Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, lehet Beagle-t...

Mit gondoltok, lehet Beagle-t vagy Labradort tartani egy 55m2-es lakásban? Ők a kedvenceim, régóta vágyom egy kutyára, de felelőtlen döntést nem szeretnék hozni. Kb.9 órát egyedül lenne a kutyus, míg kölyök ebédidőben hazatudnék menni hozzá.

Figyelt kérdés

2012. márc. 15. 08:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Nekem egyik legnagyobb vágyam egy kutya lenne.A mi lakásunk is ekkora,és sajnos ezért eszembe nem jutna itt kutyát tartani.Szerintem a fent említett két kutya aúgy sem való lakásba.
2012. márc. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%

Minkettőnek nagy a mozgásigénye, ezért nem ajánlatos lakásban tartani.

Még akkor sem ha ez minden vágyad.

Mjad ha meg tudod teremteni nekik az ideális feltételeket, akkor igen, akkor lehet tartani.

2012. márc. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem, túl kicsi a hely nekik és mindkét kutyának hatalmas a mozgásigénye. Rengeteget kell velük sétálni napi több órát, hogy eleget mozoghassanak.
2012. márc. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
81%
Nekem van egy 4 éves beaglem és mi 58m2-es lakásba lakunk.Imádom,annyira örültem hogy lehetett kutyusom,nagyon sokat kell vele foglalkozni,de meghálálja :) Ha tudsz vele foglalkozni én ajánlom a Beaglet:)a Labrador úszni is imád szóval kéne valahol úsztatni vagy bármi hogy lefáradjon,ettől függetlenül az is tüneményes kutyus :)
2012. márc. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
A mi lakásunk 58 nm-es és egy magyar agaram van. Benti kutya, de van kert is. Igaz az agarak mozgásigénye nem túl nagy, ha napi 1-2 órát futhat, utána alszik egész nap. :D Az agár nem tetszik? Lehet jobb választás lenne.
2012. márc. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Hagyjátok már ezt a "kutya nem való lakásba" szöveget. Elég kevés fajta az amit nem illik lakásban tartani. Ha rendszeresen van sétáltatva és rendszeresen foglalkoznak vele nem lehet gond.

Jelzem, egyik ismerősöm labradorja egy 60 nm-es lakásban lakik és négyszeres agility VB válogatott. Borzasztó élete van szegénynek.

2012. márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Border Collie-kat is tart az egyik ismerősöm lakásban, rengeteg mozgatja őket. Ha megfelelően le van mozgatva egy kutya, akkor teljesen mindegy, hogy a nap részét hol piheni át. Maximum azt kell nézni, hogy a lakás kialakítása olyan legyen, hogy gond nélkül meg tudjon fordulni bárhol.

Kérdező! Én egy bullmasztiffot tartok 53 m2-en, nem az a lényeg, hogy mekkora a lakás, hanem, hogy hajlandó vagy-e 10-15 éven át napi 2-3 órát szánni a kutya lemozgatására. Bár megjegyzem, ez még egy bordernek is elegendő idő...


Első kutyának én inkább labit ajánlanék, a beagle-k makacsok tudnak lenni, könnyebb dolgod lenne vele. Barátnőmék is lakásban tartják a labijukat, ő vakvezetőnek tanult, de nem vizsgázhatott, apró eü. gond miatt, így 3 évesen örökbe fogadták. Köszöni szépen, jól van és nagyon boldog a családjánál :)

Viszont, ha kölyök kutyát akarsz, kéne hozzá segítség, mert az első hónapokban 2-3 óránál tovább nem tudja tartani a pisit. Vagy egy picivel idősebb kölyköt fogadj be, ha tenyésztőtől veszed (ami nagyon ajánlott), esetleg pár hónappal tovább maradhatna nála és már az is jó, ha 4-5 hónapos kora körül fogadod be, akkor már többet is kibír. Én pl. vittem magammal majdnem 5 hónapos koráig dolgozni a bullmacimat, aztán anyósék még kb. 2 hónapig jártak hozzá délben levinni.

2012. márc. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 lizzi77 ***** válasza:
82%
Szia, nekem is biglim van, 3 éves kislány, egy fafej, de imádom, igazi egyéniség.Mi is lakásban lakunk.Első kutyának én is inkább egy könnyebben kezelhető fajtát,labit, vagy uszkárt ajánlanék.Tényleg nem a méreten múlik, sokkal inkább azon, hogy jó esetben a következő 15 évben MINDIG tekintettel kell lenned a kutyára.Legalább 2 óra séta, további legalább 1 óra játék.És ezt mindig meg kell oldani, akkor is ha beteg vagy, akkor is ,ha nyaralni mész, akkor is, ha szar idő van, és a hátad közepére sem kívánod a sétát.Az is jó, ha van valaki, akire vészhelyzetben,vagy pl. nyaraláskor ráhagyhatod a kutyit. Ha úgy gondolod,hogy képes vagy ezt a sok mindent figyelembe venni, akkor legyen kutyád.Megéri, de néha ki tudják idegelni az embert.
2012. márc. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nekem labradorom volt, és úgy vettem észre, hogy igényelte is azt a nagy udvart, amit biztosítani tudtunk neki.
2012. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi véleményeket! Várom a továbbiakat is! A pozitív indítatásúaknak persze jobban örülök. :)
2012. márc. 15. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!