Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is egy pitbull...

Szerintetek is egy pitbull csak dísznek való?

Figyelt kérdés
Van sok haveromnak pitbullja és azt mondják hogy:Házőrzésre nem jók,Más kutyáktól megilyednek amelyik nagyobb náluk.És csak társnak jók.(De és azt azért leírom hogy nagyon izmos kutyákról van szó nagyon szépen néznek ki de szerintetek ha házőrzésre akarok egy kutyát akkor a pit jó lesz?Vagy inkább németjuhász, vagy roti vagy ilyen kutyák közül válasszak?

2012. márc. 8. 22:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva ha a piti betörőket akarod távol tartani, TALÁN ér valamit a kutya.

De ha csak azért kell, hogy házat őrizzen, inkább riasztórendszert vegyél.


Ma már egy gombnyomás elhallgattatni a kutyákat.

Nem megölik, csak ultrahanggal úgy összezavarják, hogy még harmadnap is zavarodott lesz szegény.

Ráadásul olcsó is beszerezni ezt a cuccot.


Amúgy meg nekem volt KÁJ-om, sarokházban laktunk.

Kinn voltak a bringák...

Az egyik k.csög a kerítés egyik felénél bottal hergelte a kutyát, a másik meg beugrott elöl és kipakolta a bringákat.



Most 4 kutyám van, ebből 1 KÁJ, egy nj méretű tigriscsíkos keverék, 1 pittkeverék 1 meg mini jelzőkutya.

MIND bent alszik este a házban, mert jobban féltem az ő életüket mint azt a pár tárgyat amit el tudnak vinni.


(Amúgy így még jobban védenek, hiszen a házba magába már igen bajos lenne bejutni...)



Szóval ha egy társ kell, választhatsz pittet, nj-t, rotit, akármit, de ha csak a házat kell, hogy őrizze, biztosabb befektetés egy riasztó berendezés.

2012. márc. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ja javítsatok ki, de én normális pittet emberre támadni ritkán látok.

Kutyaviadalokra szelektálták, azt a kutyát, amelyik embernek ment, megölték.

Én így tudom.


Az igaz, hogy ha harc van, utolsó csepp vérig küzd, de ez valahol nem túl okos dolog...

Ugyanez a baj a rotival is és minden jól fogó kutyával.


Annyiszor történik meg, hogy szerencsétlen kutya gyönyörűen ráfog a betörő karjára, az meg a másik kezével megkéseli...


Én őrzésre nagytestű pásztorkutyáKAT tartanék.

Az odakap, elugrik.

Kitép egy darabot, védekezik...

Az talán ér valamit - megmérgezni is nehezebb a nagy teste miatt, de az ultrahangot ugyanúgy nem bírja...

(Vagy mint a komondor, egyszerűen addig tartja fogva, amíg kell, de a késelés veszélye itt is fennáll. Bár olyat még nem nagyon hallottam, hogy valakit letepert a komondor és volt lelki ereje késelni.

2012. márc. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem jók házőrzésre, de ezt már leírták. A barátaidnak vagy tényleg ideggyenge kutyájuk van, vagy teljesen alárendelik magukat a gazdájuknak, ami nem baj, és a probléma -kóbor kutyák- elöl kitérnek, mert a gazdától várják a megoldást a helyzetre. A fent már említett ultrahang még a jobbik eset, de van aki erre se áldoz pénzt, inkább ad egy adag patkánymérget a kutyának (ahol régen laktam, sajnos vagy 6kutyánkat megmérgezték az évek alatt, hiába volt dupla kerítés, hogy az utcától távolabb legyenek, ráadásul közülük 3még kölyök volt).

Házőrzésre inkább riasztó való, elrettentésnek +ba jól jöhet egy álkamera meg egy felragasztós matrica létező sentinel szolgáltatótól. Elrettentésnek meg bármilyen nagyobb testű és/vagy csúnya és/vagy izmos kinézetű kutya, aminek nem árt ha szép öblös hangja van.

De az, hogy egy kutya társállatnak való inkább, az nem jelenti azt, hogy szoba vagy kerti díszként kell tartani. Csak másra lehet őket alkalmazni pl sport.

2012. márc. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális kommenteket de jó társt is akarok egyben nem csak házőrzőt értitek??
2012. márc. 9. 08:10
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó társnak meg szinte minden fajta megfelel...

Kicsi, nagy, fajtatiszta, keverék,...:)


A lényeg, hogy ha társnak is kell, nem kell hogy gátat szabjon a fajta...

akármilyen fajtát választhatsz.

Egy kis mudi is tökéletes, úgy ugat hogy a legszebb álmodból is fölriadsz, és már mehetsz is leütni a betörőt.:D

Vicces, de tényleg.


Én csak tapasztalatból mondom, hogy a magányosan őrző kutyák húzzák mindig a rövidebbet.


Nem véletlen, hogy egy KÁJ-t is a konyhában altatok...


(A korábbi ázsiámat megpróbálták megmérgezni, de túlélte, viszont soha többet nem akarok erre esélyt sem adni.)



Ja, ha még valamit mondhatok, a KÁJ-om gyönyörűen véd.

Szinte öröm nézni.


Kamasz korában még a jelenlétemben is megpróbálta eldönteni, ki az ellenség, és alig tudtam elvonszolni egy ember mellől (aki megjegyzem a rét másik felén volt).

Jó-jó, kemény volt, de nem az az élethalálharc...


A menhelyi nj keverékem viszont csak 1 hónapja volt nálam, még bővel rettegett az emberektől, szó szerint remegett, amikor egy este sétából hazafelé tartva belém kötött 3 részeg pasi.

Manó mellettem volt pórázon, akkor még csak 20 kiló körül lehetett.

Amint felém nyúlt az egyik, egyik pillanatról a másikra úgy megvadult, láttam már pár küzdő kutyát, de ilyet még nem.

Ha nincs pórázon (majdnem eltört a csuklóm) én nem is tudom, mi lett volna.

Ágaskodva, habzó szájjal őrjöngött.


A 3 részeg meg hirtelen egyenesen kezdett futni.



Na csak azt akarom írni, hogy egy menhelyi mindig hálásabb lesz neked, BÁRMIT megtenne érted.

nekem ez a tapasztalatom.


(Persze a KÁJ-jal még senki nem mert belém kötni, tehát lehet ő még durvábban védene, nem szeretném tesztelni...)



Akár hogy is döntesz, nagyon jó kutyázást kívánok!:)

2012. márc. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nekem volt már kutyám 7 évesen halt meg 3 pulim volt és lemérgezték őket de most már eltelt 1 év és szertnék egy jó társ és jó házőrző legyen egyben én azt hittem hogy a pit ilyen de akkor révedtem haverom apjának van egy rotitenyésztetelepe onnan tudnék hozzni egyet csak nem tudom mert van egy hugom és hogy nem e fogja utálni mert a hugom szereti a kutyákab gyömöszölni mindig rá kell szólni
2012. márc. 9. 08:38
 17/23 anonim ***** válasza:

Házőrzőknek való kutyák közt is több fajta van. Akiknek nagy a területőrző ösztönük, ők védik a portát, ember legyen a talpán aki oda a gazda engedélye nélkül be merjen menni (persze tekintsünk el a méregtől, ultrahangtól...), vannak jó jelző kutyák méretileg a 2kg-os pincsimixtől a 70kg -os nagy maciig minden megteszi, a lényeg, hogy jelezzen (a kis semmirekellőnek tartott kutyák sokszor jobbak ebben, mint a nagyobb társaik, mert éberebbek). Ők veszettül ugatnak de mérettől és temperamentumtól függően nem biztos, hogy közelharcba is keverednének egy betörővel, vagy ugye egy kis termetű kutyánál nem túl szerencsés hiába is menne neki. Vannak olyan kutyák akiknek már a mérete, kinézete is szimplán elrettentő lehet, attól függetlenül, hogy naponta vakkantanak 2-3t.

Hogy neked mi a való az attól függ hogy ténylegesen mit is vársz el tőle, elég ha jelez, vagy ha nem mernek bemenni tőle, vagy erősen védje is a területet és menjen neki annak aki bemegy engedély nélkül?

A másik része a dolognak a tartás és a foglalkozás, kinti-benti kutya, csak kinti, a foglalkozások minősége és mennyisége.

Egy jó helyről való pit bull elrettentésnek, társnak, jelző kutyának jó, de szinte csak kinti-benti tartással. Egy német juhász szintén jó társ, de neki már nagyobb sokkal a területvédő ösztöne, így mind személy, mind házőrzésre alkalmasabb és lehet akár csak kint is tartani.

A kuvasz hűséges a családjához, mindent megtesz azért hogy őket és a portát is védelmezze, kinti tartásra szintén tökéletes és kicsit függetlenebb, mint az előző 2, igényli a törődést, de nem annyira bánja, ha nem ő van a központban, de igencsak domináns.

És lehetne bőven folytatni. Gondolkozz el rajta, hogy neked konkrétan mire is kéne a kutya és mi az a törődés, foglalkozás amit meg tudsz neki adni. Ez alapján már lehet szűkíteni a kört.

2012. márc. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha már ebben a fajtában gondolkodsz, akkor annyit tudhatnál, hogy nem házőrzésre tenyésztették ki őket, nem valóak őrző védő feladatok teljesítésére (attól még lehet velük, igen de nem erre "találták ki" őket) A másik pedig: rövid szőrű kutyának nem jó egész évben a kertben. Inkább válassz németjuhászt, rotit, azoknak vastagabb a szőrük. A staffok, pitek inkább családi kutyák (kivéve a falusiaknál) :))
2012. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szomszédomnak pitbullja van... hát én még annál ostobább lényt nem láttam. Nem is beszélve arról, hogy rusnya. Nekünk félhosszú szőrű ónémetjuhász (nem németjuhász) kutyáink vannak és írtó gyönyörűek. Ezek igazi kutyák. A legértelmesebb kutyák, amikkel találkoztam. Olyanok, mintha egy ember lelke lenne bennük.


hasonlít erre, csak az ő pofája cukibb :D [link]

2012. márc. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
*Nem utolsósorban kitűnő házőrzők.
2012. márc. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!