Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A AST mint véreb, külföldön...

A AST mint véreb, külföldön van egy törvény, Magyaroszágon is létezik ez?

Figyelt kérdés
Szerbiában élek,és van egy stafordom,a rendőr megállitott és aztmondta hogy mivel nem volt az enyémen szájkosár ezért 150euróval bir büntetni.De pórázon volt meg szocializált,parancsra mindent csinál,kiállitási példány(Kings of Rings vérvonal),és utánna felhivtam egy illetőt hogy jogos-e a dolog,és aztmondja hogy Belgrádban évi 300euró adót kell fizetni a stafikra,mert állitólag ez a legveszélyesebb kutya...de a rotweilerekről meg a többiről nem beszélnek?Szerintem a stafi egy nagyon barátságos kutya,csak vannak betegek akik bebolonditják.Szerintetek jogos a törvény?
2012. márc. 16. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár nem vagyok staff tulajdonos, van egy szépség a családban és hamarosan jön a következő :) Magyarországon nincs ilyen törvény, de sok országban tudtommal nem is tarthatsz staffit legálisan. Abszolút nem tartom jogosnak, a legtöbb öleb sokkal agresszívabb, mint azok a staffik, akiket ismerek... Talán azért, mert egy staffot csak úgy vállal be az ember, ha ért is a kutyákhoz, hiszen sérülést okozhat, ha félrenevelik...



OFF:

Mutatsz egy képet a kutyádról? Javíthatatlan staff rajongó vagyok :) (csak sajnos még nem elég tapasztalt, hogy sajátom legyen :()

2012. márc. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy jogos vagy nem, ha ez a törvény akkor be kell tartanod és békén hagynak. Ha nem ismered a törvényt az nem ment fel alóla.
2012. márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1) Mindenütt a helyi törvények a mérvadóak. Ha nem tájékozódsz, megbüntetnek, ez mindenütt így megy.

2) A véreb az a vércsapázó kutyát jelenti, ami az amstaff sosem volt és nem is lesz. Ne keverd a fogalmakat.

3) Magyarországon jelenleg egyetlen fajtát sem ítélnek el, csak egyes egyedeket nyilváníthatnak veszélyessé, ha okot adnak rá. Ha jól nevelt a kutyád, akkor nem kell ilyesmitől félned.

2012. márc. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bármilyen nagytestű kutya nálunk is szájkosár viselésére kötelezett. Ha rendőr, közteres elkap-30-50 ezer Ft a büntetés.
2012. márc. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!