Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vehetném rá a kutyámat,...

Hogyan vehetném rá a kutyámat, hogy előttem sétáljon?

Figyelt kérdés
Most kezdtem pórázhoz szoktatni a 4 hónapos kutyámat. Egyre jobban tűri, de csak utánam kullog. Az elején leült, aztán meg sem lehetett mozdítani, szóval már ez is haladás, de még mindig nem akar mellettem vagy előttem sétálni. Hogy lehet erre rávenni?
2009. jún. 9. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi még, akkor érzi magát biztonságban, ha látja maga előtt a gazdit. Majd ahogy cseperedik, bátrabb lesz, örülni fogsz, ha vissza tudod tartani. Egyszer még visszasírod azt az időt, amikor még nem zászlóként repültél utána.:)
2009. jún. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Szia! A kutyának SOHA nem szabad elől menni! Csak melletted!

Te vagy a falkavezér, te mondod meg merre, milyen sebességgel sétáltok. Hidd el, így a jó, örülj, hogy nem neked kell erre megtanítani.:-)

/Ajtón is Te menj be/ki először, soha ne engedd magad elé./

Üdv.

2009. jún. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugodtam :D Szegénykém olyan kedvetlenül kullogott utánam, amikor próbáltam vezetgetni h azt hittem h ez nem lesz máshogy :D
2009. jún. 9. 23:53
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Először is egyeértek az előttem szólóval, a falkasorrend szerint a kutya a gazdi mellett/mögött mehet, sosem előtte. Az, hogy most a kiskutya "kelletlenül kullog mögötted", talán a nagy melegtől is lehet. Próbáld olyan időben és olyan helyre vinni, ahol jár a levegő, van árnyék, hátha ez meghozza a kedvét egy kis futkosásra!

2009. jún. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem kötözködés képpen DE van amikor a kutyának igenis a gazda előtt kell mennie:) Pl nyomkövetésnél

Szerintem nem jó a kutya agyába azt "beleverni" hogy ő márpedig csak és kizárólag melletted, utánad jöhet. Tudnia kell mikor van munka és mikor szórakozás. Ha munka akkor lábnálkövetés és pont. De ha csak egyszerűen sétálunk felőlem mehet fél méterrel előrébb is, csak húzni nem szabad. És mielőtt még bárki pampogna hogy "de a falkavezérség így meg úgy" ez nem attól függ, hogy uralkodsz, zsarnokoskodsz a kutyádon, hanem attól, hogy egymással együttműködtök és ő bárhol, bármikor szót fogad neked:)

2009. jún. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

10:29-es folytatása:)(merthogy tul.képpen a kérdezőnek még nem válaszoltam csak az előzőkre reagáltam:)

Fontos, h a pórázon vezetést akkor gyakorold amikor a kölyök nem fáradt. El is vonhatod a figyelmét közben pl játékkal, jutifalattal vhogy el kell érni jól érezze magát és "elfelejtse a pórázt". Hasznos a klikker is. Ezt már azonnal az elválasztásnál el lehet kezdeni (mármint a klikker képzést:) sok dolgot megkönnyít és a kutyád is örömmel tanul ha így tanítod.

2009. jún. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Általában estefelé szoktunk "gyakorolni" és közben mindig adok neki jutalomfalatokat, hogy pozitív élménnyel társítsa a pórázt. Az első alkalmakkor még azt sem fogadta el csak megszagolta. Most már elfogadja és jön a jutalomfalat után ha húzom előtte, csak még mindig olyan kis kedvetlennek tűnik.
2009. jún. 10. 11:50
 8/8 anonim ***** válasza:

10:29-esnek: Előtted szóló vagyok: nagyon igazad van, de azért ne keverjuk már a nyomkövetést a sima sétáltalással, főleg egy alig 4 hónapos kutyánál. Majd, ha képezni akarja a gazdi, és direkt nyomkövetésre, agilityre stb. viszi, ott feltétel sok esetben a biztos előreküldés, de ott is megvan a gazda kontrollja, szerintem. Ok, a nyomkövetésnél nagyobb a kutya önállósága, de ismétlem, az már egy felnőtt, a falkasorrendbe beilleszkedett kutya esete, nem pedig egy kölyöké.


A klikekr valóban nagyon jó, nekem is azzal tanult meg a kutya láb mellett sétálni, járdaszélnél megállni, stb.

2009. jún. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!