Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez már a vajúdás első jelei?...

Ez már a vajúdás első jelei? ( többi lent )

Figyelt kérdés
Sziasztok. Több mint 6 éve tanulmányozom a csivavákat és végre idén úgy döntöttem, hogy pároztatom a 3 éves csivavámat. Ma vagyunk a 60.napon. Váladékozik erőteljesen a pérája és már a teje is megindult. Kikéredzkedett az udvarra és olyan mintha nyugtalan lenne. Fel-alá rohangál a kertben és a szokásosnál is több szeretetet igényel. A hasa is szépen lehúzódott. Viszont nem látom, hogy kaparna vagy nyüszítene. De az biztos, hogy nagyon izgatott. Ez már az ellés előjelei? Mára várható az ellés?
2012. márc. 16. 12:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy tk-s kutyáról beszélünk aki már nem egy kiállításon van túl és szép eredményeket ért el.. Rengeteget tanulmányoztam már őket elméletben tisztába vagyok mindennel. Állatorvos is készenlétben van csak így élőben sokkal másabb mint elméletben.Szeretnék egy kis segítséget kérni, hogy mennyire legyek készenlétben.
2012. márc. 16. 12:44
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Az állatorvosotokkal erről nem beszéltél?
2012. márc. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet az ellés első jele is, de nagyon változó, hogy mikor indulnak meg a kölykök. Mint ahogy az embereknél is, a kutyáknál is lényeges időbeli eltéréseket tapasztalhatunk. A lényeg, hogy figyelj oda rá, és az orvosnak már jelezheted, hogy a hétvégén biztosan meg lesznek a kölykök, és várhatja a hívásod.


Nem vagyok csivava tenyésztő, de hallottam már a fajtáról egy-két dolgot, ami nyugtalanítana, ezért jó ha készenlétben van az állatorvos is.


Legyen minden kész, hiszen bármikor elkezdődhet az ellés. Az elletőládában legyen megfelelő hőfok, égjen az infralámpa, és ami nagyon fontos, az a nyugalom. Ne idegeskedj, mert átragad a kutyára, és lehetőleg, csak Te legyél ott vele, nem kellenek a nézelődők, kíváncsiskodók.

2012. márc. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
és akkor miért nem tudod, hogy a hőmérsékletét kell mérni? Az orvos nem mondta? Amikor tanultad a tenyésztést nem tanultad?
2012. márc. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Természetesen beszéltünk. De nem nyüszít,kapar. Azt mondta a doki hogy olyankor nem eszik vagy hány. Hát ő szépen bevágta a reggeli adagját. Viszont számomra nagyon furán viselkedik.
2012. márc. 16. 12:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Kérdeztem a dokitól a hőmérőzést is azt mondta, hogy felesleges úgyis látni fogom.
2012. márc. 16. 12:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ha nagyon egyértelmű a helyzet, az tény, hogy látszani fog :)
2012. márc. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat. Megyek és felteszem neki az infrát. Még egyszer köszönöm
2012. márc. 16. 12:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért nem ártana hőmérőzni, ha lecsökken, akkor 1 napon belül elleni fog.
2012. márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!