Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után gyorsabban...

Ivartalanítás után gyorsabban öregszik?

Figyelt kérdés

Egy 10 éves labradorom van, és lehet szükségessé válik az ivartalanítása. Eddig aki látta a kutyám mindenki azt mondta hogy milyen jól tartja magát és hogy abszolút nem látszik 10 évesnek, ezt én is így gondolom több 6-7 éves labrador néz ki sokkal öregebbnek mint az én 10 évesem. Viszont attól félek hogy ivartalanítás után, hogy nem lesz nemi hormon termelődése, hirtelen el kezd öregedni mint pl a nők a klimax után, meg ha nincs hormon utánpótlás tudtommal hamarabb elkezd leépülni a szervezet pl csontok szerkezete is elkezd gyengülni.

Mit tudtok, vagy gondoltok erről? Kutyáknál is hasonlóan működik?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. márc. 13. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pont fordítva, lassabban. Nagyon jót szokott tenni nekik az ivartalanítás, a szőrnek különösképpen.
2012. márc. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

nem, a kutyáknál nem így működik!

kezdve azzal, hogy náluk nincs klimax. az egészen aggastyán szuka is tüzel, esetleg nagyon idős korában már gyengén, vagy ritkábban.


hacsak nem viseli meg a kelletétnél jobban a műtét, szerintem nem kell ettől tartanod. de ha kétségeid vannak inkább dokival beszélj, ő ugye jobban kell, hogy tudja a dolgot, mint néhány idetévedt válaszoló :)

2012. márc. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nyilván dokitól is megkérdezem majd, de gondoltam ha vannak tapasztalatok akkor szívesen meghallgatom őket.

Megnyugtattatok a téma felől, így már nem félek majd annyira elvinni, már csak az altatás miatt aggódhatok :S

2012. márc. 13. 19:58
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Az ivartalanított kutyák általában tovább élnek, mint az ivarosak, bár ez öregkorban már nyilván nem számít annyit. De ha lesz is hatása az öregedésére,az valószínű pozitív lesz inkább.
2012. márc. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
10éves kutyánál egy ilyen műtét már kockázatos. Ha eddig nem műtetted meg, akkor miért pont most? Sztem hagyd így ahogy van.
2012. márc. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Így hagynám szívem szerint, de jött hozzánk egy másik kan, akit nem szeretnénk ivartalanítani fedezés miatt. A dominanciájukkal sokat és legjobb tudásunk szerint foglalkozunk (Jan Fennel elvek, kutyasuli, stb) Be is válik, sokat alakult a helyzet, mindent ugyanúgy csinálunk a nagyobb dominánsabb kutyánál jobban bevált, a labradorunk nehezebben enged a falkavezérségéből, de már ő is sokat alakult. Viszont a labi nehezen törődik bele az új családtag létébe, és gyakran piszkálkodik, amire a másik néha oda mordul, rosszabb esetbe neki is megy (csak nagyon feszített helyzetbe pl kajáztatásnál) de ha rájuk szólunk rögtön szétmennek, és arra gondoltunk hogy lehet a labinknak is békésebb lenne ha a hormonjai nem dolgoznának automatikusan a területvédés mellett. Ezek a viták aránylag ritkák, 1 hónapban 1 maximum, csak most is a szeme alatt hasította ki a másik kutya a labi bőrét, össze kellett varrni.. és biztos ha a labi nem kötekedik nem megy neki a másik. Szemmel vannak tartva amúgy meg komolyan béke van, de ezt is jó lenne elkerülni, reméltem az ivartalanítás megoldja az állandó kötekedését a labinak.
2012. márc. 14. 18:19
 7/12 anonim ***** válasza:
10 éves kutyát nyugodtan lehet altatni még. Ismerek nála idősebb korban műtött kutyát is, a világon semmi probléma nem volt vele.
2012. márc. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Én nem azt írtam hogy nem lehet altatni, hanem azt, hogy KOCKÁZATOS! TUDSZ OLVASNI? Hasonló korú kistestű kutyánál nincs ekkora kockázat, mint egy nagytestűnél.

Ivartalanítás nem fogja megoldani a 2 kutya problémáját. Nem kellett volna még 1 kutya.

2012. márc. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sok esetben segít az ivartalanítás. Ismertem olyan ózdi gyepiről mentett kutyát, akit egyetlen egy pincsi szukán kívül senkivel nem lehetett összeengedni, még a szukákkal sem. Ivartalanítás után gyakorlatilag konfliktus kerülő lett. És nem ő volt az egyetlen, akinél megoldódtak az ilyen jellegű problémák a műtét után.
2012. márc. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti válaszoló

Nem vagyok egy kis hülyegyerek, aki annyit tud a kutyákról hogy szőrösek és ugatnak, nem kioktatást kértem csak azért mert neked akkora egod van hogy a segítség adást összekevered a leoltással. Ezzel se okosabbnak se intelligensebbnek nem tűnsz így gyakorlatilag felesleges bármilyen választ is adnod. Keress olyan embert aki valóban hülyeséget kérdez, mert az én kérdésem jogos volt. És előző hozzászólásomban is kifejtettem hogy én is aggódom az altatás kockázata miatt. Másrészt a 2. kutya vállalásával nincsen semmi baj, ha megfelelően tartjuk őket, kezeljük őket és felelősséget vállalunk tetteinkért és mindent megteszünk az adott helyzet jobbá tételért. Ez a helyzet áll fenn. Semmi oka az egresszív kioktatásnak.


A többi válaszolónak köszönöm a válaszokat. Azokkal legalább megyek is valamire :)

2012. márc. 14. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!