Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szuka kutyám tegnap elkezdet...

A szuka kutyám tegnap elkezdett párzani? Tegnap elkezdett vérezni, de csak pár csepp, nagyon minimális, a mai napon nem is láttam csak egy vércseppet maximum. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval tegnap láttam, hogy elkezdett vérezni, pár cseppről van szó, a mai napon nem is igazán láttam, hogy vérzene, egy cseppet láttam, az előző napokban kicsit idegesebb volt, ha más kutyákkal találkoztunk az utcán, nagyon szeles lett, vagy pedig kicsit agressziv és volt valami barna folyása is egy kevés. Itthon van egy him kutyánk, aki nem mutat érdeklődést felé még, vagyis elég nyugodt, nem akar rámenni, miközben az előző tüzelésnél megvolt bolondúlva.

Most akkor megindult a párzási időszaka a szukának vagy sem? Mert nem tudom eldönteni. Azt elfelejtettem mondani, hogy a mai sétánál nagyon sűrűn leült pisilni, vagyis jelzett, amit máskor max. 1-szer vagy esetleg 2-szer szokott, most meg vagy 6-7-szer leült pisilni.

Félreértés ne essen, nem akarom pároztatni még véletlenül sem, csak szeretném tudni, hogy elindult e a párzási időszaka és hogy vigyáznom e kell rá, mert valószinűleg nem sokára megállna a kannak, amit nem szeretnénk...

A kan kutyus már az első napokban is megvan bolondúlva a szukáért vagy csak később már, mikor érzi, hogy esélye is lenne nála?


2012. márc. 7. 20:26
 1/9 lizzi77 ***** válasza:
Az elején tényleg nem annyira érdeklődőek a kan kutyák.Ettől függetlenül a sok pisiléssel együtt jelentheti azt is, hogy felfázott.Várj még 1-2 napot, ha nem mutatja a tipikus tüzelési tüneteket, akkor orvos.
2012. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És milyen tüzelési jelek lehetnek ebben az 1-2 napban?
2012. márc. 7. 20:46
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy nem jól irtam, szóval tegnap jó pár cseppet láttam az udvaron, külön meg is néztem a nuniját és ahogy hozzáértem, kicseppent a vér, ma viszont nem igazán láttam cseppeket.
2012. márc. 7. 20:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem párzani hanem tüzelni, nem nunija van, hanem pérája....
2012. márc. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most ne a szavakba köss bele, hanem válaszolj, ha tudsz...
2012. márc. 7. 21:07
 6/9 A kérdező kommentje:
De egyébként köszönöm a javitást.:)
2012. márc. 7. 21:07
 7/9 Akiteki ***** válasza:

Igen, ez a tüzelés. Nem fog ömleni a vér belőle, csak cseppek jönnek, de a rendes szukák azt is letisztogatják maguknak, szinte észre sem venni.

A kan még nem strapálja most magát, majd ha eljön az ideje, akkor fog érdeklődni a szuka után. Ő érzi, hogy még korai. Viszont már most el kéne zárni az ő érdekében is, mert ha később teszed, nagyon fog bőgni.

A szuka azért pisil sokszor ilyenkor, mert jelez a környéken lévő kanoknak, hogy jöhetnek.

2012. márc. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Zárd őket külön!!!Van már elég keverék kutya a menhelyeken és az utcán! :(
2012. márc. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos infót, külön vannak zárva, meg vigyázunk rá mostantól, mert biztosan tüzel, ma is láttam vércseppeket, meg a kan is ment utána néha és szaglászta!
2012. márc. 8. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!