Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakiképzésnél kutyasípot...

Kutyakiképzésnél kutyasípot mikor használjak? Ha elengedem póráz nélkül? És hogyan tanítsam?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Én egy módszert sem ismerek, ahol használnának sípot. Van egy ismerősöm, ő is csak azért használja, mert gondok vannak a hangszálaival, nem tud kiabálni, hangosabban beszélni. Egyébként csak a terelés magas fokán találom értelmét ennek.

De nem nagyon értem, miért kellene síp, a nevelésben nem sok szerepe van, de ha arra is megtagadja a behívást, az csak még cikibb. Egyébként pedig ha a kutya olyan messzire távolodik a gazdától, hogy már nem hallja a hívást, az önmagában nagy gond és súlyos kötődési problémákra utal. Szóval, miért is kell neked síp?

2012. márc. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy kell -e egyáltalán, egyik ismerősömtől hallottam, hogy neki van. (Amúgy ha elengedem pórázról visszajön hozzám)
2012. márc. 7. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Vadászkutya képzésnél pl. Kerestetés, távolról ültetés, visszahívás. Néha nagyon messze küldöd a kutyát, a síp egyértelműbb és nem kell üvöltözni. Mi nemrég kezdtük, hogy a kutya ösztönei szerint legyen lefárasztva, és ez a 3 sípjel van: hozzám, ül, keres. Golden retriever amúgy. De persze gyakorlásként a hétköznapi életben is használom.
2012. márc. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szilvi & Argos ***** válasza:
73%

Kutyasíp akkor célszerű, amikor a kutya a gazdától messze van, és így kell pontos utasításokat végrehajtania, tehát pl. terelés, vadászat, személykeresés, stb. Igazából a hétköznapi életben nincs sok értelme, csak annyi, hogy a sípszó jó esetben mindig ugyanúgy szól, míg a gazdi állandóan pofázik: "gyereidehozzámsiessmárbuksigyereeeee" :D Tehát következetes parancshasználatot eredményez. Valamint a kutya számára egyértelműbb, mint a beszéd, jól kitűnik a környezetből.

Én 2-3 éve használtam behíváshoz, de mikor már harmadjára hagytam el, mert lecsavarodott az alsó része és leesett, meguntam...ráadásul a hangom mindig kéznél van :D

2012. márc. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi :) hát igazából én is behíváshoz gondoltam...
2012. márc. 13. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!