Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás,7 hónapos...

Ivartalanítás,7 hónapos Rottweiler szuka! Csak petefészek eltávolítás, vagy a méhét is?

Figyelt kérdés
Az esetleges mellékhatások, ( inkontinencia, méhdaganat) miatt melyik a megfelelőbb eljárás?
2012. márc. 7. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Èn mindent kipakoltatnék!
2012. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A teljes kipakolás.

És bár nem kérdezted - és többen nem így gondolják - de én az első tüzelés utáni ivartalanítás híve vagyok.

2012. márc. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi kommenteket! Én is a teljes kipakolás mellett vagyok eddig, csak sajna olvastam, hogy ha együtt veszik ki a petefészkeket s a méhet, nagyobb az esélye az inkontinenciának. Viszont ha benn marad a méh, az szerintem idővel elrákosodhat. Szóval, tanácstalan vagyok! Ja, igen, az első tüzelés előtt szeretnénk a műtétet, sokkal kisebb az emlődaganat kifejlődési esélye később.
2012. márc. 7. 15:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze, a Te döntésed, hogy mikor ivartalaníttatod. :)

Csak a véleményem írtam le.

Inkontinencia kialakulhat, de az esélye nem túl nagy. Ha mégis előfordul (nálunk idős korban jött elő), akkor van rá gyógyszer.

2012. márc. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen teljes kipakolás. Nálunk először csak a petefészket vették ki, és elrontották, így újra kellett műteni. Én is az ivarérés előtti ivartalanítás híve vagyok.
2012. márc. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mindent kipakoltatnék.Így elkerülheted,hogy később esetleg valamely bennt maradt szervének baja legyen.
2012. márc. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy minél koràbban ivartalaníttatjàk, annàl kevesebb az esélye az inkontinenciànak is. De amùgy sem sok, ahogy előttem is írtàk.
2012. márc. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!