Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kevés 4 hónapos...

Szerintetek kevés 4 hónapos babám súlya? Miért változott ennyit az evése? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
4 hónapos kislányom 6,64 kg. Csak anyatejet eszik. Eddig mindig jó sokat szopizott, néha 180ml-t is és utána jó nagyokat aludt, volt, hogy több, mint 3 órát. De ez kb 1 hete megváltozott. Sokszor eszik, de nagyon keveseket, 60-70 ml-eket. Keveset alszik, azokat is több részletben. Mi lehet az oka? Egyébként mindig nevet, sokat játszik, nagyon kiegyensúlyozott. Az éjszakákat egy felkeléssel végig alussza , de akkor sem kell altatni. Szépen fejlődik. Mondjuk az utóbbi időben sokat is nőtt, már kicsi rá némelyik 68-as body. Szerintetek van miért aggódnom?
2012. jan. 3. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs miért aggódnod, ha szépen gyarapszik, és kiegyensúlyozott, akkor nincs baj. Egyszerűen csak annyi, hogy változik a babás, változnak a szokásai is. Esetleg még lehet, hogy a fogacskái elkezdtek mocorogni.
2012. jan. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A súlya pont jó. Azt nem tudom miért változtak meg így az evési szokásai de nem lehet, hogy fáj a torka vagy be van dugulva az orra és azért nem eszik? Ha tudod figyeld a súlyát! Amíg nem fogy addig nem kell aggódnod!
2012. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A torka nem fáj és az orra sincs bedugulva. Igazság szerint hol hízik, hol fogy. December 13-án 611 gramm volt. A fogzásra már én is gondoltam, mert folyik a nyála és rágcsál is mindent ami a kezébe kerül. Már arra is gondoltam, hogy nincs elég tejem már és nem tud jól lakni, ezért nem alszik nagyokat. Fogalmam sincs, de én is úgy gondolom, ha éhes volna nem nevetgélne. De sajnos én is úgy érzem kevesebb a tejem.
2012. jan. 3. 17:53
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat 6110gramm volt. :-)
2012. jan. 3. 17:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi 3 hete voltunk 6100 grammok. Ma 5 hónapos és 6700 gramm.
2012. jan. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális így. 4 hónaposan már egyre jobban nyílik a világ felé, átalakulnak az alvási, evési szokásai. A súlya teljesen jó. Az én lányomnál pl. 4 hónaposan állt be, hogy nappal keveset alszik, viszont éjjel sokat.

írtad, hogy sokat játszik, jókedvű baba. Ha nem csökken a súlya, nem lesz gond. Ha már fel tud ülni, állni, többet mocorog, akkor meg aztán lesz olyan hét, hogy nem is gyarapodik semmit sem.

2012. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónaposan egyik gyerekem sem érte még el a 6 kg-ot (3 van), és az orvos meg volt elégedve a súlyukkal. Szerintem nincs miért aggódnod. Az is normális, ha napközben egyre kevesebbszer és rövidebb ideig alszik csak.
2012. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!