Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk, ha folyton...

Mit csináljunk, ha folyton sír a kiskutya?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni. Két napja került hozzánk egy 7 hetes keverék kutyus. (leginkább németjuhász, labrador és boxer van benne). Az a baj, hogy állandóan sír(nyüszít, vonyít, ugat). Nem csak este, hanem napközben is sír. Nem szeretnénk elkényeztetni, de azt sem szeretnénk, ha úgy érezné nem törődünk vele. Ha kimegyünk hozzá, nem érdekli semmi, sem a játékok, sem az udvar felfedezése, csak az hogy mellettünk legyen. Aztán eltelik kis idő, és elkezd játszani a pokrócával, falevelekkel, nem foglalkozik velünk, de ha bemegyünk a házba, akkor abban a pillanatban, amikor becsukjuk az ajtót elkezdi a sírást és nem akar megnyugodni. Nem tudjuk, mit csináljunk, nem tudunk folyton kint lenni vele, és ha dolgozi fogunk mindketten ugyanazon a napon, akkor egyedül lesz nap közben is. De nem tudjuk mi lesz vele, mert most még egy órát sem bír egyedül.
2012. márc. 12. 10:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
25%

Akkor tulajdonképpen mi a kérdés?

Elmondjuk mi a megoldás, de te azt szajkózod, hogy a házba nem mehet be.

Eddig is a maximális időt vele töltöttétek és sír sír sír, de mást tenni nem tudtok. Egyáltalán miért tetted fel a kérdést? Hiszen úgyis csak annyit fogsz tenni, mint eddig.

2012. márc. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
56%
De, szívatjátok, csak nem vagytok hajlandóak beismerni. Vagy szerinted azért sír, mert olyan baromi boldog?
2012. márc. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Nem, csak nem értem, hogy miért olyan egyértelmű, hogy egy kutyának a hálószobában van a helye. Azért tettem fel a kérdés, hátha van valami praktika amit be tudunk vetni, mint pl. amit máshol mondtak, hogy adjuk oda neki az egyik pólónkat, hátha a szag megnyugtatja. Ehhez hasonló dolgokra gondoltam. De úgy látszik itt csak ilyen csökött agyúak vannak, akik szerint, ha egy kutya az udvarban van (ahova való), az állatkínzás.
2012. márc. 12. 13:03
 14/32 A kérdező kommentje:
Érdekes, más fórumokon normális válaszokat, tanácsokat kaptam, csak itt ilyenek az emberek. Segítség helyett kötekedés. Jellemző
2012. márc. 12. 13:06
 15/32 anonim ***** válasza:
65%

Maradjunk annyiban, hogy szerintem a csökött agyúak nem mi vagyunk (csökött agyú az, aki odaadta és elhozta), ugyanis egy ennyi idős kutyának még az ANYJA és a TESTVÉREI között a helye. NEM pedig az udvaron kint, EGYEDÜL. Ha pedig már megtörtént az, hogy elszakítottátok, úgy kellene foglalkozni vele, ahogy egy ennyi idős kutyának kijár.

Egy válaszoló írta azt, hogy akár együtt is lehet aludni a kutyával, én speciel azt írtam, hogy vidd be a házba. De úgy látom, te csak a végleteket látod.

2012. márc. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
51%

Már megint egy p.rasztnak próbáltam segíteni...

Szegény kutya.

2012. márc. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
84%
Jan Fennell első könyve letölthető bárhonnan, olvassátok el és ez alapján szotassátok az egyedülléthez fokozatosan(használjatok pl. egy kennelt ez méginkább felgyorsíthatja a folyamatot), egy nyugalmas délután elegendő az egészhez, nagyon megéri sok-sok problémát megelőzhettek vele nem egy órával kell kezdeni hanem egy perccel vagy mégrövidebb idővel !
2012. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
26%
mellesleg egy köszönömöt kiköhöghettél volna, ha másért nem is, legalább azért, mert vettem (vettük) a fáradtságot és egy kisregényt írtam merő segítő szándékból.
2012. márc. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
84%

Szerencsétlen kutya elkerült egy idegen helyre, senki nincs ott akit eddig ismert. Ne mondd már, hogy egész nap kint ültök vele a kertben, mert nem hiszem, hogy így lenne. Szerencsétlen azt se tudja hol van, kik vagytok ti, mivel még nem ismer titeket. Addig hiába adod neki a pólódat, ha egyszer fogalma sincs róla, hogy mit akarsz tőle. Két nap alatt még nem tekint a gazdájának, nem tudja, hogy neki ragaszkodnia kéne egy ismeretlen szagú ruhadarabhoz.

És ha már te nem fogod kint tölteni a napodat vele a kertbe, akkor igen, a kutyát kéne a házba engedni (anyukámék még a komondor kölyköt is beengedték az első hétben, utána már kint aludt, csak este ment be egy "tisztelet körre", de 1-2 hónap után egyáltalán nem jár be a házba). Ettől nem fog beszokni a kutya, de csak fokozatosan lehet "kiszorítani" a ti életteretekből.

Úgyhogy akármeddig csökött agyúzol, akkor is ez a baja a kutyának.

2012. márc. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Amíg alszik, addig vagyunk a házban, és amikor felébred, megyünk ki hozzá. A könyvet letöltöm, köszönöm a tippet, biztos olvasok majd hasznos dolgokat benne!
2012. márc. 12. 14:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!