Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért változott meg a 9...

Miért változott meg a 9 hónapos kutyánk? (többi lent)

Figyelt kérdés

havanese szuka..

eddig barátságos volt minden kutyával oda ment barátkozott ,de most meglát egy kutyát és elkezd ugatni nagyon, nem bírjuk sehogy se le állítani ha rászólunk ha oldalba bökjük semmi nem használ ,nem harapja meg a kutyákat szóval nem bántja őket csak ugat , de idegesít mert így mások azt hiszik hogy ilyen méregzsák kutyánk van, de kb 2 hete van ez ,nem tudjuk mitől változott meg , van 3 kutyus (egy mopsz,egy uszkár és egy kistestű keverék kutyus)akikel már amióta lelehet hozni találkozunk nem minden nap, de elég sokszor, őket meglátja nem ugat és alig várja hogy oda menjünk...

a másik probléma hogy mindenkit megugat biciklist,futókat és persze kutyákat mint már írtam..

napi 3x lent van szóval minden nap találkozott emberekkel kutyákkal és régen nem volt ilyen ugatos ,nagyon csöndes volt ,de mondom kb 2 hete ilyen méregzsák lett..


a falkavezérségi dolgokat betartjuk kicsi kora óta ,első szóra vissza jön ha elvan engedve, itthon is vannak szabályok,tehát fegyelmezzük,nincs elkényesztetve,nem tudom mi lett vele..


mit csináljunk???

kutyasulira nincs pénzünk ,ha lenne akkor elvittük volna már ..


válaszokat előre is köszönöm!!


2012. márc. 8. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát így látatlanban nehéz jól segíteni, így csak a saját tapasztalatomból tudok kiindulni.

Nekem is van egy szuka kutyám, kicsiként tündér volt, mindenkivel barátkozott, hatalmasakat játszottak a másik szuka kutyámmal...

Aztán - gondolom az ivaros érés tett be - ő is ilyen kis pukkancs lett.

Rám hallgat, azzal nincs baj.

De más kutyákat meg is támadott már!

Azóta rémálom volt a séta, addig póráz nélkül jártuk a környéket, de így ő lakott területen csak pórázzal mehet.

(Nálunk elég lazák a kutyás szabályok, amíg nem települt úgy be a falu, mindenki mindenkivel jóban volt, ismertük egymást és egymás kutyáit, baráti volt a viszony, senkire nem akasztottunk pert, nem fenyegetőztünk mert póráz nélkül van a kutyájával... Sajnos változnak az idők, sok tapló nagyvárosi kiköltözött aki azt hiszi innentől ő a jani mer' több pénze van és hát a falun neugassonakutya majd jól beperelem...)


Na a lényeg, hogy jól kivoltam, hogy mit csináljak a kutyámmal.


Végül elmentünk a közeli kutyasuliba.

nem a legfelvilágosultabb kutyasuli volt, de ezt akkor még nem tudtam.


Ott elkezdtünk agilityzni is, ettől a kutyám kiegyensúlyozottabb lett, nem szökött ki (bármit csinálhattam a kerítéssel, 100.000 forintot költöttem betonozásra, leszögelésre, még kutyáknak való villanypásztort is vettem, mindig kiszökött). Na ez nagy javulás volt, de kutyákat még mindig nagyon támadott.


Akkor tegyek rá fojtót. ha morog, jól rántsam meg.

Ha támad, emeljem a levegőbe és fojtogassam miközben üvöltözök vele hogy NEM...


Elég durva módszernek tűnt ez nekem, egy idő után azt mondtam hogy bármit, csak ezt ne, én erre képtelen vagyok, a kutyám sem javul,...



Elmentünk a tükörsuliba.

Fojtó rögtön felejtős.

Klikker.


KLIKKER.


A klikkert úgy használod ilyenkor, hogy (először is 3-5 napig elég sűrűn klikkelsz és rögtön adsz egy jutalomfalatot a kutyának - ez lehet körömnyi virsli, párizsi, sajtdarabka) amikor a kutyádon látod, hogy befeszül - mondjuk kiszúr egy kutyát -, eltereled a figyelmét.

Abban a pillanatban, hogy elfordítja a fejét és rád figyel, klikkelsz és nagyon megjutalmazod.


megint befeszül, azt mondod, hogy NEM (nem üvöltesz, csak legyél határozott, mert azt fogja hinni, hogy "ugatod" a másik kutyát), ahogy kifordult a helyzetből klikk - jutalom.



A dicséret legyen szóbeli is, ujjongj magas hangon, hogy azta, milyen ügyes kutya...



Nekem ez vált be. pedig iszonyú méregzsák kutya...

Amikor meg az itthoni kutyákra morog - de nem támad, csak jelzi, hogy beléptek a terébe -, akkor gügyögve mondom, hogy "Pocikaaa... tudod, hogy ezt nem szeretem... Csssst... jóóól van, ügyes Pocak vagy..."

A nem szeretemben van egy kis rosszalló hangsúly is, mint amikor egy kisgyerekkel beszélsz...


És ilyenkor a morgás átcsúszik nyüszögésbe, nyújtózik egyet és lenyugszik.



Remélem, sikerül majd megtalálni és kezelni az agresszió okát!

2012. márc. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ivaros kan?
2012. márc. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ja,látom szuka

de ivaros?

2012. márc. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kamaszodik a drága:) Te csak továbbra is tartsd be a szabályokat, ha bringás, futó közeledik, akkor guggolj le hozzá, és vond magadra a figyelmét pl. jutalomfalattal.

Azt úgyis látod rajta, ha készül megugatni valamit/valakit. Olyankor menj elébe a dolgoknak, és tereld el a figyelmét. Esetleg meg is kérheted az idegeneket, hogy guggoljanak le hozzá, és simogassák meg.

Ki fogja nőni, és szerintem jól csinálod, a lényeg, hogy legyél következetes, és ne engedd, hogy belehergelje magát az ugatásba.

2012. márc. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

elsőnek:köszönöm,jókat írtál, van klikkerünk csak eddig trükk tanításra használtuk,de következő sétán kipróbáljuk, a lényeg hogy ismeri a klikkert :)


2.-nak : hát az az igazság hogy nem tudjuk ,mert volt egy délelőtt amikor olyan volt mintha jelölne(sokszor leguggolt mintha pisilne de csak kétszer pisilt normálisan)és már megnéztük hogy mért guggol le annyiszor és pár csepp rózsaszínes-pirosas váladékot is láttunk mint a másik szuka kutyánknál tüzeléskor,akkor azt hittük hogy tüzel ,de a séta után se itt fenn a házba nem láttunk tüzelésre utaló jeleket se pedig a következő sétánál és feltűnő lett volna mert fehér a kanapénk és ilyenkor amikor tüzel a másik kutyánk akkor az egyből látjuk, de azon a délelőtti sétán csinált ilyet, azóta nem, akkor volt 6-6,5 hónapos ,szóval azért nem tudjuk hogy mi van ,mert nem produkált akkor olyanokat mint a másik szuka kutyánk tüzeléskor..

2012. márc. 8. 19:14
 6/10 A kérdező kommentje:

utolsónak: köszi ,akkor kicsit megnyugodtam hogy kifogja nőni és akkor jól csinálunk mindent, csak néha lovalja bele magát az ugatásba próbáljuk mindig leállítani csak nem mindig sikerül..

de a jutifalatos és a klikkeres megoldás szerintem hatásos lesz :)

2012. márc. 8. 19:17
 7/10 anonim ***** válasza:

ezt a véres jelölést nem egészen értem, tehát lehet, félreértettem valamit, de az nem tüzelés lehetett, hanem valami gyulladásra utal.

Pláne, hogy többször is leguggolt.


Azóta is csinál ilyet?

Érdemes lenne orvossal megnézetni, mert az is lehet, hogy valami belső gyulladás miatt lett ingerültebb...


(Ja és igen, én ivartalaníttattam a kutyámat... hát nálunk nem váltotta meg a világot, de egy kicsit talán ez is lenyugtatta.)

2012. márc. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem ,azóta nem csinált ilyet vagy hasonlót és ez kb 3 hónapja volt, és ezt az ugatást. Kb 2 hete csinálja..akarjuk majd ivartalanitani,de most nem állunk úgy hogy 20-25 ezret most pluszba kiadjunk,de tuti elfogjuk vinni csak nem most..
2012. márc. 9. 13:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor még szerencse, lehetett volna méhgyulladás is... esetleg kemény felfázás...


Az ivartalaníttatás mindenképp jó lesz, nem tudom merre laktok, de ha megér egy kiruccanást, Biatorbágyon Dr. Soós Ferenc iszonyú jó állatorvos és töredék áron ivartalaníttat - pláne most a Zöld zebra akciót tart nála, így az ivartalaníttatáshoz jár ingyen chip is.


Pontos árakat nem tudok, az én 8 kilós szukámat ha jól emlékszem 10, vagy 15.000 ft-ért műtötte. (a 15.000 a plafon, annál tuti nem volt drágább.)


És gyönyörűen dolgozik, szép a seb, soha semmi gáz nem volt.:)

(már 6 állatomat műtötte.)


Minden esetre jó kutyázást kívánok!:)

2012. márc. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

4,5 kg most, nem rég mértük a dokinál..

Gödöllőn lakunk,de körül nézek majd a neten hátha van a közelbe vmi akció..

2012. márc. 9. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!