Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A gagyibb táp lehet hogy jobb...

A gagyibb táp lehet hogy jobb volt, mint a minőségi? (többi lent)

Figyelt kérdés

7 évig chappi,pedigree,friskies,darling ezeket ette, semmi baja nem volt az egészségével,aztán amikor erre az oldalra jöttem akkor olvastam hogy a fenti tápok mennyire gagyik ,vettem neki elsőnek select goldot amit fél évig evett mert csirke allergia jött ki rajta és a doki mondta hogy váltsunk tápot ,aztán acanára váltottam,most 10 éves a kutyám tehát már kb 2,5 éve acanát eszik, mindig vmitől rágja a szőrét gondolom allergiás, de nincs pénzünk allergia vizsgálatra,körömvirág krémmel bekenjük és pár nap alatt rendbe jön, volt kb 1,5-2 hónap amikor pro plan-t adtunk neki,egy kicsit változtatni akartunk fokozatosan acanáról pro planra szoktatuk amikor már azt ette, akkor kijött rajta vmi emésztési zavar (véres hasmenés ,hányás) dokihoz vittük aki azt mondta váltsunk tápot ,meg rizses diétát írt fel, a lényeg rendbe jött vissza váltottunk az acana bárányos almás tápjára az emésztésével nincs gond azóta..


nem lehurrogni akarom a prémium tápokat , de 7 évig amíg gagyi tápot kapott ,semmi baja nem volt,nem jött ki rajta allergia ,nem voltak emésztési bajai és egy csomó ismerősöm a fenti gagyi tápokkal eteti a kutyáját és sose voltak betegek, orvoshoz csak oltásra és köröm vágásra járnak ,meg néha csak rutin vizsgálatokra , de egyik kutya se volt sose beteg, a mamámék meg tescos tápot és konyhai kosztot adnak a kutyáiknak és ők is nagyon egészségesek..

én értem hogy az összetevők alapján egy kalap s.zar a pedigree és társai ,de egy csomó kutyának semmi baja nincs tőle..


bichon frise kutyáról van szó..


2012. márc. 10. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya egyedi, nem biztos, hogy a legjobb minőségű táp lesz neki a legjobb (itt értsd pl acanának magas a fehérjetartalma, lehet egy kicsit rosszabb minőségű pl josera viszont tökéletes). De nem hiszem, hogy a premium tápoktól jöttek volna elő konkrétan a bajok, a hirtelen minőségi váltás esetleg megviselhette a kutyát, de nem ilyen szinten. Sokkal valószínűbb, hogy az a 7évnyi, színezékkel, tartósítószerrel meg minden egyébbel telenyomott táppal való etetés szép fokozatosan okozta a betegségeket.

Ez olyan mintha egy kemény dohányosnál, aki évtizedekig bagózott azután derül ki, hogy tüdőrákos, miután már 2-3éve rá se gyújtott.

Mivel kistestű a kutyád és allergiára gyanakodtok próbáljátok meg a főtt ételt, nem olyan drága egy ekkora kutyára főzni és a hozzávalók váltogatásával rá tudtok jönni, hogy mire is allergiás, ha tényleg az.

[link]

2012. márc. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kivétel erősíti a ...
2012. márc. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok kutyánál hallottam, hogy mikor gyakorlatilag alacsony fehérjetartalmú tápon élt és olyanra váltottak, amiben ez magasabb, rágták a szőrüket, allergiás reakciót mutattak (rossz körülmények közül mentett kutyáknál gyakori eset). Mivel ezek jó minőségű tápok, tele vitaminnal, ízületvédővel és hasonlókkal, felesleges méreganyagok nélkül, azt javaslom, keverjetek hozzá pl. főtt rizst, kenyeret, kukoricagranulátot (állatkereskedésből), és persze adjatok kevesebbet a tápból. Így az arány hasonló lesz ahhoz, amit az évek során megszokott a szervezete, de mégis jó tápot kap. Mi amúgy áztatva adjuk a tápot nekik.
2012. márc. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)


a kukoricagranulátot meg majd megnézem..

2012. márc. 10. 14:55
 5/5 A kérdező kommentje:
gréti mix-et adhatnék a táp mellé mondjuk fele-fele arányban ???
2012. márc. 10. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!