Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A leszorításos módszer mennyir...

A leszorításos módszer mennyire válik be kutyáknál? Cesar Millan féle, hatalomátvétel, agresszív kutyáknál.

Figyelt kérdés

2012. márc. 7. 21:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
68%
Marhaság. Jól mutat a TV-ben, ha összevágják. Bár ha meg akarod magadat haraptatni, akkor jó lehet. A hatalmat nem fizikai erőszakkal lehet átvenni, hanem a viselkedéseddel tudod kiérdemelni.
2012. márc. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 A kérdező kommentje:
Ez nem agresszió. Csupán leszorítja a kutyát, addig, hogy megnyugodjon.
2012. márc. 7. 21:29
 3/75 anonim ***** válasza:
100%
De nem fog megnyugodni. És nem is minden kutyát tudsz leszorítani. És agresszió. Ami nem baj, nem állítom, hogy a kutyát csak erőszak mentesen fizikai ráhatás nélkül kell nevelni, van helye a fizikai büntetésnek is, csak nem ebben az esetben. Ha leállsz vele birkózni, az egy mellérendelt küzdelem. Nem hatékony, felesleges és veszélyes. De engem nem zavar, ha ezt alkalmazod és jónak tartod, csak kérdezted, én meg elmondtam a véleményemet. Bocs, de engem CM módszerei nem győztek meg, ettől függetlenül szeretem a műsorát.
2012. márc. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
68%
1x kellett alkalmaznom, nekem bevált.
2012. márc. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
30%
én nem tartom C M-et jó kiképzőnek, mert túlságosan is a fizikai erőszakra épít, és ez gyakran visszafelé sül el. ezek azok a képsorok, amelyekből csak keveset v egyáltalán nem látsz a műsoraiban, de a youtube-on fellelhető és bizony, kilóg a lóláb. szerintem testi fenyítés nélkül is marha jól lehet kutyát nevelni. mindazonáltal a leszorítást nem tartom testi fenyítésnek én is alkalmazom indokolt esetben. ez nem fáj a kutyának, jelzésértékű, csak el kell találni a mértéket. én mindent morgással intézek el. az én kutyusomnál ez nagyon hatékony, mindig jól reagál. mégis van két dolog, amiért leszorítás jár: 1. ha megpróbál a lábammal vonatozni, 2. ha tiltok valamit és úgy szegül ellen, h felém fordul és csahol. amúgy, ha megfigyeled, a kutyák ezt csinálják egymással is, nézz meg egy felnőttet egy kölyökkel, akár az anyakutyát a saját kölkével. az is így regulázza, nem pedig a fejére csap :)
2012. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
69%

Én évek óta hasonló módon nevelem a kutyáimat, mint CM, tökéletesen működik.

Nyilván aki nem tudja alkalmazni, az adagolja csak a jutalomfalatot a kutyának, vagy bármit, ami beválik neki.

Nem kell mindenkinek ugyanúgy nevelni a kutyát.

2012. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 Akiteki ***** válasza:
87%
Attól, hogy a földre kényszeríted, nem lenyugszik. Vagy elfogadja, hogy felülkerekedtél, akkor megadja magát, vagy nem, akkor támadni fog. Egy támadó kutyát lenyomni a földre, csak olaj a tűzre.
2012. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
74%
Nézd, ha egy agresszív, idegen kutyát kellene "kezelni", tuti, hogy nem a leszorítással próbálkoznék, mert nagyon kétesélyes a kimenetele. A sajátom esetében, aki közel 70 kiló alkalmazhatnám. Ha két ujjal megfogom a nyakán a bőrt és kicsit oldalra húzom, úgy hanyatt vágja magát, hogy puffan a földön. Semmi erőt nem kell kifejtenem, azonnal megadja magát. Sok értelme nincs, úgyhogy nem is alkalmazom. Ennél sokkal hatékonyabb büntetéseket haszálok.
2012. márc. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
71%

5. vagyok

no igen, egy támadó kutyával én baromira kerülnék minden fizikai kontaktot. az enyém sohasem agresszív vagy támadó irányomban, csak néha azt gondolja, h inkább én értsem meg, h ő ezt meg akarja csinálni, mint hogy ő azt, h ezt nem szabad. amikor velem szemben csahol, az sosem támadó, inkább egyfajta kommunikáció, mintha azt mondaná, hogy "de ez nekem fontos, most engedj te és hadd csináljam tovább". ilyenkor szorítom le és kivétel nélkül mindig elfogadja.

2012. márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
56%

Egy mellérendelt küzdelembe visz bele, semmi dominancia értéke nincs, csupán a kutya megfélemlítésére szolgálhat, ha sikerül. De javulni semmi nem fog. Viszont olyan nagy stresszet raksz ezzel szerencsétlen állatba, amiből ha nem tudod kioldani megfelelően a bünti után, könnyen lehet egy pár hónapos kitérő terápián szegény kutyával. Nézz meg pár videót, a CM által közölt "megadó, nyugodt" pózban a kutyák többsége reszket idegességükben és rettegésükben.


Csak úgy mellékesen, akkora baromságokat csinál és mond néha CM, hogy néha nem tudom, a fejemet verjem falba vagy kiröhögjem a gazdákat, amerikaiakat és TV nézőket, hogy ennyire át lehet mosni az agyukat. Azért látszik, hogy a kutyákhoz csak annyira ért, amennyit a kutyakozmetikai munkássága alatt tanult. Nagyon keveset tud. (OFF, egy példa, egyszer csinált egy falkából kizárást, egész jól, sok hibát követett el közben, de az alap megvolt, utána azzal magyarázta, hogy mivel juhászkutyáról volt szó, ugyan azt kell vele csinálni, mint amire őt tenyésztették, vagyis terelni. Amikor ezt az okfejtést végighallgattam köpni nyelni nem tudtam döbbenetemben. Na akkor kikapcsoltam a TV-t.)

2012. márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!