Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutya tenyésztésbe szeretné...

Ha kutya tenyésztésbe szeretnék fogni a közeljövőben akkor honnan válasszam ki a leges legjobb vérvonalú kutyust?

Figyelt kérdés
hol találom meg a világ legjobb havanese kutyus vérvonalát? a netten esetleg rá tudok erre keresni?

2012. márc. 15. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem így megy. Előbb ismerd meg a fajtát, járj kiállításokra, ismerkedj tenyésztőkkel, tudd meg, honnan érdemes kutyát venni (nincs egy legjobb, sok remek tenyészet és vérnonal van), válassz egy kölyköt azzal, hogy később szeretnéd tenyészteni is, maradj kapcsolatban a tenyésztővel, egyszóval kerülj bele a havanese-s világba, különben rád sóznak valami sz*r kutyát egy rakás pénzért, amiről a végén még az is kiderül, hogy hamis a törzskönyve.
2012. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ezt a részét tudom..csak arra voltam kíváncsi ,hogy van e olyan,hogy a "világ legjobb tenyészete"
2012. márc. 15. 13:45
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Tudod, hogy nincs ilyen, csak kíváncsi voltál, hogy van-e?

Nem tudom eldönteni, hogy hülye vagy, vagy poénkodni próbálsz.

2012. márc. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vannak nagyon jó, nemzetközileg elismert havanese kennelek a világon, de ez nem így megy, hogy ide felteszel egy kérdést egy fajtához abszolút nem konyító válaszoló majd jól megmondja a tutit, hogy melyik a legjobb kennel. Először ismerkedj a magyar tenyésztőkkel, válassz ki egy neked szimpatikus kennelt, vegyél egy kiállítási minőségű kutyát, kezdj el kiállításra járni vele, stb. Sok idő, olvasgatás, tanulás után majd kialakul, hogy melyik a neked tetsző vérvonal és melyik tenyésztőtől tudsz olyan kiskutyát beszerezni.
2012. márc. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában nincs a "legjobb kennel" inkább jó kennelek és jó vérvonalak vannak.

Én évek óta tenyésztek egy fajtát és most szeretnék egy másikat is mellé, itthon 2 kennel van az egyiknek a honlapjából megmondom, hogy szaporító a másik jó kennel de kb közép minőség. Most úgy kezdtem el keresgélni, hogy westminster, crufts, world, európa, ameican club győztes, kutyák törzskönyveinek átnézegetésénél tartok és leszűkítettem 2 vonalra amik szinte kivétel nélkül megtalálhatóak a legjobb kutyákban de ez se egyszerű mert amerikában ugye vannak eltérések szóval most kezdek majd neki az anyaország klubgyőzteseinek törzskönyvének átnézegetésébe. Ha ezekkel végeztem akkor akkor amellett, hogy ismerem már a standardot és már kezd kikristályosodni, hogy melyik az a vonal ami tetszik elkezdek keresgélni...lehet simán, hogy egy első almos tenyésztő az akinél vonalban és küllemben is olyan kiskutya lesz ami nekem tetszik...szóval nincs kőbe vésve a "legjobb" Én speciel 1 éve nézegetem, hogy mit érne meg behozni és nem egyszerű a döntés egyenlőre egy kanadai kennel a legszimpibb.

Neked szerencséd van aban, hogy rendes havanese tenyészet van itthon néhány így tudsz tőlük tanácsot kérni sőt lehet itthon is találsz megfelelő kutyát.

2012. márc. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!