fogva kell ehhez szoktatni, mert később már nehezebben lehet vele bánni. Lényeges a fésű minősége, mert felsértheti a bőrét, és a szőrét is roncsolhatja. A fülére nagyon oda kell figyelni, ki kell tépkedni belőle a szőrt, de ezt kozmetikus meg az állatorvos is megcsinálja.


Bírja a hideget is meg a meleget is, az enyém imád a hóban futkározni.


Oltások: 4 oltás lesz, közben féregtelenítő tablettát is kap, meg egyszer veszteség elleni tablettát is kap.

4500Ft/1 oltás kb (nem olcsó) utána már csak évente kell oltásra vinni, és negyedévente féreghajtásra.


4-6 hónapos korban fogzanak, és 6 hónapos kor körül ajánlom az ivartalanítást, mert így nem éri el az ivarérettségi kort. (nem tudja, miről marad le:D)


Hím vagy szuka között annyi a különbség, hogy a hím jelölget (a lakásban is ivarérettség után), erőszakosabb, dominánsabb. Bár a szuka is lehet domináns (az enyém az), jobban bújósabb, talán kicsit ragaszkodóbb is, a tüzelés félévente van 3 hétig ilyenkor vérfoltot hagyhat maga után, de nem annyira vészes. Tüzeléskor sok hím mászkál a ház körül, az is lehet, hogy éjszaka vonyítanak, de ez bármelyik kutyafajtánál előfordul:)


A kölyökkor nehéz, de csodálatos is. szobatisztaságra nevelés is egy kihívás. 3 hónapos kor után nagyon elkezdenek rágni, mindent, a cipő a kedvencük ( a drága cipőt kiszagolják), a határokat meg kell egy kölyöknek tanítani, és hogy hol van a "falkában" a helye. Kölykökkel kapcsolatba ajánlom a Cesar Millan könyvét ha privátban küldesz emailt átküldöm a könyvet.


Én a szukát ajánlom elsősorban (nekem is az van), imádni valóak.

De tényleg nagyon kell informálódni a kölyök érkezése előtt.

Ha kell a könyv elküldöm:) Remélem tudtam segíteni:)

2012. febr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező !! És szerinted amelyik marha megengedi hogy szerencsétlen kutyáját pároztatja a tiéddel , és neki nem kell/nem talál gazdát nekik akkor nem fogja megölni őket ?

Te idióta marha szaporító !!!!!!

2012. febr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok. Én sem értek egyet a szaporítással.

Csak ártatlan állatoknak az életét teszik tönkre ezzel.

2012. febr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!