Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek biewer yorki vagy...

Szerintetek biewer yorki vagy havanese lenne jó a lakásunkba?

Figyelt kérdés

Nincs kert hozzá de kb. olyan közepes méretű a lakásunk.

Én,az anyukám,apukám és a tesóm élünk itt.

12 éves vagyok.


2012. márc. 7. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Én minden képen a Biewer Yorki-t választanám!
2012. márc. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Válaszd a havanesèt,mer cuki,okos ès szèp!:)
2012. márc. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem 4 éves a Havanesem... Ha nincs időd és tudásod a szőrápoláshoz, inkább válasszatok egy rövid szőrű fajtát, vagy vállalni kell, hogy min. 2 havonta viszed kozmetikába, mert muszáj!!! Nem kis gond a szőrápolás miatt, viszont egy elbűvölő, kedves, imádni való kis szerelem nekem! :) Mindenkit szeret, de én vagyok neki a világ közepe, nem csoda, 2 hónapos kora óta van velem, szinte folyton, ahol vagyok, ő is jön utánam. :D
2012. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
neked inkább a havanese, mivel a yorki terierr.. nagyon makacs kutya, következetesen kell nevelni. Egy havaneset viszont nehéz nagyon elrontani:) Bár neki is oda kell figyelni a nevelésére. De yorki nem ajánlott első kutyának.
2012. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
uccsó vagyok.. szőrápolás nagyon fontos! ha nem szánsz rá a napi 20-30 percet ne vegyél hosszú szőrű kutyát. Amúgy a havanese nagyon embercentrikus, utál egyedül lenni, szóval nap min 3 óra játék, sok-sok gondoskodás, és ne hagyjátok sokáig magára, főleg az első 2-3 hétben.
2012. márc. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A Biewer Yorki-nak vagy a havanese-nek könnyebb ápolni a szőrét?
2012. márc. 9. 21:03
 7/9 anonim ***** válasza:

uccsó vagyok. yorkinak egyenes szőre van havanese-nek hullámos. de szerintem ugyanannyi baj van mind2vel.

fésülni kell neki minden nap:)

De jól gondold meg sokat kell vele nagyon foglalkozni.

De a yorkit tényleg nem ajánlom első kutyának, annyira makacs, amilyen szép:)

2012. márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A havanese szerintem viszonylag könnyen tanítható, engedelmes. Nekem 1. kutyám ő, de mindent nagyon szépen sikerült neki megtanítanom, okos nagyon!!! :) Most már 4 éves, de még mindig tanul új dolgokat...

Elképesztően játékos, a nap bármely percében képes játszani, éjjel is! :) Van egy kosara, abban van vagy 15 játék, gumi, plüss, gumicsirke, csontok... Nah, van, h azt az összeset kiszedi és széthordja a házban! :D Imádom érte!

A szőre ha nem fésülöd kihullik a házban és még jól össze is gubancolódik, ami nem szép és bőrproblémákat is okozhat, pl. korpásodást, igaz gyógysamponnal mosva megszűnik, de nem kellemes az ebkének...

Viszont tarthatod rövid szőrben is, ilyenkor néha elkel a kisruha, de akkor ugye nem lesz szép a szőre. Ha a szép szőr miatt szeretnél ilyen kutyust és nem a természete, jelleme miatt, akkor talán érdemesebb lenne megfontolni egy rövid szőrű fajta választását!

Előny náluk, h könnyen, akár otthon is meg tudod oldani a fürdetését, míg egy havit, yorkit elég sok időbe és türelembe került míg megtanulod, h kell, ha egyáltalán megtanulod, nekem már megy és nem is szeretem ahogy a kozmetikus lenyírja, meg nincs szívem otthagyni órákra... De ezt is meg kell gondolni, no meg, hát nem is két fillér a kozmetika, erre felénk, 4-5000 Ft.

Ajánlanék hasonló, de rövid szőrű kutyát neked, nem sok jut eszembe sajnos... Esetleg a csivava, de ő nagyon makacs, 1. kutyának nem tudom menne-e. Hm...

Bocs, h ilyen hosszúra sikeredett, de segíteni szeretettem volna, h boldog légy a választás után és a kiskutyád is passzoljon hozzád! :)

2012. márc. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A terrierhez kell egy kis tapasztalat is, stb, mert hiába nagyon cuki, könnyel el lehet rontani, és akkor aztán megkeserítheti a mindennapjaitokat. Ellenben a havanesevel, én azt ajánlom.
2012. márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!