Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya tud terrorizálni?

Egy kutya tud terrorizálni?

Figyelt kérdés
Hogy oda megy valakihez, és rámorog, meg fenyegetőzik, hogy megtámadja.
2012. márc. 6. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Falkában, kisebb csoportban (pl kóbor kutyák) pláne.
2012. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
persze, velem és a kutyáimmal állandóan ezt csinálják ilyen kis vakarék kutyák.
2012. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Kis korunkba sétáltunk a tesommal és az anyukámmal.

(kállón)(egy kis falu)

És jött egy csoport kóbor kutya.

És morogta meg minden.(betojtam)

Egyszer csak elkeztek foglalkozni egymással valamiért.(még szerencse)

És mi elfutottunk.

NAGY MÁZLI VOLT!!

2012. márc. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Falkavezérnek érzi magát,és ezt adja igy másnak a tudtára,a lények nem szabad meg hátrálni,de közelebb se menj,mig meg nem nyugszik,ha félsz azt érzi.

Ismerösömnek a puli kutyája volt mindenkire acsarkodó,aki belépet a kapun,nos én figyelmen kivül hagytam hogy vicsorog,nem néztem rá,majd pár perc mulva,mikor látta hogy nem vagyok rá nézve veszélyes,el hallgatott,én ekkor jutalom falatott tettem le magam mellé a földre,és hivtam hogy vegye el.Ezt csináltuk ugy 15 percen keresztül,akkor már nem ugatott rám,söt a földön fetrengett,hogy csikizzem a pocakját.Ma már ha megyek,acsarkodva elö rohan,aztán fel ismer,és fetreng elöttem,mindig viszek neki jutalom falatott.

A kutyák csak terület védéskor,vagy félelmükben támadnak(kivéve ha direkt ingerlik,akkor dühében)

A kis testü kutyák ugatosabbak,a nagy kutyáknál akkor van igazán veszély,ha már nem is ugat,hanem gyomorból jön a morgás,akkor már biztos hogy támad.El szaladni sose szabad,le rágja a lábad hátultól.

2012. márc. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya nem azért morog fenyegetően, mert támadni akar. Illetve támadni akar, de nem azért, mert szeret embert ölni. Ha egy kutya agresszív, annak kizárólag a nevelés hiánya (vagy rossz nevelés) az oka. A legtöbb kutya azért támad, mert nincs szocializálva, nincs emberhez szoktatva, és ezért fél. Nincs tisztában azzal, hogy másképp is túl lehet élni az emberrel való találkozást. Ő nem akarna bántani Téged azért, amiért pl. az emberek bántják egymást (gonoszságból, pénzért, stb.)

Egy rosszul szocializált kutya viszont támadhat. De aki ért a kutyákhoz, érti a kutya gesztusait, tudja, hogy mit kell ilyenkor tenni, az többnyire tudja kezelni ezeket a helyzeteket.

2012. márc. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!