Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavások! Hogyan készüljek...

Csivavások! Hogyan készüljek fel a csivavám fogadására?

Figyelt kérdés

A nővérem elárulta hogy a két hét múlva eljövő szülinapomra egy tündéri csivavát fog nekem venni. Valamilyen kennelből lesz a nevét nem tudom. Szuka kutyus lesz ivartalanítani fogom majd. De nem tudok szinte semmit erről a fajtáról.

- Mivel kell etetni hogy megerősödjön?

- Kell-e rá ruha ha kimegyünk ?

- Mikor szükséges ivartalanítani?

- Milyen a jelleme ?

- Hogy jön ki más kutyákkal és emberekkel ?

- Milyen , mekkora hely kell neki?

- Könnyű tanítani ?

- Milyen nyakörv , póráz kell neki?

És körülbelül mindent megszeretnék tudni róla és Zarának fogják hívni . :) Főleg csivava gazdisok!!



2012. márc. 7. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Itt minden megtalálsz róluk:

[link]

Etetés, milyen táp a legjobb nekik stb....


Itt pedig megtalálod a jellemét meg tanítását stb...

[link]

2012. márc. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De konkrétan csivava gazdik véleménye számít most a leginkább :) De ment és menni is fog mindenkinek a zöld mancs !
2012. márc. 7. 19:03
 3/10 anonim ***** válasza:
A Royal Canin tápnak van külön Chihuahua-nak való táp, a miénk azt eszik. Miénknek volt egy kabátja, ezt csak akkor adtuk rá, ha havazott és nagyobb volt a hó mint ő maga. Hát a miénk 7-8 hónaposan lett ivartalanítva. Jelleme, hát a miénk a gyerekeket utálja, a gazdáját imádja, mindenhova követi, ugatós. A miénk csak a saját kutyákkal/macskákkal jön ki, az ismeretlen embereket ugatja, igazi kis házőrző, kb 2hónapot ismernije kell, hogy megsimogathassa valaki, egyedül a család akihez farkcsóválva rohan:). Milyénk ágyban alszik, de vettünk neki egy ágyat is, nem túl nagyot. Nagyon okosak, gyorsan tanulnak, szerintem hám kell neki, nekünk a doki mondta, hogy hám jobb, így mi azt vettünk. Suliba akarod vinni? Vigyázz, hogy hamar kezd a szocializációját, mert ha nem akkor egy ismeretlen embert se fog elfogadni. (Egyébként nagyszüleim csivavája, ezért írtam, hogy miénk, mert náluk van, de én tanítottam stb.)
2012. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Royal canin starter puppyval etesd. Szárazon mindég legyen előtte. Naponta háromszor meg kell etetned puha kajával. Ez lehet a száraz táp feláztatva, vagy lehet tehéntúró, esetleg apróra vágott csirkemell és rizs keveréke. Vegyél neki Calopet pastát, ez egy multivitamin készítmény. Az ivartalanítást felejtsd el, mert a lánykutya ivartalanítása nagyon nagy műtét. Rizikója is van. Csöpögtetheti a vizeletét és azután már nem lehet vele együtt élni. Sajnos én már kétszer is így jártam. Azon kívül elöregszik a kutyus, és elhízik idő előtt. Félévente tüzel. Akkor érdemes ráadni tüzelőbugyit. Rossz időben kell rá ruha, mert érzékeny kis jószág. Jó jelzőkutya, egygazdás, rafinált, okos kis ebecske. Más kutyákkal össze kell szoktatni, mert elég támadó tipus. Az emberekkel szemben is bizalmatlan. Kiskorában kell emberek közé vinni, ha azt akarod, hogy ne legyen harapós. Kicsi hely is elég neki. Nagyon okos, könnyű tanítani. Cirkuszban is sok csivava lép fel. Könnyű megtanítani táncolni, de nem szabad hagyni, hogy a hátsó lábain sokáig táncoljon. Inkább hámot vegyél rá, mint pórázt. Csak lakásban tartható, igazi társ.
2012. márc. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem fél éve van csivavám, egyszerűen imádom! Én Orijen puppy-val etetem és mostmár orijen 6hal-at is kap, mindkettőt nagyon szereti. Olvasd el a tápok összetevőit, én is az alapján döntöttem, nekem ez volt a legszimpatikusabb és szerencsére be is vált. Viszont ha prémium táppal eteted, akkor nincs szükség külön vitaminra, bőven elég ami abban van. Szereti még az almát, répát, főtt húsokat, sütőtököt és a kedvence a csirkemáj. Szóval te magad is készíthetsz neki ételt a száraz táp mellé, mert annyira keveset esznek, hogy nekem mindig a kukában kötött ki, mert nem takargatom napokig még a hűtőben sem. Egyébként konzervből nature's harvest vagy valmi minőségibbet szoktam néha venni, nézd meg a hústartalmát.

Az enyém is elég ugatós, de egyre jobban kezd erről leszokni, sokat viszem emberek közé. Van ruhája, mivel nagyon fagyos és egyszerűen nem hajlandó mozdulni sem a hidegben kabát nélkül, de ismerek olyan csiviket, akiket nem öltöztetnek, egyáltalán nem fáznak. Ezt majd úgyis megtapasztalod, hogy a tiéd milyen lesz, de ha fázik ne foglalkozz mással, igenis adj rá egy kabátot, nem ártasz vele neki ;) Én hámot és nyakörvet is vettem neki, a hám nekem jobban bejött, bár többen azt mondták, hogy nyakörvvel könnyebb őket tanítani. Tapasztalat, hogy amilyen picik legalább olyan nagy a mozgásigényük, az enyém imád sétálni és futni, úgyhogy sétáltatásra mindenképp szakíts időt. Kertes házba lesz? Szobatisztaságra szerintem elég könnyű őket nevelni, csak többször vidd le naponta és lehetőleg mindig ugyanabban az időben.

Az én csivim is kislány, és az ivartalanításon én is erőteljesen gondolkodom, de még nem tudtam döntetni, majd írd meg hogy Te mire jutottál.

Ami biztos, hogy nagyon sok örömet fog neked okozni :)

Vigyázz rá nagyon! Boldog éveket kívánok nektek :)

2012. márc. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden választ !! Nagyon aranyosak vagytok :) Akkor ivartalanítsam majd vagy ne ? És melyik kennel a legjobb ? Totál tapasztalatlan vagyok az ilyenben.
2012. márc. 8. 10:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a legjobb kennelek egyikéből szeretnél egy ilyen kutyust, akkor avval számolj, hogy nem kétfillér lesz. 150-200 eFt egy ilyen kutyus ára. Ha megteheted vedd ilyen helyről, legalább nem lesz diszpláziás, vagy térdhibás. Sajnos ez fajtajelleg. Az ivartalanítást nem javasolom, csak akkor ha egészségügyi probléma /álvehem/ jön létre felnőtt korban.
2012. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én viszont javaslom az ivartalanítást, ha nem ivartalanítod, sokkal több betegsége lehet, ha nincs ivartalanítva, nekünk volt 4 szuka kutyánk akik ivartalanítva voltak és egyiknek sem volt semmi baja, biztos attól is függ, hogy az orvos mennyire alapos.
2012. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem fogom ivartalanítani. :) Azt mondta hogy 200e forintjába került (előre lefoglalta) úgyhogy vigyázzak rá nayom.
2012. márc. 8. 14:24
 10/10 anonim válasza:
akkor oltasd be injekcióval ami tüzelésre van, attól nem is lesz vágya és egy évben 2x kell
2012. ápr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!