Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Leonbergiről?

Mi a véleményetek a Leonbergiről?

Figyelt kérdés
4kisgyerek mellé szeretném. Van még egy két éves szuka tacskónk. A leonbergit a kertben tartanánk.
2012. márc. 14. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején gyerekkoromban Leonbergink volt. Imádtam, olyan 3 éves lehettem amikor anyuék hazahozták. Végtelenül türelmes, gyerekszerető kutya. Nagyon okos, kutyaiskolába nem járattuk, de alap dolgokra (ül, fekszik, pacsi) könnyen meg lehetett tanítani. Nekem nem volt tesóm, de kb olyan volt ő nekem mintha az lett volna. Emlékszem mindig kint játszottam az udvaron, anyu kezdetben nagyon aggódott, hogy mi van ha megesz:) De soha még csak rám se morgott, húzkodhattam a farkát, felülhettem a hátára, birkózhattam vele, szóval szinte bármit megengedett. Hatalmas kutya volt, gyerekként olyan volt nekem mint valami óriás, de felnőttekhez viszonyitva is hatalmas volt. Sajnos 7 évesen elpusztult. Most Új-foundlandink van, szintén nagyon okos, értelmes kutyus, de valahogy nem ugyanaz. A régi kutyusom a mai napig nagyon hiányzik, igazi barát volt, és az utódja hiába van velünk már 11 éve, soha nem tudta pótolni a hiányát. Bocs, nem akartam érzelgősködni, csak azt akartam mondani, hogy ha gyerek mellé akarsz kutyát szerintem ideális választás.
2012. márc. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is leonbergink van. Gyerek mellé (meg amúgy is) tökéletes választás, de akkor lesz igazán jó kutya, ha bejárósra nevelitek, tehát legalább olyankor bemehet a lakásba is, amikor otthon vagytok. Keress vissza, volt már néhány kérdés, ahol leírtuk róla pár dolgot. Ezt az oldalt pedig mindenképp tanulmányozd át alaposan:

[link]

2012. márc. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudjátok már, hogy honnan veszitek?
2012. márc. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Még nem tudjuk, hogy hol vesszük. Egyenlőre még érdeklődünk felőle, hogy valóban a megfelelő választás-e.
2012. márc. 15. 08:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha anyagilag bírtok egy ekkora kutyát, akkor biztosan megfelelő:

http://www.youtube.com/watch?v=al3IX4D-M9Y

2012. márc. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!:)


A leonbergi tényleg jó választás, hiába nagy kutya, ő a lelke mélyén egy öleb...

(de minimum egy rózsaszín kis papillon...:D)

Eredetileg pásztorkutya volt, hát... én házat őrizni még egyet sem láttam...

Nem értek hozzá, de ez olyan lehet, mint a mai bernáthegyik mentése - képtelenek rá.


és csak meg szeretném erősíteni az egyik hozzászólást, hogy egy leot tényleg be kell engedni a házba is.

Egyszerűen igényli.


És akármilyen ivarút is válasszatok, legalább az egyik kutyát ivartalaníttassátok



Jó kutyázást, nagy élmény lesz a gyerekeknek!:)

2012. márc. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!