Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egyedül kölyök...

Hogy lehet egyedül kölyök kutyát felnevelni úgy, hogy az ember dolgozik?

Figyelt kérdés

Tehát egyedül lakik, nem hagyhatja otthon 8-10 órára egyedül a kölyköt, meg kiskutyát se. És a rokonoknak, szomszédnak nem lehet bízni.


Ez lehetetlen így?


2012. jan. 6. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
yep! ha csak nem viszed magaddal a kutyust a munkába :)
2012. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Én tudod hogy csináltam? Otthon hagytam a kölyköt az udvaron. Mivel első hátsó udvarunk van ezért elkerítettem az első udvart hogy csak a hátsón lehessen. ott pedig ugye nincsen semmi életveszélyes rá. Délután mikor hazajövök, akkor ráérek vele foglalkozni. Nem egy nagy cucc. Csak akarni kell.
2012. jan. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Èn vihettem magammal munkahelyemre jò darabig.

Egy kicsinek fél éves koràig napi 3x kell enni adni, a szobatisztaságròl nem is beszélve.

Nem viheted magaddal dolgozni?

2012. jan. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Ne haragudjatok, hogy itt kérdezek de ti hol dolgoztok, hogy bevihettétek? És hogy, ott volt bent és senkit nem zavart? Nem tudom elképzelni. Megengedi a főnök is?


Szerintem akár megoldható úgy is, ha reggel adsz neki enni, majd hazamész délben, vagy ha hamar haza érsz, mondjuk délután 1-3 körül, és este is kap enni. Nagyon fontos elkeríteni neki egy biztonságos helyet, NAGY ODAFIGYELÉSSEL, mert bármit képesek szétszedni, könnyen bajuk eshet. Nehogy megvágja valami, ne dőljön rá, ne legyen a közelében káros anyag, vagy amit megrághat, konnektor stb.

Amúgy tudom furcsán hangzik, de napközben egész jól elvannak a kicsik. Nekünk volt már sok kiskutyánk, persze mindig itthon voltunk, de kb mindig nyugodtan voltak, pedig rohantunk ki hozzájuk gyakran, hogy jaj biztos nyüszít.

Ha nagyobb lesz rágcsál és nyüszít, játszani akar veled de addig nyugodtabb marad.

2012. jan. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én traktorkereskedésben vagyok irodavezető, ebből adódóan van egy telephelyünk. A telephelyvezető első szóra belement, a nagyfőnök pedig szembesült vele, amikor jött, ő is agyon dögönyözte. Napközben alig volt fent, rengeteget aludt.

Szóval sok vizet nem zavart :)

2012. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rettentő nehezen. Vagy sehogy. Hogy pontosan melyik, az a "majd kiderül" kategória.
2012. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem lakok egyedül, de mindenki dolgozik. Ezt a kérdést úgy oldottam meg, hogy reggel első a kutya, amíg ő reggelizik én kávézom, utána irány az udvar.

Elintézi a dolgát játszik kicsit, ha elkészültem és van még időm én is játszom még vele, ha nincs akkor irány vissza a helyére (benti kutya).

Ahogy hazajövök viszem ki a kutyát játszom vele, 15-20perccel később etetés (nálunk 3/4 5-5óra). Evés után még kimegyünk kicsit had végezze el a dolgát ha kell ismét. Ezután jön egy kis pihi kb 1-2óra, ezalatt én teszem a dolgomat, ha felébredt ráérek ismét vele foglalkozni.

Este 9kor ismét etetés és megyünk a kertbe. Így megvan a napi 3 etetése, mikor ébren van elég sokat tudunk vele foglalkozni. És már az első héten szinte tökéletesen szobatiszta lett (mindig kivittük ébredés és etetés után), most már az éjszakát és azt a 8-9órát amíg hétköznapokon távol vagyunk.

2012. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolsó, nehogy azt mondd, hogy míg kicsi volt mire hazaértél egyszer nem kakilt/pisilt be! :D
2012. jan. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!