Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy profi tenyésztő hogy él...

Egy profi tenyésztő hogy él meg abból, hogy kutyát tenyészt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, van 3 szuka. Évente egyszer-egyszer kölykeznek, mert ugye nem szaporítóról van szó. Közepes méretnél az 3 alomból kb évi 20 kölyök. Ha nagyon menő tenyészet, és minden kölyök elmegy 100 ezerért,

az évi 2 millió- ideális esetben.


De amennyi költsége van a kutyáknak, kiállításra hordozás, ehhez 1 nagy autó fenntartása, állatorvos, kozmetikus, stb... ez kinek éri meg?

Ha növeli a szukák számát, a költségek is arányosan nőnek, a kölykökre meg már ilyen mennyiségben nem lesz mindre vevő.


És akkor a kanokról még nem is szóltam, szerintem alig van kan, aki annyit fedezne, hogy a saját költségeit visszahozná, max. ha alig eszik, mert nagyon pici kutya:)


És most nem az exportra szaporítókról van szó, hanem a profi, képzett tenyésztőkről.



2012. márc. 14. 13:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
84%
4 vagyok.Én is ismerek "tenyésztőt" aki felnőtt korban veszi a kutyát, és a "hasznos" kor után simán eladja, vagy elajándékozza. Mert semmit nem jelent neki a kutya, csak egy hasonállat. Igen az ilven megél. De én nem hívom tenyésztőnek.
2012. márc. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

itthon sehogy, Nyugaton vagy USA ban nagyobb eséllyel. Mikor annó 10 éve kezdő tenyésztő voltam elutaztam sok külföldi kennelbe látogatóba vagy ideiglenesen kennelben végeztem valami munkát... hát több 100 kutyás tenyészetek vannak a tápgyártók ingyen küldik a tápot tonna számra évente és kölyökcsomagokat mindent.. 3 nagy Amerikai kennelben voltam 4-5 fajta elképesztő minőségű kutyákkal de pl Hollandiában is van hasonló kennel.


Alapból a tenyésztéshez és saját stabil vonal kialakításához 10 alap szukára van szükség és akkor az kb változatos a 10 anyai vonal mellé ha saját kan vonalat akar az ember kialakítani az is minimum 4 fedezőkan...tenyésztgetni lehet jó minőségben import kutyákkal stb de igazán professzionálisan fajta nemesíteni és vonalat alakítani sok kutyával lehet ( persze lehet kihelyezni kutyákat stb) de ez nagyon nagy munka sok szelekcióval


Én 3 szukával kezdtem egy amcsi sperma behozatal itt egy belgiumi stb fedeztetés ott és 5 év alatt lett 6 szuka (kan még mindig nem) majd vettem még két import szukát volt néhány szuper fedeztetésem stb most van 7 tenyésszuka 4 kan, 3 fiatal még nem tenyészthető kutya 6 öreg kutyám

Ezeket a kutyákat pedig el kell tartani úgy, hogy évente van mondjuk 3 alom...ez szinte jelentéktelen bevétel plusz néhány külföldi fedezése a kanoknak ez szintén semmi... Ha több alom lenne akkor nem tudnám hova tenni a megtartott kutyákat úgy almot lehozni, hogy nem magamnak pedig teljesen felesleges... Egy szukától pedig keményen születik max 3-4 alom ez szinte semmi ahhoz képest, hogy élnek 10-13 évet

2012. márc. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
1,5 millióm már tuti ráment és még közel sem volt egy pici sem...de lehet idén már fedeztetek :)
2012. márc. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!