Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok tapasztalatokat írni...

Uszi kérdése:

Tudnátok tapasztalatokat írni a kan kutyák ivartalanításával és a mikrochippel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Konkrét tapasztalatok érdekelnének, nem orvosi linkek, kan kutyák ivartalanításával kapcsolatban. Leginkább olyanok véleménye, akik nem két hete csináltatták meg. Elhízás, más kutyákhoz (kan, szuka) viszonyulás, természet változása. Sok eltérő vélemény van a megfelelő időben végzett ivartalanításról. Mégis mi alapján döntsön az ember. Mikrochip... muszáj? Pozitív, negatív vélemények? Előnyök, hátrányok mind a két dologról?
2012. márc. 7. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Két kan kutyám is van,(s egy ivaros szuka)mindkettő ivartalanított,egyiküket 3 éves kora körül(5-6 éve),a másikat kb 5 évesen ivartalanították(utóbbi kutyusom kora saccolt,mivel menhelyről való;tavaly ilyenkor történt).


Semmilyen negatív tapasztalatom nincsen,sem a természetük változásában,sem másban.Barátságosabbak,nem olyan dominánsak,nem tombolnak tüzelés idején,könnyebben kezelhetőbbek jóval,azonkívül nem akarnak ész nélkül mindenütt jelölni a vizeletükkel,ami egy időben-értelemszerűen még ivartalanítás előtt-komoly károkat okozott a kert fáiban.Nem is híztak,pedig ugyanannyi ételt kapnak,mellette viszont eleget mozognak,a kertben egész nap jönnek-mennek,nyáron pedig futunk,bicikli mellett futnak,sokat sétálunk stb.A többi kutyával szemben barátságosabbak,kisebb a bunyó esélye is,mivel a többi kutya-állítólag-már nem tekinti,,vetélytársnak"az ivartalan kutyát.Gondolom,a hízás egyedfüggő,van kutya amelyik hajlamosabb rá és van,amelyik kevésbé.Én nem csökkenteném az adagját amíg nem látom,hogyan viszonyul hozzá iv.után;amennyiben feltűnően hízni kezd,kevesebb ételt kap és ezzel rendben is van.Szerintem egyértelműen megéri,és mint írtam,a természetük,játékosságuk semmit nem változott,mint előtte.Rohannak a labda után,rongyot húznak,birkóznak,tökéletesen boldog,kiegyensúlyozott kutyák.Csak ajánlani tudom az ivartalanítást.


A chipről annyit,hogy ha jól tudom,mostmár kötelező(bár javítsatok ki,ha tévedek!)Nyilván előnyös,ha a kutya esetleg eltűnik;hátrányáról még nem hallottam/nem tapasztaltam.Remélem,tudtam segíteni.

2012. márc. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kan kutya ivartalanítása nem nagyon viseli meg a kutyust. Lehet már kérni műheregolyót is. Így esztétikus ivartalanítás után is a kutyus külleme. Sajnos az etetésre fokozottan oda kell figyelni, mert hízásra hajlamosabb lesz. 8 hónapos kor után lehet ivartalanítani. A szukák után fog érdeklődni, de az agresszív természet például megváltozhat jó irányban. Ha lakásban tartott a kutyus és kellemetlen, hogy jelöl, vagy szuka is van mellette, akkor érdemes az ivartalanítás mellett dönteni. Ha kertben tartott, akkor én megfontolnám, hogy megcsináltatom-e? A mikrochippet kötelező beletetetni. A soron következő veszettségi oltásnál meg kell csináltatni. Anyagi vonzata kb. 3-4 ezer forint, plusz a regisztráció, ami kb. 2000 Ft. A mikrochip beültetés nem okoz fájdalmat a kutyusnak és másodpercek alatt megvan. Az állat megjelölése hasznos, mivel elveszhet, elcsavaroghat. Hátránya azon kívül, hogy egyszeri költség, más nincsen.
2012. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a két hasznos hozzászólást. Végre nem linkeket vágtak be és nem az amerikai divattal jöttek. A kutyus panelban él, nem kerti kutya. Eddigi két állatkám sajnos here daganatos lett, ezért gondolkodom ennyire a műtéten, csak nagyon félek tőle. Személy szerint minden élőlény esetében úgy gondolom, addig jó, amíg nem nyúlnak semmi testrészhez. Ezért vagyok kíváncsi személyes véleményekre. Várom a további tapasztalatokat.
2012. márc. 7. 21:01
 4/7 anonim ***** válasza:
A műtétről még csak annyit,hogy az esetek 99%-ában teljesen biztonságos,persze az altatás(főleg idősebb kutya esetében)járhat pici kockázattal,de szinte kivétel nélkül mindig jól sülnek el,hiszen rutinműtét,illetve kan kutyánál nem is olyan bonyolult,mint akár szukánál(de ma már az sem probléma)Tehát attól nem kell félni,persze izgul az ember és reménykedik,hogy minden jól menjen,de tényleg rutin a dokiknak:)Egy nappal a műtét után pedig már rohangálnak,úgy kell őket leállítani,hogy azért még vigyázzunk a frissen vart sebbel.Sajnálom az előző állatkáidat:(A betegségek és a nem kívánt szaporulat elkerülése érdekében is mindenképp hasznos az ivartalanítás,és szerintem sokan vagyunk,akik nyugodt szívvel és pozitív tapasztalatokkal ajánlhatjuk!
2012. márc. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:

Szia!

3 kanomat ivartalanították (meg egy kandúrt:). Egyik sem hízott meg, sőt az egyik, aki előtte folyton fogyókúrára lett fogva, kimondottan sovány lett. Bár lehet, hogy ez már a kor miatt is volt.

Idős kanomnak 11 évesen került sor a műtétre és egy végbéldaganat teljesen visszahúzódott utána.


A chipről nem lehet véleményt írni, mert kötelező. Ez nem kívánságműsor, azonosítani kell valahogy a kutyát. Mivel ő nem tudja megmondani a nevét és a lakcímét, mint az elveszett kisgyerek, valami más módszert kellett rá kitalálni.

2012. márc. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ha panelban éltek és nem akarsz tenyészteni a kutyával mindenképp érdemes ivartalanítani. (A panel általában lakótelepet és rengeteg kutyát jelent, ami azzal jár, hogy szinte mindig van a környéken tüzelő szuka...)

Nem nagyon tudom megmondani, hogy milyen jellembeli változások lettek az én kutyámnál, mert a műtét előtt kb: fél évvel fogadtuk örökbe és addig csak ritkán engedtük el... akkoriban egyszer-kétszer elszaladt, azóta viszont nem megy el inkább eszeget...

2012. márc. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egyik kutyusom már hét éve ivartalanítva van. Hiába gondolkozok,nem jut eszembe semmi negatív. Az etetésnél oda kell rá figyelnem, mert hízékony, de ez az ivartalanítás előtt is így volt. Most tíz éves, vagy több(pontos kora ismeretlen), senki nem mondaná meg a korát.

A chip úgy tudom csak gazdi cserénél kötelező, illetve az önkormányzat határozza meg. Nálunk nem kötelező, és sajnos nem is jellemző. Ennek ellenére én tetettem a kutyáimba, mert egyszer kell kifizetni, nálunk nem is kerül sokba, ám ha eltűnnének sohasem bocsájtanám meg magamnak, hogy ezen akartam spórolni.

2012. márc. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!