Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kínaiak miért eszik meg a...

A kínaiak miért eszik meg a kutyákat?

Figyelt kérdés

Szóval, ez egy tény, hogy a kínaiak meg eszik a kutyákat. De minap láttam az interneten egy videót a 101 nagykutya kiadását amiben a Pekingi palotakutyát (is) mutatták. Volt benne olyan rész, hogy régen annyira tisztelték őket, hogy halál büntetés járt érte aki bántotta. Vagy, hogy megkellett előtte hajolni. Meg nem is tarthatták csak a császárok. Szóval ha ez így volt, akkor hogy jutottak odáig, hogy most meg megeszik őket?

Igaz azt is hallottam, hogy a csau-t pedig kifejezetten erre tenyésztették ki. Mármint megenni.

(A videót be tudom linkelni ha valaki nem látta)


2012. márc. 10. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Minden népnek megvan a maga defektje, nálam az Amerikaiak utánuk közvetlen a japánok viszik a prímet.


Amúgy meg számunka "megvilágosodott" nyugatiakra rémisztően hat a kutya evészet.Mi társként nézünk a kutyákra ők meg eleségként. Indiában meg a tehenet istenítik, mi meg alig várjuk, hogy kijöjjön a konyháról a félig átsütve rendelt steak-ünk.


Ahány nép,annyi szokás.

2012. márc. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Te mért eszel tehenet, amikor az indiában szent állat? Vagy minek eszel lovat, mikor mások azt társállatnak tartják? Vagy ott a tengerimalac, őshazájában megy a tűz fölé.

Most attól, hogy te háziállatként tartod a kutyát, más kulúrákban még megeszik, és attól, hogy a palotapincsit nem eszik meg, más fajtákat még nyugodtan bezabálnak. Ennyi.

2012. márc. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom én, hogy minden népnek más a szokása. Csak azt nem értem, hogy a mondhatni istenítés után, hogy jutottak erre a szintre?
2012. márc. 10. 13:05
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Te is leírtad, volt amit tiszteltek, volt amelyiket meg evésre tenyészettek.

Nem vagyok benne biztos, nem értek a lovakhoz, de nyilván van olyan ló, amit megszeik a magyar, de egy arab telivért meg csak nem eszik meg...

2012. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Éhesek.
2012. márc. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Más kultúra, más étel, ez igaz.

DE!

Az igazi kérdés nem ez, hanem az, hogy képesek azt vallani, hogy ha levágás előtt megkínozzák, akkor jobb íze lesz a húsának???

A nagyapám is levágta a disznót, de igyekezett úgy tenni, hogy a lehető legkevesebbet szenvedjen...

Ezért nem tartom embernek a kutyakínzó-kutyaevőket!

2012. márc. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ma 13:22

nem tudom, még sosem ettem és nem is fogok kutyát. de lehet van valóságalapja annak amit mondasz. mármint hogy ha kínozzák előtte akkor finomabb. én olyat láttam, hogy a homárt úgy készítik el, hogy élve teszik bele a fővő vízbe. és állatvédők felháborodtak meg minden. és elkészítették nekik úgy a homárt, hogy előtte megölték, és úgy tették a forró vízbe megfőni. és valóban borzalmas íze volt. a homárt azért teszik élve a vízbe mert akkor felmegy benne az adrenalin és akkor lesz olyan finom.

ez alapján lehet a kutya is.. nem tudom, de szerintem van összefüggés a kettő között.

2012. márc. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

13.22 vagyok


NEM ÉRDEKEL, van-e összefüggés a kínzás és az íz között! Akár van, akár nincs, embertelen! Bármilyen jó ízt varázsol nekem egy valaki egy húsba, ha azt azzal érte el, hogy azt az állatot kínozta, akkor az számomra egy véglény, nem ember!

2012. márc. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem undorító, hogy azért kínozzanak egy szerencsétlen állatot, mert úgy jobb az íze. Nem érdekel milyen isteni finom a homár, ha tudnám, hogy elötte szét szadizzák akkor biztos nem ennék belőle egy falatot se, lehetne nekem akármilyen díjnyertes kaja. Azért mindennek van határa. Aki ennyire semmibe nézi az állatokat azok meg sem érdemlik, hogy emberszámba vegyük őket. Azt kívánom nekik, hogy valaki hasonló módon járjon el velük szemben is!
2012. márc. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
mert.
2012. ápr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!