Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS. Agressziv kolyok? (lent)

SOS. Agressziv kolyok? (lent)

Figyelt kérdés
a kis amstaffomnak az a jatek ha harapdal.van neki millio jateka de o velunk szeret "jatszani".mar mindent kiprobaltam hogy leszoktassam rola de hiaba.nem nevelesi kerdes nala hanem ilyen a termeszete gondolom.amikor kiviszem setalni es elengedem az helyett hogy futna,jatszana o az en labam tepi.otthon nen pedig meg jobban "kattant" mar sokszor verzik a kezem .tele vagyok karcolasokkal.nem tudom mit tegyek vele.nem tanul semmibol.tegnap megtamadott egy felnott kutyat.meg jo hogy nem tortent semmi.szerintetek kutyasuli az segitene?sokat foglalkozom vele en is de nincs eredmeny.HELP ME PLAESE
2012. febr. 29. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg megfelelően tanítod, és sokat foglalkozol vele, kellőképpen lefárasztod, és mégis ezt csinálja, akkor kifogtál egy ideggyenge kutyust. Már meg sem kérdezem, tenyésztőtől vetted-e, annyira egyértelmű a helyzet. Én a helyedben keresnék egy olyan kiképzőt, aki egyedi nevelési rendszerben, speciális képzést igénylő kutyákkal foglalkozik. Ez a helyzet csak rosszabb lesz, és nagyon eldurvulhat. A falkavezérségre nagyon rá kell gyúrnod, mert egy kutya, bármilyen kölyök, ilyet nem csinálhat. TILOS! Elég nagy lesz, elég speciális paraméterekkel, akár halálos sérülést is okozhat neked, vagy bárki másnak!
2012. febr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyus?
2012. febr. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bizony, iskola kell Neked. Nem vagy kitartó a harapás letiltásában, vagy túl gyorsan vársz eredményt.

Minden képen hasznos egy iskola a kutyád számára is. Ott találkozik más kutyákkal is.

2012. febr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
szerintem nem azzal van a gond hogy en hogyan nevelem.le van farasztva.napi ketszer 1 ora futas es setalas.kozben itthon kertben van eleg sokat.tenyesztotol vettem.sokat olvastam a neten es itt az ilyen esetekrol es mi a teendo de nala nem valik be semmi.vagy ideggyenge vagy csak nagyon kemenyfeju....de nem szeretnem ha a tovabbiakban is ilyen maradna.sajnos a kutyasulira meg gyujtogetnem kell.
2012. febr. 29. 11:24
 5/9 A kérdező kommentje:
...4 honapos es 1 honapja van nalam kb.
2012. febr. 29. 11:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát ő nagyon kölyök még, simán játéknak veszi, a ti dolgotok megtanítani neki, hogy hol a határ és mit szabad és mit nem. Nincs ebben semmi ördöngősség, makacskodik a kicsike.

Hogy reagálsz, amikor harap, húzza a nadrágod stb? Nyilván mondod, hogy NEM, de ezen kívül mit teszel?

2012. febr. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Elsőkörben: megharap, hangosan és keservesen FELJAJDULSZ, erre a normális válaszlépés, hogy elenged és kérdésesen néz rád.

Ha nem így cselekszik a kutya, akkor szar van a palacsintában.(Ugyanis ilyenkor, ha hiszed, ha nem őnagysága irányít és nem ti vagytok a főnökök. Fordítva kell lennie.)


Másodszor: Harap - jajdulsz - felállsz és otthagyod. Ha utánad megy és közben nem csinál semmit, ne foglalkozz vele csinálj valami mást, bármit, csak ne foglalkozz vele.

Amikor megpróbálod otthagyni és közben csesztet, akkor azt meg kell "torolni" (persze csak ésszel), majd kirekeszteni. (Ezzel a magatartással állítod be nála, hogy fogváltás után milyen erővel haraphat, illetve mutatod meg neki meddig mehet el.)


Harmadszor néhány jó tanács:

Légy a kutyáddal türelmes és következetes.

Építs fel kutyád irányába egy elvárásrendszert, melyet vele nap mint nap be is tartatsz. (A kutya rendszerbe illesztése csodákra képes.)

Amikor kapja a tápot, akkor csak akkor szabad a zabálást elkezdenie, ha TE engeded (Mindig az a főnök, aki a kaját hozza).

Ha viszitek sétálni vagy mentek valahová, a bejárati ajtón csak és kizárólag a kutya mehet ki utoljára, illetve jöhet be utoljára (Ez szintén egy ranglétrás fogás).


Sok sikert!


Üdv!

2012. febr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

D.O. 81

Koszonom,de mar ezeket is probaltuk nala.mind hiaba.ma viszont veletlenul pakoltam a zacskokat a fiokban es tepte a nadragom,ahogy a zacsko a kezemben volt mondtam neki hogy NEM es elengedett.aztan tobbszor is amikor probalkozott fegfogtam egy zacskot hallotta a hangjat es elengedett kozben mondtam neki hogy nem.remelem lassan megtanulja ezt a szot.

2012. febr. 29. 14:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is amstaffunk van.


Kicsi volt még akkor harapdált nagyom ,de leszoktattam róla éppen azért mert ha nagy lesz akkor már kemény dió.Hiába veszi Ő játéknak.


Én pl . mondtam ,hogy aaaaaúúúú és nézett rám érdekesen.Utána meg kaptam tőle bocsi puszit :)

Egyszer viszont nem tudom miért de nagyobbat rágcsált,hát mondanom se kell hogy reflex szerűen adtam neki egy oltári sallert.Erre leült és pislogott,hogy mivan ( ?) Nah azóta megtanulta,hogy párommal játszhat ,,picit durvulhat" nincs gond,de velem ezt nem meri már megtenni.

2012. febr. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!