Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék saját kutyát!...

Lilaeri kérdése:

Szeretnék saját kutyát! Azonban sokat dolgozok. Milyen kutyát válasszak ha kb egy két órám van naponta rá. Illetve a szabadnapjaimon (Heti 2-3 nap) több időm? Valami apróbb termetűre gondoltam!

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 22:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
Plüsskutyát.
2012. márc. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
egy ilyen tökéletes lenne: [link]
2012. márc. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
tudom nem erre a válaszra számítasz de semmiet! :S Egy apróbb termetű is ugyanannyi foglalkozást igényel egy nap mint egy bernáthegyi ezt én tanusíthatom a legjobban a pincsimix 5 kilós kiskutyámmal! Főleg szeparációs stresszbe küzd ezért még azért is bűntudatom van hogy 1-2 órára magára hagyom! Ha mindenképp szeretnél egy társat akkor szerintem vagy macskát vegyél vagy törpenyuszit esetleg tengerimalac? kutyát semmiképpen mert takaríthatnád a lakást mire hazaérnél mert ha jól számolom több mint 8 órát dolgozol és egy kutya nem bírná ki ennyit pisi kaki nélkül főleg kölyökkorban..arról nemis beszélve hogy gondolj bele nem lenne így lefárasztva és mit csinál egy unatkozó kutya? rongál..Te mit tennél? kiaakadnál és nem ismerlek de sok ember ilyenkor elajándékozza rosszabb esetben menhelyre vagy utcára dobja a kutyát akinek az akkora lelki megterhelés amit egy élet alatt is nehezen hever ki! Remélem hallgatsz rám :/
2012. márc. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
körülbelül :) ne haragudj, de egy kutya is érző lény, akár az ember. Neki aktív, napi foglalkozásra van szüksége, akárcsak egy kisgyereknek, de nyugodtan írhatok felnőtt embert is... Ugye te sem szeretnéd, ha elhanyagolnának? A leendőbeli kutyusodnak se kívánd! Gondolj csak jobban bele.
2012. márc. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy kiskutya ugyanannyi törődést igényel, mint egy 50 kilós. A napi 1-2 óra nagyon kevés, még arra sem elég, hogy levidd napi 3-4 alkalommal sétálni.

Mindenképp lebeszélnélek róla, mert egy kutya is depresszióssá tud válni, és az borzalmas lenne. Akkor inkább cica, vagy valami kis aranyos rágcsáló.

2012. márc. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
24 órából napi 2... És a többiben mit csináljon a kutya? Nem várhatsz el tőle 22 óra semmittevést, ilyen kutya nincsen, akkor se, ha háromlábú diszpláziás 15 éves... Pláne ha kölyökben gondolkodsz, azt végképp felejtsd el, ön- és közveszélyes vállalkozás.
2012. márc. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%

de figyeljetek.Dolgozni végül is előbb utóbb kell.

Az előttem válaszolóknak nem tudom van e kutyája,gondolom van,de azt is gondolom akkor ők még nem dolgoznak,tanulók vagy nem tudom mit dolgoznak.


Egyedül laksz egyébként?


Ha lenne valaki más otthon a kutyáddal,nem egész nap egyedül lenne,akkor bevállalható.Igaz ,akkor nem csak a sajátod lesz,hanem a többieké is.ÉS az a legfontosabb,hogy a kutya mindenkivel valamilyen szinten jóban legyen akikkel együtt élsz,mert csak így tud kialakulni ez az egész kutya ember kapcsolat.

2012. márc. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Én pl 8órában dolgozom, utazással együtt legyen 9, emellett én főzők, mosok, takarítok, mégis van napi minimum 3órám a kutyára aktívan, és emellett mivel benti kutya mindig a közelünkben van. Reggel 30-90perc séta, délután változó van amikor szintén séta és/vagy a kertben labdázás vagy 60-90perc rohangálás a mezőn a haverokkal. Tanítás, gyakorlás napi 30-40perc több részletre elosztva. Hétvégén ovi, +szintén séta, tanítás, mezőn futás.

Napi 1-2óra foglalkozás az olyan, mintha nem is lenne, az ilyen kutyák szoktak szétszedni, megrágni mindent, kezelhetetlenek lenni...

DE ha az a napi 1-2óra azt takarja, hogy ennyi a napi futás/séta, mellette szoba vagy kinti-benti kutya és azért néhol még jut neki 5-10perc simi, közös Tv nézés mikor csak fekszik az ember lába alatt, ölében... akkor egy kisebb mozgásigényű kutyának ez bőven elég lehet. Persze ilyen feltételekkel semmiképp sem ajánlanék kölyköt, egy pár éves, már higgadt, esetleg már szobatiszta kutya jó választás lehet. Közeli, vagy szimpatikus menhelyre el kell látogatni, és ott meg fogják mondani, hogy van e neked való kutya és ha igen, akkor az melyik lenne. Sok állatvédő szervezetnek van honlapja és ott is fent van egy részük némi jellemzéssel együtt így otthonról is körül tudsz nézni.

Viszont, ha az a napi 1-2óra tényleg csak annyi, semmi +, semmi passzív együttlét, akkor plüsskutya, vagy virtuális örökbefogadás, azzal legalább támogatsz egy élő állatot.

2012. márc. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Sajnos az 1-2 óra valóban kevés...

Esetleg ki lehetne bővíteni, ha reggel korábban felkelsz megsétáltatni... (már ha ezt nem számoltad bele az 1-2 órába)


Ha lakásban laksz, valóban necces lehet, hogy bepiszkít a kutya.

Ha kertes házban, azt mondom, legyen 2 kutya, és akkor a napi 1-2 óra oké, hétvégén meg túrázzatok nagyot.


(Sok kutya van, aki az életben nem teszi ki a lábát az udvarból, ahhoz képest ez az 1-2 óra már elég jó...)


Francia vagy angol bulldogot (amerikai bulldogot?...), esetleg mopszot választanék.


DE! Mivel társasági kutyák, nem értek hozzá, de szerintem nem érzik jól magukat ilyen sokáig egyedül...

(és ugye ők csak jó időben kerti kutyák, amúgy szobában a helyük.)



Én azt mondom, menj el egy menhelyre.

(Nem kell feltétlen onnan örökbefogadnod, de van fajtamentés is, ha fajtatiszta vagy fajtajellegű kutyára vágysz.)


Ott írd meg, mit tudsz nyújtani a kutyának, és kérd meg őket, hogy ha van ilyen igényű kutya, had ismerd meg...



Ajánlom a Noét, ők minden kutyájukat jól ismerik, nem fognak izgága kutyát rádsózni...sőt, neked kell "bizonyítanod", hogy jó gazdijelölt vagy...


(Máskülönben tényleg nem választanék kutyát ilyen körülmények közé, egész napos bűntudatom lenne, hogy otthon kuksol szegény és ha hazaérsz, "úgy" néz rád...)

2012. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

hát most meglepődtem hogy rá akarják itt beszélni az utolsók a kutyákra :S Nehogy még fajtát is ajánljatok neki, pont azon gondolkoztam hogy lehet nem fog ránk hallgatni és vesz egy kutyát erre még rá is beszélitek?? Nem biztos hogy él még vele valaki és ha él is kitudja ő akar e foglalkozni egy kutyával?? Ne legyen kutyája és kész ígyis tele a menhely a megunt,rongáló kutyákkal!!

Atyaég...

Valamelyik válaszónak aki a munkáról beszélt! igen jelenleg még tanulom a szakmám csak szombatonként vagyok kutyakozmetikába és oda is viszem magammal a kutyám és ha meglesz a vállakozásom akkoris velem lesz a kutyám a kozmetikába! Ha meg pl titkárnő lennék vagy akármi akkor tudom hogy a párom ugyanúgy imádja a kiskutyánk és míg dolgozok addig vigyázna rá! De a kérdezőnél nem derül ki semmi ilyen jó lenne válaszolna mert kajak agggódom..

2012. márc. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!