Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyógymódot tudtok...

Milyen gyógymódot tudtok javasolni? A kutyám valószinüleg vmilyen fertőzést kaphatott (a Balatonban sokat fürdött mostanában), mert a pérájából néha jön ki egy kis váladék, nem büdös, majdnem átlátszó,kicsit nyúlós.

Figyelt kérdés

Ez mi lehet? Mivel kezeljem? Betadinenal öblögessem?

Biztos hogy nem gennyes méhgyulladás, mivel novemberben tüzelt utoljára.


2009. jún. 9. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Az orvoshoz lusta vagy elmenni?
2009. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igen, mert tök fölösleges. Csak antibiotikumot nyom belé és kijelenti h gennyes méhgyulladás....kuruzslóhoz nem megyek.

és ez nem komoly betegség.

Aki tapasztalt már ilyet, van vmi ötlete az irjon.

2009. jún. 9. 20:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetséges hogy tüzelni fog? Így szokott kezdődni,a neten is utána tudsz járni.
2009. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hát elképzelhető, de már többször tüzelt és ilyet nem tapasztaltam elötte, meg nincs is beduzzadva neki.

Tüzelése után volt ilyen és akkor azt hittem méhgyulladás, el is vittem az áorvoshoz,aki meg fogta a hasát és kijelentette h tele van gennyel a méhe, és antibiotikumot meg nem tom még miket adott neki...persze nem volt méhgyulladása...

aztán a következő tüzelése után is volt ilyen, de akkor gondoltam normális. és tényleg nem volt semmi.

de az elején? lehet h eddig nem vettem észre, csak mivel fürdött a Balatonban, ezért gondoltam hátha vmi fertőzés, de remélem ez nem okoz olyat h a tüzelésnél baktérium megy fel és gennyes méhgyulladás lenne belőle...

Jó lehet,hogy kicsit túl aggódom a dolgot.

2009. jún. 9. 20:56
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Nem az orvos hiábaja, hanem te nem kerestél jobbat. Azért mert egy orvos nem tetszik, akkor az összes rossz? Vagy csak az volt a baj, hogy nem azt mondta amit te akartál hallani?
2009. jún. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, értem honnan vagy abban biztos, hogy nem méhgyulladás? Nem hiszem, hogy a vízből elkaphatott bármit is, vidd el orvoshoz mindenképpen.
2009. jún. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ha ennyire aggódsz érte, akkor keress egy másik orvost! Nem azért tanulnak évekig és ilyen sokat, hogy ne tudjanak semmit, az állatorvosok nem kuruzslók, viszont ők is csak emberek, vagyis nem tévedhetetlenek...

Ha belső ferőzése van,azt betadinnal nem tudod kezelni rendesen, antibiotikum kell neki és immunerősítő. Meg egy alapos vizsgálat, hogy kiderüljön, hogy konkrétan mi a baja és arra célirányos kezelés.

2009. jún. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

a 20:47 válaszolónak volt igaza :)

tényleg tüzelni fog, kicsit már megduzzadt a pérája.


az előzőekhez még hozzá tenném,hogy a mi városunkban sajnos nincs kellően felszerelt állatorvos, és a "legjobbhoz" vittem még anno, pl. hüvelytükrözés helyett ujjal nyúlt fel :S , vagy a másik állatorvoshoz 2 macskát,egy kandúrt és egy nőstényt vittek,szerintetek melyik hasát vágta fel?!? ... meg van egy csomó hasonló történet...

a legjobb állatkórház 30 km re van tőlünk,tehát csak komoly esetekben megyünk oda, szerencsére eddig nem volt semmi betegsége.

2009. jún. 10. 13:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia

Létezik egy Betadin nevű hüvelykúp .A kutyáknak is szokták adni.Volt már lányom akinél ez vált be.De utána kell egy másik fajta is,ami tejsavbaktériumot tartalmaz.Ez embereknél is így működik.Menj be a gyógyszertárba és segíteni fognak hogy mi a neve.

2009. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!