Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy és mikor kezdjem trükkökr...

Hogy és mikor kezdjem trükkökre tanítani jövendő kis vizslámat?

Figyelt kérdés

Ül, fekszik ez alap, ezeket már gyakorlottan tanítom, de szeretnék olyan kis dog dancing-es trükköket is majd neki tanítani, saját magam és az ő szórakozására egyaránt... :) De nem tudom mikor kezdhetjük és napi mondjuk hány órát szabad ezzel majd "nyúzni"... Ilyesmik érdekelnének, tudom, h neten is találok róla infót, de én szeretem itt tőletek hallani, h működnek azok a dolgok a gyakorlatban. :)

25 éves vagyok, lány és már van pár kutyám... :) A kis vizsit nyárra szeretném.


2012. márc. 10. 20:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah, van klikkerem és kutyasípom... Nem tudom azok kellenek-e majd, vagy elég a jutifalat?
2012. márc. 10. 20:50
 2/8 anonim ***** válasza:
Már 2-3 hónaposan elkezdheted az ül, fekszik, forog, gyere ide,..stb. parancsokat tanítani neki, de napi kb. 5 percet képesek figyelni:)
2012. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A klikker jó, de szerintem a kutyasíp ebben az esetben felesleges.
2012. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy klikker + jutifalat együtt jó, úgy értem, hogy ha klikkerrel akarod tanítani a kutyád, akkor pl. leül, és te mondod neki, hogy ül->klikk->jutofalat. A klikkerről olvashatsz bővebben a klikker.hu-n
2012. márc. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nagyon türelmesen és játékosan már 8 hetes kortól taníthatóak a kutyák, de ekkor még csak max. 5 percig.

Ahogy nőnek, egyre jobban terhelhetőek. A felnőtt kutyákat már naponta 3-4-szer 10 perceket érdemes tanítgatni, mert így nem vesztik el az érdeklődésüket.

2012. márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd el mar most! Szubjektiv kommunikacioval mar küldheted neki az üziket. :)
2012. márc. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, már most kezdem... Igyekszem felkészülni RENDESEN a kutyámra, akit élete végéig szeretni fogok!!! Talán ez nem baj... :)

Köszi a válaszokat!

Akkor a klikkerrel tudom jelezni a kis ebnek, h helyes, amit csinált és már jutalmazhatom is.

2012. márc. 10. 21:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Annyit taníthatod, amennyit bír a kutya. Úgyis látod, ha elfárad - na, legközelebb az előtt kell abbahagyni, amikor még lelkes.

Persze a fizikai korlátokra oda kell figyelni, ne három hónaposan tanítsd kézen járni, meg fél évesen karikát ugrani, mert aztán járkálhatsz vele dokihoz élete végéig.

2012. márc. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!