Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk, ha folyton...

Mit csináljunk, ha folyton sír a kiskutya?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni. Két napja került hozzánk egy 7 hetes keverék kutyus. (leginkább németjuhász, labrador és boxer van benne). Az a baj, hogy állandóan sír(nyüszít, vonyít, ugat). Nem csak este, hanem napközben is sír. Nem szeretnénk elkényeztetni, de azt sem szeretnénk, ha úgy érezné nem törődünk vele. Ha kimegyünk hozzá, nem érdekli semmi, sem a játékok, sem az udvar felfedezése, csak az hogy mellettünk legyen. Aztán eltelik kis idő, és elkezd játszani a pokrócával, falevelekkel, nem foglalkozik velünk, de ha bemegyünk a házba, akkor abban a pillanatban, amikor becsukjuk az ajtót elkezdi a sírást és nem akar megnyugodni. Nem tudjuk, mit csináljunk, nem tudunk folyton kint lenni vele, és ha dolgozi fogunk mindketten ugyanazon a napon, akkor egyedül lesz nap közben is. De nem tudjuk mi lesz vele, mert most még egy órát sem bír egyedül.
2012. márc. 12. 10:40
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Jan Fennel melyik könyvére gondoltál, mert hármat is találtam a neten?
2012. márc. 12. 14:44
 22/32 anonim ***** válasza:
Mind a 3!
2012. márc. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
50%

Senki nem mondta, hogy rakd be a kutyát a takaród alá. Csak legyen veletek egy légtérben nagyjából, a szomszéd szobában, vagy a folyosón, ne kint a kennelben.

Kiviheted neki a pólódat is, csak nem biztos, hogy használni fog. Mondhatunk ilyen okosságokat, de aztán ne gyere tajtékozva, hogy jaj, nem működik.

2012. márc. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

J.F.: A kutyapszichológia, avagy tanuljunk meg kutyául-ebben benne van a lényeg-de ha bizonytalan vagy akkor kérj segítséget szakembertől

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. márc. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Tegnap a párom egész nap kint volt vele, és amikor bementünk már nem sírt. Este csak egyszer ébredt fel, 10 percig járkált és kicsit nyüszített aztán visszafeküdt a helyére és átaludta az éjszakát. Sokkal nyugisabb, elkezdte felfedezni az udvart, játszik a plüss nyuszijával. Szerintem a héten jól megszokja majd a helyét. Holnaptól vasárnapig otthon leszek, úgyhogy nagyon sokat leszünk együtt:)
2012. márc. 13. 08:35
 26/32 A kérdező kommentje:
Ha most beengedem, akkor később hogy szoktatom ki? Nem akarom, hogy később bent legyen, nagy kutya lesz. Ha utána ki kell szoktatnom, az nem trauma neki? Akkor is sírni fog, mert nem érti, hogy eddig bemehettem, akkor most miért nem. Nem??
2012. márc. 13. 13:14
 27/32 anonim ***** válasza:
Nem lesz ilyen, hogy nem fogja érteni, ne aggódj. Biztos, hogy lesz akkor is 1-2 éjszaka, amikor sírni fog, de ha nagyobb lesz, a nappalokat már magától akarja kint tölteni és csak éjszakára kell kiszoktatnotok. Az pedig hiszti lesz, azt lehet úgy kezelni, hogy nem foglalkoztok vele, de most még tényleg nagyon pici és nem hisztiről van szó, ezért mondjuk, hogy jó lenne, ha bemehetne hozzátok!
2012. márc. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

ha most beengeditek, mint írtam, az nem azt jelenti, hogy örökre ez a rendszer kell működjön...


Egy ovis/kisiskolás is már a saját szobájában alszik.


Mint írtam, elég sok kutyával van tapasztalatom nem beszélve az ismerősök kutyáiról...


SENKI nem hisztizett, amikor kint maradt estére...

Nálatok ráadásul jól is fog kijönni a dolog, mert június-július körül jó idő lesz...

magától fog kikéredzkedni, hacsak nem egy pincsiről van szó...


HA mégis hisztizne, ott Ti rontottatok el valamit, amit nem olyan nehéz helyrehozni.


De ha egyébként nem kényeztetitek el mondjuk úgy, hogy a tányérotokból etetitek, akkor ilyen gond nem történhet meg.



Cserébe viszont sokkal könnyebben fogjátok tudni nevelni a kutyát, ez szintén tapasztalat.



ha ez meggyőz, az egyik kutyám ivaros kan Közép-ázsiai juhász.

nem egy hableány, ráadásul még a fajtáján belül is nagynak számít.


Amint hozzám került, velem aludt a szobámban.

(Tőlem alhatott volna az ágyamban is, de neki a földön kényelmesebb volt.)


(Februári születésű...)


3-4 hónapos koráig aludtunk így együtt, utána egyszerűen nem akart bejönni.

Jobban érezte magát kinn, a friss levegőn, ahol éberebben tud őrizni...


Most vagyunk túl a kamasz koron.


na most én ebből a kamaszodásból annyit érzékeltem, hogy 1x nem akart jönni behívásra, akkor sarkon fordultam és már jött is.


Ellenben apám, aki elkényeztette, nem tud lefeküdni mellé, mert a kutya megmorogja, pórázon úgy húzza, hogy szántani lehetne vele, behívás?... haha...

A kaját nem tudja kivenni a szájából, esélytelen, ha fáj a lába, nem engedi, hogy hozzáérjen, az orvoshoz pedig kézben kell cipelnie, miközben majd' megszakad a súlya alatt...



Ezzel szemben én 22 éves vékony lány létemre laza pórázon vezetem, ha behívom úgy dübörög felém mint egy golden kölyök, ha fáj a lába úgy csavargatom, ahogy akarom, (mondjuk ha tüske megy bele), a csontot akkor veszem el tőle, amikor csak eszembe jut, rá is fekhetek, nincs az az i.ten, hogy megmorogjon, az orvoshoz pedig egy savamra bemegy.



és ezzel a kutyával nem jártam kutyasuliba.

(az más kérdés, hogy egyébként nyárra ha minden jól megy kiképző leszek és más kutyáimmal voltam kutyasuliban, de érted, milyen különbségek lehetnek a gazda-kutya kapcsolatban?)


Nem azt mondom, hogy mindez CSAK annak köszönhető, hogy kiskorában én az "anyja" voltam.

De nagyon sokat számít!


ha én kérek valamit, szeretetből, lelkesen teljesíti.

ha apám, akkor az esetek 70%-ban oda se bagóz és max. masszőrként tekint apámra...

2012. márc. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és hogy nem hurrogtatok le, hogy akkor most mit akarok. Az az igazság, hogy mindig is volt kutyánk, amíg anyuékkal laktam, de sosem jöhettek be, ezért számomra elképzelhetetlen hogy kutya legyen a házban. De a legjobbat szeretném a kutyának. Ma megyünk oltásra, remélem jól viseli majd. Ha hazamegyünk megbeszéljük a párommal, hogy hogy legyen.
2012. márc. 13. 13:49
 30/32 anonim ***** válasza:
:) Írj majd azért, hogy hogy döntöttetek :)
2012. márc. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!