Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyust...

Milyen kistestű kutyust ajánlotok lakásba, mit gondoltok a mopszról?

Figyelt kérdés
Imááádom a mopszokat.Csak attól félek, hogy mikor suliban vagyok egyedül hagoskodna.Mit gondoltok?5-en lakunk együtt fiatalok albérletben.Szerintetek van okom félteni a bútorokat és stb a mopsztól?Továbbá hol tudnék olcsón mopsz kölyök kutyust venni?ugyebár elég kiteyésztett fajta,gyakoriak nála a betegségek, vagy agresszív,kevésbé tanítható?:/ nagyon régóta szeretnék egy mopszot, de nagyon drága..:(segítsetek!
2011. jún. 19. 12:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ha venni szeretnél, az tényleg drága, de megéri spórolni rá, az általad leírtak miatt. Ha olcsón veszel szaporítótol lehetséges, hogy utána sokkal többet költesz rá, mintha tenyésztőtől vettél volna egyet!

A mopszról, mint fajtáról nem tudok nyilatkozni, de szerintem minden kutya más egyéniség, minden a nevelésétől függ.

2011. jún. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönööm!!
2011. jún. 19. 12:16
 3/15 anonim ***** válasza:

A mopszok elég lusta kutyák, én még nem hallottam, hogy egy ilyen kutya hangoskodott volna a lakásban, szóval ha naponta 3-4 séta megvan, akkor nem lesz vele különösebb gond.

Viszont azt nagyon nézd meg honnan veszel, mert ez egy borzasztóan beteges fajta, a betegségekre nagyon kell nála ügyelni. Csak és kizárólag rendes tenyésztőtől, törzskönyvezett kutyát vegyél, az ára olyan 100 ezertől kezdődik. Ha olcsó kutyát veszel, tegyük fel olyan 30-40 ezerért akkor az állatorvosra fogsz több százezreket költeni, légzési problémák, szívproblémák kezelésére, nem beszélve arról, hogy törzskönyv nélkül egy keverék, ki tudja milyen beltenyésztett kutyát veszel. Szóval megéri kicsit spórolni a kutyusra, hogy aztán ne pusztuljon el egy éves korában vagy még hamarabb és egy fajtatiszta, egészséges mopszod legyen.

Ha mindegyikőtök szeretné a kutyák, akkor ha havonta mindenki félretesz 2-3 ezer forintot, akkor fél év alatt megvan a kutya ára, addig szét lehet nézni a tenyésztők között.

2011. jún. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen ettől féltem, gondoltam, hogy sokat betegeskedik..:/ köszönöm a válaszodat!
2011. jún. 19. 12:21
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha megneveled, akkor nem fog ugatni egyedül, és nem fogja bántani a bútorokat, pláne ha kellőképp le van fárasztva.

De ne vegyél olcsó mopszot, nem éri meg, mert nagyon nagy a kockázat:(

Az elmúlt években 3 fiatal mopszot is láttam elpusztulni. A legutolsó nagyon megviselt, jól ismertem a kutyát. Patellája volt, légcsőszűkülete, és 3 évesen olyan durva epilepsziát kapott, hogy óránként rájött a fulladás. El kellett altatni.

A bőr redőivel is volt valami, ami miatt műteni kellett, mert bepállott nyáron:S

Nem akarod tudni, hogy a gazdája mennyit költött rá 3 év alatt...


Én mondjuk tuti, hogy nem tartanék ilyen kutyát, mert nagyon kényes. És nagyon hullik a szőre.

De nem akarlak lebeszélni, csak jó ha tudod...olcsó mopszból szerintem százból egy, ami egészséges.

2011. jún. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

a barátom növérének mopsza van, és a mopsz az a tipikus lakás kutya :D hihetetlen lusta, lehet gyürkélni, meg sem szólal :D ő naponta 2x viszi sétálni, reggel és este. nagyon aranyos és nyugodt kutya. ha nem kölyköt szeretnél, akkor el lehet hozni akár 10ezer ftért is valahonnan olyanoktól akik költöznek, vagy más okuk van, hogy nem tarthatják meg. minden kutyának vannak betegségei, orvosra muszáj lesz költened. de ha jól van tartva akkor semmi baja nem lesz :) oltásra kell vinni. csak akkor nagy a baj, ha veleszületett betegsége van, arra sokat kell költeni.

szerintem a mopsz kifejezetten jó választás, bár az esti horkolását el kell viselni. de nagyon édes kiskutyusok :)

2011. jún. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akkor milyen akkora méretű kutyát ajánlanátok?? ami nem pudli, meg chiuahua,vagy yorkshire, mert azok nem tetszenek..:)a keverék kutyusok nagyn aranyosak, csak nem tudni mekkorára nő. ezért nem merek kölyök kutyát se menhelyről, de mindenképp én szeretné nevelni egész pici korától....
2011. jún. 19. 12:28
 8/15 anonim ***** válasza:
Beagle?De azt viszont elég rendesen lekell fárasztani ...=)
2011. jún. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Nekem egy palota pincsim van, ő nagyon jó itthon, sajnos a mopszokhzo nem értek, de szerintem nagyon cukik :)
2011. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
:D nekem van mopszom.2éves.első napjától fogva egyedül volt otthon a bútorokat nem piszálta automatikusan a kutya pelenkára pisilt kakilni már mellé:D ez a sok betegeskedés nem feltétlen igaz sztem mert sok mopsz gazdit ismerek akiknek a mopszának semmi baja...emellett egyáltalán nem hangoskodik... ugatni is ritkán ugat.szerethető játékos igazi kis zabagép.könnyen tanítható bki bmit is mond.barátságos.nem bántam meg,h megvettem.az agresszívitás csakis a nevelésen múlik.az én mopszom2éves mint már mondtam és nagyon szót fogadó akárcsak a környék béli mopszok. én csak ajánlani tudom.ha vmikérdésed lenne még válaszolok.
2011. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!