Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jelei lehetnek, ha nem...

Milyen jelei lehetnek, ha nem tart a kutya falkavezérnek?

Figyelt kérdés
Bármilyen olyan jelre kíváncsi vagyok, ami arra utalhat, hogy a kutya nem tartja a gazdát falkavezérnek. Előre is köszönöm!
2012. jan. 22. 09:26
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Cerberosos cikkből másolva:


"Ha a kutyánk:

nem mindig jön oda, amikor hívjuk

elrohan, ha meglát valamit

sétánál húzza a pórázt

agresszívan viselkedik, ha pórázon van

agresszívan viselkedik más kutyákkal vagy emberekkel

gyakran konfliktusba kerül a családban élő többi kutyával

hosszú idő után sem szobatiszta, jelölget a lakásban

párzó mozdulatokat végez a családtagjainkon

morog ránk az ételét, csontját, játékát féltve

gyakran elszökik csavarogni

fél kutyáktól, emberektől, szituációktól; gyakran bizonytalan

ha talál valamit az utcán, megeszi vagy elszalad vele

ha egyedül marad, ugat, vonyít, rongál

nem tartja tiszteletben az ágyunkat, fotelünket

ellopja az ételünket

ugat vagy morog ránk, ha azt akarja, hogy megetessük, játsszunk vele, simogassuk, foglalkozzunk vele

morog egyes családtagjainkra

egész nap ugat minden idegenre

nem mindig engedi, hogy hozzányúljunk, pl. nem hagyja a szőrét ápolni

válogatós, nem akar rendesen enni

gyakran megmakacsolja magát


...ez mind annak a tünete lehet, hogy valami nem jól működik a "falkánkban"."

2012. jan. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Általában odajön ha hívom, ráadásul szinte letarol. Nem szokott elrohanni, ha meglát valamit, de gyakran játszunk és akkor elkezd előlem futni (csak néha). A séta elején húzza a pórázt, a végére teljesen megnyugszik, jön szépen láb mellett. Nem viselkedik pórázon agresszívan. Családtagokkal nem viselkedik agresszívan, én inkább úgy látom hogy játszana, ilyenkor ugrál, és van, hogy a 3 éves húgom fellöki. Más kutyákkal se viselkedik agresszívan, inkább játékosan, de van, hogy "átöleli" őket, ez nem tudom mire utal, mintha le akarná fogni. Rám sosem ugrál, kivéve mikor pl. hülye hangokkal ingerelem. A család többi tagja nem igazán foglalkozik vele, így nem adódik alkalom konfliktusba kerülni velük. Nem szobakutyus. Sosem végzett még párzó mozdulatokat, pedig egy éves már elmúlt (ivartalanítás van tervben, de nem emiatt). Sosem morgott még semmiért, akár ki is vehetem az ételt a szájából, a játékok pedig sajnos nemigen keltik fel az érdeklődését, így azt sosem védi, nem morog ha elvesszük. Még sosem szökött el, parkban is bátran elengedhetem, nem hagy ott, a biztonságos tartása is meg van oldva, így megszökni se tudna. Nem fél semmitől sem, viszont tóval volt kellemetlen élménye, így belemenni azután nem mert, azóta pedig a hideg miatt nem is próbálkoztunk. Nem eszik meg az utcán semmit, általában megszagolja, ritka esetben pedig a szájába veszi, de ha próbálom kivenni, akkor nyugodtan hagyja. Szinte sose ugat, vonít, nagyon csendes típus (lehet a fajta miatt), néha hallottam reggel ugatni (ha ő volt), és egyszer vonítani egy mentőautóra, amikor sétáltunk, de akkor is lecsittegtem, és rögtön abbahagyta. Mint mondtam nem szobakutyus, így a fotelekhez meg ilyenekhez hozzá sem fér. Amikor én eszem séta közben, általában csak néz, nem lopja el a kajámat. Sosem ugat, vagy morog, abból az esetből, ha ételre, vagy simire, esetleg játékra vágyik. Még sosem morgott soha semmire, semmilyen körülmények között. Nem ugat egész nap, szinte semmit, hétvégente kb. 7 órakor szokott egy kicsit. Gyakran van olyan hogyha simogatom, inkább harapdálja a kezem (kizárólag játékból!), vagy nyalogatja, de olyan is van mikor hagyja magát simizni. Ha sebet néznék meg, azt nem igazán tűri, olyankor eleven, és kapálódzik. Az ég világon minden ételt képes megenni, hálás azért amit kap. Nem tudom, hogyan kellene érteni, hogy megmakacsolja magát.

A dolgokra válaszolva mit gondoltok, falkavezérnek tekinthet engem vagy sem? Kutyasulit vettem tervbe, bár nem tudom hogy alakul majd. Félek, hogy nem figyelne rám, csak a többi kutyára, mert kutyákkal nincs sok esélyünk találkozni, így nagyon szereti a társaságukat.

2012. jan. 22. 10:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj azon, hogy nem fog rád figyelni a kutyasulin, hiszen éppen azért mentek oda, hogy ezt (is) megtanulja. Ráadásul suli előtt-utón kijátszhatja magát a többi kutyával, ha találsz néhány rendes gazdit.

A fentieket csak átfutottam, mert szerintem neked kell látod, hogy hallgat-e rád a kutya, "helyzetben" is, vagy sem. Szerintem ha el tudod mondani a kutyádról, hogy problémamentes vele az együttélés, akkor nincs gáz.

2012. jan. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!