Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust ajánlotok?

Milyen kutyust ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szobakutyát szeretnék, pontosabban olyan kutyust, akit lehet lakásban tartani. ( Pl.: A mopsz nem kifejezetten szobakutya, de remekül elvan bent. ) Nem hullik a szőra, ha hullik is, akkor nagyon kicsit. Szeretnivaló, és neki is kell szeretet, de pl. ha elmegyek suliba órákra, akkor addig is remekül elvan, és nem szomorkodik. Mivel lépcsős házban élünk, és pici kutyust szeretnék, - az én szobám az emeleten van, félnék, hogy leesne - ezért csak ott tartanám. A szobám kb. 5x5 méteres, de nincs benne túl sok berendezési tárgy, így azért elég lenne helye a kutyusnak. Vennék neki sok játékot, lenne neki saját ágyikója, de persze velem is aludhatna. Sétáltatni elég lenne mondjuk napi 1x. Kivinni pisilni, kakilni persze többször. És ha mondjuk reggel 7 óra körül vinném ki, utána pedig olyan 3 óra körül, akkor a szobába nem piszkítana?
2012. márc. 8. 07:43
 1/7 A kérdező kommentje:
És talán még annyit a szempontokhoz, hogy nem vagyunk valami gazdagok, viszont minden álmom egy kutyus, így az olcsobbik kategóriában válogatnék.
2012. márc. 8. 07:46
 2/7 Daisyke válasza:
29%
Mi kutyákat tenyésztünk, pontosabban Golden Retrievereket, ők nagyon tökéletes kutyák, akár házi tartásra is alkalmasak. Tudom, hogy nagytestű kutyák, de tőlünk két helyre is vittek panelházba, és teljesen meg vannak elégedve vele .... Ha a szőrét napi rendszerességgel ápoljuk, nem vedlik... Okosak, barátságosak, és az embert legjobb barátjának tekintik ;)
2012. márc. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs pénzed "rendes" kutyára, akkor keresgélj menhelyen. Gondolom nem akarsz belefutni egy szaporítóba, aki majd elad neked egy beteg, ideggyenge kutyát 20 ezerért!?
2012. márc. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bichon Havanese. Meg fogja szokni idővel hogy nem vagy otthon. Szőre nem hullik vagy nagyon minimálisan. Egyáltalán nincs kutyaszaga. Okos és tündériek. De a szőre napi 1-2 óra fésülgetés kéthetente kozmetikus. És elég drága fajta . Ha nincs pénzed egy törzskönyves kutyusra akkor ott a menhely. De , ha tényleg nincs sok pénzed akkor hogyan veszel neki kaját ? Oltásokat ? Egyéb betegségek ha előfordulnak ? Ivartalanítás ? Gondolkozz el rajta. Szóval ha van pénzed akkor a leírtak apalján egy Bichon Havanese a neked való kutyus , nekem is van egy az ölemben ül és nézi mit csinálok. :)

De ha nincs sok pénzed akkor menny el egy menhelyre ezer millió meg egy kutya várja hogy vidd haza. :) Sok szerencsét!!!

2012. márc. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Én a plüsskutyát javaslom neked, mert egy kutya 1x sétálval nem igazán elégszik meg. Ha a mopszot nem tartod lakáskutyának, akkor melyik az szerinted?

Vehetsz akármennyi játékot egy kutyának, őt az teszi boldoggá ha veled együtt csinálhat valamit. Ha félsz, hogy leesne az emeletről, akkor miért ott akarod tartani?

5x5 méteres szoba nem elég élettér egy kutyának saját meglátásom szerint. Nagyobb élettérről nem beszélhetünk, mert az életének 90%-át ott töltené.

2012. márc. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ők szerintem tök aranyosak :)


[link]

2012. márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy új kezdeményezés, de szerintem nagyon jó. Két állatorvosin tanuló lány viszi, segítenek menhelyeken megtalálni a megfelelő háziállatot. Gyakorlatilag bármilyen fajtát, amit szeretnél. Ráadásul hasznos tanácsokat adhatnak.

Személy szerint én keveslem az 5*5 méteres életteret. A lakásban nem lehetne szabadon? legalább amikor ott vagytok vele?

2012. máj. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!