Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha gödröt ás a...

Axa11 kérdése:

Mit tegyek, ha gödröt ás a kutyám és rágja a kerti növényeket? Aki tudja rá a választ minnél hamarabb írja meg.

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mozog eleget. Le kéne fárasztani, el vinni biciklizni, labdázni vele, úsztatni mindent amivel lefáradhat. Vagy pedig kotorék eb és azért csinálja , de őket is ugyan úgy le kell fárasztani és akkor nem csinálják. Meg nevelés kérdése, amint meglátod, hogy rágja rászólsz, hogy "nem szabad", legközelebb hozzávágsz egy papucsot. Ne vegyen téged se hülyére. Nem fapapucsra gondolok, szerintem te is tudod, az se kell , hogy hozzá vágd, elég ha melléé valahová és akkor is mondod, hogy "fújj". Egyszer kétszer megcsinálod ezt, és rendszeresen mozgatod, aztán már abba hagyja!
2012. márc. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
unatkozik
2012. márc. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A gödör ásásról nagyon gyorsan szoktassátok le mert nagy baj lehet belőle. Mint ahogy már az első is írta, vigyétek sokat sétálni, futtassátok, ha van rá lehetőség engedjétek el nagy tisztáson hadd szaladjon.


A mi huskynkat azért kellett elaltatni mert a kis hülye szétásta az egész kertet és mikor futkosott véletlenül kitörte az egyik lábát....ez még hagyján, mert rendbe lehetett volna hozni, viszont rövid időn belül a másik első lábát is kitörte és azt mondta az orvos nagyon kínkeserves élet vár rá míg meggyógyul..hosszú nagyon hosszú folyamat lenne.

Mi nem akartuk hogy szenvedjen.....így elaltattuk.


21L

2012. márc. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mennyit sétáltok vele egy nap?
2012. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Séta, tanítás, nevelés, sportolás. Minden nap.
2012. márc. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sokan írják, hogy séta, mozgás.

Ez egyrészt jó és kell, másrészt tapasztalatból mondom, hogy nem biztos, hogy fizikailag kell lefárasztani.

Az én kutyám például nyáron, napi minimum(!) 4 óra biciklis séta mellett is kiszökött kukázni.

(a kiszökés és a kertásás ugyanaz - unatkozás...)


Minden csináltam kínomban, de csak akkor hagyta abba, amikor beiratkoztunk egy kutyasuliba és először agilityztem vele életében.


Azóta ez az élete, imádja, szellemileg is lefárad, élvezi, hogy sikeres...


Lehet, hogy Nálatok is ki kellene próbálni pár kutyás sportot, biztos lesz, ami örömet okoz mindkettőtöknek.

99%, hogy a kutya abbahagyja a kertészkedést.

2012. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, remélem ezekkel a tanácsokkal megfékezhetem a kutyusomat a kertészkedésben!
2012. márc. 11. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!