Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kergült meg a kutyám?

Miért kergült meg a kutyám?

Figyelt kérdés
Eddig semmi baj nem volt vele. Betartottam a falkavezér-szabályokat,és tényleg, 100%ig megbíztam benne. Részemről nem változott semmi,viszont úgy érzem,hogy nagyon feszegeti a határokat. Eddig bárhonnan vissza tudtam hívni,viszont a múlt héten 2szer is megtagadta a behívást,elkezdett felugrálni,húzza a pórázt.Eddig ha leültettem, és megfogtam,mert mondjuk olyan kutya jött,akivel nem játszhat,akkor nyugodtan ült,most tekereg,rángat,és visít. 1éves kan kutya. Mit lehetne tenni?
2012. márc. 11. 13:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A dominánsabb kutyák mindig próbálkoznak, ez nem nagy dolog, neked csak annyi a dolgod, hogy visszaverd a próbálkozásait. Ha valamit nem akar megtenni, lépj vissza a tanítási fázis utolsó lépéseihez, és csináltasd meg vele.
2012. márc. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
sztem azért kerülget mert megverted XDD
2012. márc. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
ha nem tudsz normàlis vàlaszt adi akkor ink fogd be!!
2012. márc. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
De konkrétan a behívással mit csináljak? Mert most ez a legnagyobb problémám. Nálunk nincs futtató, egy kis parkba járunk ki pár kutyással. Eddig semmi baj nem volt, de most 2szer is megtagadta a behívást,mikor jöttek,és ugyan oda nem megy senkihez,mert max egy 5 méterre megállt,és megugatott egy nénit. Azóta nem merem elengedni,így viszont nem merem lefárasztani.
2012. márc. 11. 16:19
 15/20 Catz ***** válasza:

Hosszú póráz! Lehet kapni pár ezer forintért esetleg autós boltban, mert a rendes "kutyás póráz" nagyon drága.

Ha megugat valakit, azaz eelöjön a területvéd´´ö ösztöne, akkor zökkentsd ki valamivel, pl kulcscsomó dobásával.

2012. márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Hosszú póráz, vagy egyszerűen utánamész, megfogod, és visszaviszed oda, ahova hívtad. Nem kell szólni hozzá, mert akkor csak összezavarodik, és nem kell idegeskedni meg mérgesnek lenni, mert akkor fix, hogy nem fogod tudni megfogni, csak odasétálsz, megfogod, és keményen (hogy érezze, hogy ez most retorzió) visszaviszed. Ott pórázra veszed, pórázon behívod párszor, első parancs után rántod be magad felé kicsit, nem könyörögsz, meg nem várod meg, amíg eldönti, hogy odamegy-e, hanem ellentmondást nem tűrően csináltatod vele és kész. Ha perfektül megy, elengedheted megint.

Viszont azt vedd figyelembe, hogy kamaszodó kutyád van és tüzelési időszak, szóval pár hónapig ne várj csodát, ha nem tökölteted ki.

2012. márc. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

A hosszú póráz azért nem jó,mert ha egyedül vagyunk,szó nélkül hallgat rám, de a többi kutyával nem.És úgy meg a hosszú pórázba beletekerednek.

2012. márc. 11. 17:15
 18/20 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem kezd elöröl vele a behisàst elöször csak a kertbe vagy ha emeletes hàzman laksz akkor csanàlj helyet a lehetö legnagyobb szobàban és kérj meg valaki ismeröst vagy csalàdtagot hogy jöjjön àt segiteni (ez 2-3 an a legjobb csiàlni)körbe àlltok, mindenkinél van jutalomfalat, hivd oda magadhoz a kutyàt és amikor odajön akkor megjutalmazod,aztàn egy màsik ember hivja és igy tobàbb amig nem megy rendesen.

Elösször inkàbb egyedül, ingerszegény környezetbe gyakoroljàtok hogy ne vonja el semmi a kutya figyelmét (lehetöleg udvaron hogy legyen elég hely)

Aztàn ha ez megy akkor esetleg àthivhatod valamelyik kutyàs ismerösödet hogy egy màsik kutya környezetében is gyakoroljàtok a feladatot.

2012. márc. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Most voltunk sétálni. Kipróbáltam ezt,hogy ha nem jött,odamentem,odavontattam, utána póráz. Egész nagy javulást mutatott!
2012. márc. 11. 21:21
 20/20 Catz ***** válasza:

Nálunk sosem tekeredtek bele a pórázba :) Megtanulta, hogyan kell vonszolni :D

Na, örülök, hogy "javul" :)

2012. márc. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!