Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vehetném rá a 2 hónapos...

Hogyan vehetném rá a 2 hónapos kutyámat, hogy ne rágjon engem játék közbe?

Figyelt kérdés

Van amikor már úgy belelendül a játékba, hogy már nem is a játékát rágja hanem engem (pl a lábamat, kezemet). Nem tudom, hogyan szoktathatnám le erről a cseppet sem jó szokásáról... Ötlet? :S


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!


2010. máj. 1. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha harap akkor sikíts fel és állj fel, majd fordíts neki hátat és egészen addig ne foglalkozz vele amíg meg nem nyugszik, utána kezdődhet elölről a játék és ezt ismételni kell amíg abba nem hagyja. Persze ezek hosszabb folyamatok. :)
2010. máj. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha elkezd rágni akkor szisszenj fel, hogy a kutya értse hogy az neked fáj, és hagyd abba vele a játékot amíg le nem nyugszik. Ha ez sem használ akkor kapd el a grabancát egy kicsit rázd meg és morogj rá, ahogy az anyja is tenné.
2010. máj. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóknak tökéletesen igaza van, de amikor a mi kutyánk volt épp ilyen kis ragadozó, akkor én kicsit keményebb voltam. Feküdtem az ágyon. Felugrott a kis ragadozó és azzal a lendülettel ahogy érkezett a számba harapott. Én persze egyből felkiáltottam, hogy: HÉ!! EZ FÁJT!! És egyből a fülébe haraptam. Neki is fájt és azóta ilyet nem csinál! Ha "harcolunk" akkor vakkantgat meg kapkod meg rágcsál (nagyon óvatosan és figyel közben rám), de nem harap és fájdalmat sem okoz.
2010. máj. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, hogyha a sikongatás nem használ akkor a grabancrázás és földre lenyomás (ha megadta magát, tehát a hátára fekszik a hasa szabad, akkor engedd el) és a fül harapás is nagyon jó módszerek. De előbb kezd a kevésbé durvával azaz a sikongatással :D
2010. máj. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi!!
2010. máj. 1. 09:09
 6/11 anonim ***** válasza:
ha benne van a játékban, akkor a grabanc elkapását, a földhöz nyomást, de még a visszaharapást és a sikkantást is a játékba tartozónak veheti. egy két hónapos kutyus még nagyon kölyök.nekem eddig még minden kutyusom "harapott" ilyen korban, aztán maguktól megkomolyodtak, és leszoktak róla.próbálj vele úgy játszani, hogy pl:egy játékba harapjon, ne a kezedbe, vagy vegyél fel egy olyan pulcsit, amit nem sajnálsz, és azt rágja. az én jelenlegi kutyusom most 5 hónapos, eleinte ő is harapgált, mostmár teljesen leszokott róla. mostanában inkább már apportírozunk vagy frizbizünk.
2010. máj. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
:D ez jó vicces kérdés egy kutya míg 2 hónapos addig alap hogy rág hisz még ekkor nő ki a foga ja és ha azt hinnéd hogy a kutya nem rág de igen nagyobb korába is fog ugyan is akkor ne a kezeddel játsz vele hanem akkor vegyél neki egy labdát, vagy egy sípolós kisebb méretű játékot.Azt dobálgasd neki.:D
2010. máj. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amikor harap, azonnal éles, rövid, magas visító hang , összefonod a karodat és elszámolsz magadban 5-ig, ha lenyugodott folytathatjátok a játékot.
2010. máj. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

utolsó előtti:

nem bántásból de képzeld tudom, hogy rág egy kutya ilyen kicsi korába és NEM IS ezzel van a baj! Hanem, hogy egy idő után már engem rág! Ja és van neki 2 labdája, 2 összefont kendője, egy botja amit el lehet dobni neki.

Azt hiszem ennyi játék elég neki de egy idő után mégis engem rág...

2010. máj. 9. 08:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Orultem, hogy feltetted ezt a kerdest, mert nekem is pont ez a problemam. 9 sot, lassan 10hetes a kutyusom esamikor belemelegszik a jatekba, akkor ramtamad. Igazi kis terrier, egy szobacirkalo yorki, es nagyon be tud vadulni. A kedvenc harapnivaloja a kezem es a kedvenc tepnivaloja a pulcsim ujja, es a nadragom szára. Estenkent raadasul hiperaktiv lesz ismeretlen okokbol. Par napja tortent, hogy levittem kicsit setalni, este, mikor rajott a gyagyaroham es alig ertunk le az udvarra elkezdett morogni es nekiallt rancigalni a nadragom szárát. Megprobaltam eltavolitani a kutyat ugy, hogy elhuzom onnan, de nem birtam, olyan erosen tartotta a fogaval. Aztan felemeltem a labam, de nem hogy elengedte volna, hanem jott vele egyutt a kutya is, csak ugy logott a levegoben.

Ha a lakasban jatszunk es belemharap es megprobalom levakarni magamrol es arrebb rakni, akkor meg o van felhaborodva, hogy mit kepzelek magamrol es csak meg agresszivebb lesz aztan lenduletbol az arcomba ugrik, hogy beleharapjon a szamba meg az orromba.

Probalkoztam mar tobbfele keppen: felsikkantottam es elhuztam a kezem, de erre meg inkabb harapott. Aztan Felalltam es hatatforditottam neki osszekulcsolt kezzel. Na, erre elkezdett ugatni, amit egyebkent szinte soha nem szokott, hogy mit kepzelek magamrol, hogy hatat forditok.

Meg az is megoldas lehet, hogy akarhanyszor harap, felsikitasz es elzarod egy elszigetelt helyre, mondjuk egy masik szobaba vagy egy sarokba, magara hagyod, hogy ne is lasson es akkor veszed ki, ha mar lenyugodott. Na, nekunk ez azert sem valt be mert nincs hozza energiam hogy ide oda rohangaljak vele, mire rajon, hogy mi a bajom, masreszt azert sem, mert ha berakom a sarokba ami el van szigetelve, akkor kepes akar fel oraig is nyusziteni, sirni, ugatni, hogy vegyem ki.

En azt a megoldast talaltam ki, hogy amikor megharap ugy, hogy mar faj, akkor egyszeruen csak a hatara fektetem es kozben lefogom a pofajat ugy, hogy ne tudja kinyitni, vagyis osszekulcsolom az ujjaimat rajta a szeme es az orra kozott. Nem erosen, mert nem azt akarom, hogy fajjon neki, hanem csak az a celom, hogy ha harap, akkor egy megalazkodo, behodolo pozicioba kenyszerintem, ezzel elveszti a harcias kedvet.

Ugy erzem, hogy kezd hatni ez a modszer, mert az elejen ettol csak meg agresszivebb lett es legalabb 5szor le kellett fognom, mire beken hagyott, de mostanaban mar csak ketszer probalkozik, 2.-ra abbahagyja.

Masik szobaba elzarni azert nem tudom, mert az egyetlen helyseg, ahol ajtonk van az a haloszoba, ahova nem johet be.

En a lefogasnal kenyelmesebb es egyben humanusabb megoldast nem talaltam.

2010. máj. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!