Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kergült meg a kutyám?

Miért kergült meg a kutyám?

Figyelt kérdés
Eddig semmi baj nem volt vele. Betartottam a falkavezér-szabályokat,és tényleg, 100%ig megbíztam benne. Részemről nem változott semmi,viszont úgy érzem,hogy nagyon feszegeti a határokat. Eddig bárhonnan vissza tudtam hívni,viszont a múlt héten 2szer is megtagadta a behívást,elkezdett felugrálni,húzza a pórázt.Eddig ha leültettem, és megfogtam,mert mondjuk olyan kutya jött,akivel nem játszhat,akkor nyugodtan ült,most tekereg,rángat,és visít. 1éves kan kutya. Mit lehetne tenni?
2012. márc. 11. 13:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

kamaszodik.

ilyenkor az alapoktól kell kezdeni...

szépen minden szabályt átismételni, újra felállítani...


az enyém is épp kezdi magát nagyfiúnak hinni...


ha nem tetted volna, javaslom, mindig előtte egyél, és a táljától is told el néha evés közben és tegyél úgy, mintha beleennél a kajájába.

Ez majd emlékezteti a falkasorrendre...

2012. márc. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Sok kutya elkezdi ilyenkor. Nekem azt mondták heréltessem ki de nem tudom.
2012. márc. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Az etetés így működi,azzal nincs baj.

Pont ezért nem tudom,hogy mit tegyek,mert minden szabályt betartok, gyakorolok vele sokat, és néha gondol egyet,és szarik rám.

Milyen büntetést alkalmazzak,ha a behívást tagadja meg?

2012. márc. 11. 13:54
 4/20 anonim ***** válasza:
28%

A kutyàk olyan 1, màsfél évesen lesznek ivarérettek és ilyenkor probàl meg falkavezér lenni.

Olyan mint amikor egy gyerek kamaszodik, megprobàl ö lenni az ùr a hànàl és lehet,hogy el fog szàllni egy kicsit a feje.

Ez minden kuyànàl eljön egyszer, bàr fajta jellemzö hogy mennyire erös a karaktere, nekem egy amstaffom van, azzal ugyan igy megszenvedtünk de mikor kinövi ezt a kort (2-3 éves korba) akkor olyan lesz mint egy felnött.

Az pedig csak rajtad mùlik, hogy milyen kutya lesz belöle ùgyhogy most legyél vele szigorùbb, ne engedd hogy visszamorogjon vagy ilyesmi és föleg ne hagyd rà a kért feladatokat mert akkor az a késöbbiekben is igy fog rögzülni a kutya fejében hogy "ja oké ezt most ùgysem kötelezö megcsinàlnom mert régebben sem volt az" ùgyhogy a kért feladatot be kell rajta vasalni, ha pedig netàn visszamorog vagy visszaugat akkor én azt ùgy rendeztem le, hogy az orràba haraptam (nem tudom milyen fajta kutyàd van de nàllam ez tutira müködött) és akkor tudni fogja hogy te vagy a falkavezér és te parancsolsz (ez a kutyàknàl is igy megy) ha pedig semmi képpen sem tejlesiti a feladatot akkor olyan feladatot kell vele csinàltatni amit nagyon nem szeret de egyszerüen lehet rà "kényeriteni", pl. én "ül,fekszik,ül,fekszik..."-el büntetem ha nem hajlando végrehajtani a feladatot.Ezt megcsinàltatom vele egy pàrszor és akkor tudja,hogy ez most akkor büntetés volt.(De amikor kivàlasztassz egy ilyen büntetö feladatot akkor utàna màr nem vàltoztass rajta hanem ez maradjon meg mindig külömben a kutya nem fogja tudni hogy ez most büntetés volt!)

Na kb ennyi remélem segitettem és sok sikert a neveléshez!:)

2012. márc. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség!Màr bocs!A kutyàt semmi képpen sem szabad megverni mert akkor màr végképp nem fog hallgatni a behivàsra hiszen akkor a kutya fejéban az fog megmaradni hogy "minek menjek oda hozzàd ha ùgyis megveszr"

Probàlj meg egy kicsit a kutya fejével gondolkodni és akkor menni fog!:)

2012. márc. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Te hülyevagy b+ minek irsz hülyeségeket??

Amihez nem értessz abba inkàbb ne szolj bele!!!

2012. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

miaz hogy ketthű?

Minek írkálsz ide ha csak a hülyeséget tudod mondani?? Bár már a nevedből is látszik hogy milyen értelmes vagy!

Ha unatkozol legalább ne itt lógj....

2012. márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
éppen ezaz!!valakinek ez fontos! ùgyhogy ha csak baromsàgoat tudsz mondani akk fàrassz màsokat!
2012. márc. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Most tesztel, kíváncsi rá, meddig mehet el. Most jön az, légy kitartó, és szigorú, mindent ugyanúgy tarts be ahogy eddig!
2012. márc. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
[link] ezeket továbbra is tartsd be, most ebben at időszakban kell megerősíteni, hogy te vagy a vezér!
2012. márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!