Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen játékokat szoktatok...

Ti milyen játékokat szoktatok játszani a kutyáitokkal?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból, hátha írtok egy-két jó ötletet. Kezdő kutyás vagyok. Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 15. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Klikkerezünk (tanulós játék), szereti a kutya :D Meg eldugok neki dolgokat és megkeresi, azt is élvezi. Labdát meg bármit visszahoz, de csak muszájból, az neki nem annyira játék.
2012. márc. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Birkózni, rohangálni, labdázni ami épp eszembe jut..

Spániel ill. tacskó x kutyusok

13/l

2012. márc. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

4 éves roti-nj mix kan.

A legkedvesebb játéka, hogy a madzagos labdát elhajítom jó messzire, és ő visszahozza...ez megy kifulladásig :) Ennek extrém verziója, amikor domboldalban csináljuk két labdával: eldobom az egyiket, utánarongyol és visszafele futva ereszti a labdát, közben én már dobom ellenkező irányba a másikat. Negyed óra ingalasztizás után a nyelve kilométeresre nő :D

Nagyon szeret keresőjátékokat végezni. Labdát magas fűbe, bokrok közé dobom, és szaga alapján megkeresi. Ilyenkor csóválja a farkát, teljesen átszellemül, koncentrál. Ez agyilag is nagyon elfárasztja.

Ennek másik módja, hogy a lakásban dugom el a játékot...itt nehezebb dolga van.

Nagyon szeret frisbee-zni is, akrobatikus ugrással szedi le a levegőből a korongot.

Imád úszni, ezt nyáron összekötjük az apportírozással.

Szoktunk dögönyözőset is játszani, főleg reggel, ébredés után. Az ágy mellett fetreng, lerágja kezem-lábam, én meg dögönyözöm.

Imád rongyot, harapóhurkát, madzagos labdát tépni, húzni-vonni. Ilyenkor én teljesen elfáradok, rengeteg erő kell részemről ehhez a játékhoz. Sokszor körmöm törik, kezem majd kirándul a helyéből, akkorákat ránt a játékon Argos. Ilyenkor lazításként szoktam futásra ingerelni, kergetőzünk.

Magányos "játéka" a Duna parton az ásás, farönkök szétaprítása, Duna aljáról mindenféle növényi alkatrész kibúvárkodása

2012. márc. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ja, és a klikkeres trükktanulás alap :D
2012. márc. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

birkózni muszáj :D + imádja azokat a dolgokat, amik sípolnak

És a sípolós játékot el lehet dugni bárhová, pl takaró alá, ott megsípoltatni, és már kezdődhet is a "kincsvadászat" :D

2012. márc. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


Nekem 4 kutyám van, mindenki tök más jellem, mégis nagy az összhang:)

Mi is klikkerezünk, mondjuk a közép-ázsiaim szépen megcsinálja a feladatot, de látszik, hogy magában méltatlankodik...:D


Egyik kutyám imád agilityzni, a másik amatőr apportos.

A harmadiknak a biciklis séta és a labda a mindene.


Nekünk is sok húzós játékunk van, ezt a kutyák játszhatják egymással, vagy van, hogy csak a labdab.zival játszom...

Vagy csak eldobom neki, vagy ő fogja a labdát, én meg a madzagos végét és húzóverseny van.

Néha hagyom nyerni, akkor kergetem...

Van a kert közepén egy nagy tűzrakóhely, ami most 1 méteres magasságig tömve van fatörmelékkel, ekörül kergetőzünk legtöbbet.


Néha én futok előle, elképesztő, hogy hogy bújócskázunk a farakás két oldalán...:D

Néha megpróbálom becsapni, hogy ellenkező irányba kezdem kergetni, azt nagyon élvezi, de a kis malac eltanulta, és ha ő kerget, már ő is szembe kezd futni velem!:D



A birkózás meg naná, az nagy szórakozás, akkor mindig mondom, hogy épp kit birkózzunk le...:D


Meg az Aldiban árultak különböző fa játékokat, amibe el lehet rejteni a kutyának a jutalomfalatokat és tologatással, csúsztatással, tető leemeléssel meg tudja szerezni őket...

na ezt mindegyik imádja, csak sajnos a KÁJ mancsai között hamar tönkremegy... meg mondjuk nem ő a csapatban a logisztikus.:D

2012. márc. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy hosszú, rugalmas botra egy plüssjáték van kötve, és erre vadászhat, ha elkapja, jutalomfalatot kap, így nem kell birkózni vele érte. Nagyon jó, mert én alig mozgok, ő meg jól kitombolja magát :) Arra is nagyon jó ez a játék, hogy megtanulta az eresztést, és már gyakoroljuk a lehívást is, mikor nem szabad elkapnia. Ez nagyon jól jött már "éles" helyzetben is!


A másik, amit nemrég kezdünk el, lángnál felhevített szöggel kilyuggatott vitaminos dobozba rejtett szarvasgomba felkutatása a kertben. Nagyon élvezi, és lesz hasznos szórakozása séta közben is...

2012. márc. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 hama8 ***** válasza:
16%
Van egy német juhászom és egy tacskóm és azt szoktuk játszani ki alszik el előbb :) XD :D
2012. márc. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Én általába labdával és bottal foglalkoztatom.

A hullahopp karika a kedvence!

Leteszed a földre a karikát de úgy hogy át tudjon ugorni rajta! A kutya van az egyik oldalaán a másikon egy kis jutalom. És ugrál mindig át és át :)

2012. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagytestü,goldival focizni szoktam az udvarban,nagyon élvezi. régen tacsikkal kerestettem játékokat.
2012. márc. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!