Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a bichon...

Mi a véleményetek a bichon havanese kutyákról? Milyen gyakran kell őket nyíratni? Elég nyár elején, hogy ne legyen olyan melege? Tényleg nem hullik a szőrük?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyémnek nem hullik a szőre. Egy évben 3-4-szer nyiratom. Tavasszal, nyáron, és ősszel. Esetleg mégegyszer a hideg beállta előtt, attól függ mennyire nőtt meg a bundája. Most decemberben is voltunk kozmetikán, de nem vágattuk nagyon rövidre a szőrét, inkább csak a fenekénél és a szeme körül nyirattuk.
2012. márc. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem. Miért vesztek hosszú szőrű kutyát ha levágjátok a szőrét?...A Havanesenek 2 rétegű a szőre nem kifejezetten jó ha állandóan vágva van neki.

Amúgy nem hullik a szőre, csak fésülésél marad a fésűben (kefében). Egyébként télen fűti a nagy bunda nyáron meg hűti.

Egyébként pedig egy nagyon ember centrikus kutya tele szeretettel, nagy mozgásigénnyel, és sok odafigyelés, határozottság kell a neveléséhez. napi 3-5 órát kell vele foglalkozni, játszani, minden nap fésülni, tisztítani a szemét. UTÁL EGYEDÜL MARADNI.

2012. márc. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én az enyémnek nem szoktam rövidre vágatni a szőrét nyáron sem. Nagyon barátságos kutyus. Tényleg nagy a mozgásigénye, de ha kiskorától szoktatod jól elvan egyedül amíg dolgozol vagy suliban vagy. A szőre nem hullik ha rendszeresen fésülöd.
2012. márc. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!Mind hasznos volt számomra!Felpontozás járt! :-)

Átlagban mikor érik el azt a tömeget,és magasságot amikor nem nőnek tovább?

2012. márc. 3. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!