Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi kennelek közül...

Az alábbi kennelek közül melyiket válasszuk? És hogyan hozhatunk be külföldről Mo-ra kutyát?

Figyelt kérdés

Külföldi kennelek (Svédország):


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Magyar kennel:

[link]



Melyik volna a legjobb kennel, ahonnan tényleg jó vérvonalú kutyát kapnánk?



Ha pedig a Svédországi kennelek valamelyikét választjuk akkor hogyan tudjuk repülővel behozni a kutyát Mo.ra? Mi kell hozzá? Vagy inkább kocsival kéne hozni?



2012. márc. 9. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a 4. link az a legjobb.

Másik kérdést nemtom :S

2012. márc. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A választ köszönöm!

Amúgy nekem is szimpik.


Várom a további válaszokat is...

2012. márc. 9. 18:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nincs csau-csaud, akkor érdemes lenne magyar tenyésztőtől venni az elsőt, mert külföldről nem fogják egy kezdőnek odaadni az alom legszebb kiskutyáját, az import kutya meg nem egyenlő a jóval. A magyar tenyésztő rengeteget fog tudni neked segíteni, elkezdeni a kiállításra járást, tenyésztést, egy külföldi már nehezen. Ez a belinkelt magyar kennel nagyon színvonalas, én is sokat hallottam a kutyáikról, pedig nagyon nem vagyok otthon ebben a fajtában. Én a helyedben innen hoznék.

Ha komolyan gondolod a tenyésztést, akkor később érdemesebb behozni import kutyát, amikor már te is sokkal jobban ismered a külföldi kenneleket, vérvonalakat, akkor sokkal könnyebb lesz kiválasztani egy jó kennelt.

Külföldről repülővel be lehet hozatni kutyát, horror ára van, többszáz euró, de megbízható állatszállító cégek vannak. Szerintem érdemesebb elmenni érte kocsival, lehet még olcsóbban is kijön.

2012. márc. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan az itteni válaszok alapján akarod ezt eldönteni? Inkább keress chow-chow-s fórumokat, fb. csoportokat, nézegesd az fb.-n a linkelt kennelek profiljait, képeit, tudj meg minél többet és úgy dönts. Itt legfeljebb azt tudják neked írni, hogy melyik kennel szimpatikus. Kevés ilyen kutyás gazdi jár ide szerintem ahhoz, hogy alapozni lehetne a véleményükre.
2012. márc. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A választ köszönöm!

A tenyésztés még nem biztos de minden képen egy jó vérvonalú kutyát szeretnénk kiállításra.

Akkor a magyar kennelt választjuk.

2012. márc. 9. 18:44
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát ez igaz!

De azért a 2. válaszolónak abban igaza van hogy el külföldi tenyésztő nehezen tudna segíteni dolgokban... bár nem elképzelhetetlen.

Minden képen keresek akkor ilyen fórumot.

A választ köszönöm!

2012. márc. 9. 18:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Fórumok:

[link]


[link]


Szerintem az is sokat segít, ha az eddig írt hozzászólásokat elolvasod. Mindenképpen ezzel kezdd, így valamennyire már képben leszel a tagokról, kutyáikról.

2012. márc. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt van néhány indok, miért nem ajánlatos első kutyát külföldről venni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2718231-jo-ha..

Nekem színvonalasnak tűnik ez a magyar kennel. És tényleg sokat tud segíteni egy hazai tenyésztő, én gyakran felhívom a mi kiskutyánk "atyját", van hogy csak úgy beszámolok neki, aztán csak beszélgetünk, de általában vannak kérdéseim is. Kölyöktápot is tőle veszünk, mert a tenyésztőknek kedvezmény van rá. Sok mindenre megtanított minket, és az is megnyugtató, hogy ha valami tragédia történne velem, a hozzátartozóim tudnák értesíteni, ha nem akarják megtartani a kutyám, aki munkakutya fajta, nagy mozgásigényű. Nála jó helye lenne, vagy keresne neki rendes gazdát, aki tudna vele foglalkozni.

2012. márc. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a magyart kennel ajánlanám:)

Bocsi az OFF-ért de kérdező: nem te raktad ki tegnap is a csaus kérdést?mert akkor is a perityt ajánlottam :)

2012. márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A válaszokat köszönöm!


Utolsó:

Én voltam. Tudom, megtetszett a kennel!

2012. márc. 9. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!