Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet rászoktatni egy...

Hogyan lehet rászoktatni egy kutyát hogy ne fogadjon el ételt idegenektől?

Figyelt kérdés
Például ha valaki bedobna egy mérgezett ételt nehogy megegye.

2012. márc. 16. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Nehezen és szakember segítségével. És még akkor sem biztos a siker, ehhez nagyon nagy önfegyelmű kutyára van szükség.
2012. márc. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 petrusi ***** válasza:
90%

Van egy olyan módszer, amikor a kutya ennivalóját pl.: egy szendvicset, vagy felvágottat, vagy jutalomfalatot, olyat, amivel lehetőleg már találkozott és ízlett neki.A kaját befújod valami kellemetlen ízű dologgal, legyen az szappanos víz vagy erőspaprika vagy nagyon sok őrölt bors mindegy, csak rossz ízű legyen és megkérsz egy idegent, hogy dobja oda neki. Ha a kutya meg akarja enni, akkor szólj rá, hogy nem, de ha mégis hozzányúl, az se baj, hiszen majd a rossz ízt és a parancsot össze fogja kötni egymással. Ezt többször kell gyakorolni, de nagyon hatásos.


De ehhez eléggé erős falakvezér-pozíciót kell kivívnod magadnak.

2012. márc. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És baromi sokszor kell gyakorolni váratlan időpontokban és ismeretlen, változatos idegenekkel, és rendszeresen ráerősíteni, ha azt akarod, hogy ne kelljen a jelenléted ahhoz, hogy ne egyen meg semmit.
2012. márc. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és semmi nem garantálja, hogy ha majd nem érez se borsot, se paprikát, se semmit a kajában, akkor nem fogja mégiscsak megkockáztatni...
2012. márc. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Csak mert golden retrieverünk lesz és ahogy utána olvastam nem tartozik a legjobb házőrzők közé.
2012. márc. 17. 09:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Aminek egyébként semmi köze a mérgezéshez, szóval nem egészen értem az összefüggést :)

De amúgy ami goldeneket én látok kerítés mögött, azok ugatnak az idegenekre, egy-kettő elég vérmesen is, szóval azért nem biztos, hogy kávét főz a betörőnek.

2012. márc. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A kerületünkben elég sok a betörés még a kutyás házakban is, ezért nem szeretném hogy a kutyusunk esetleg megegyen egy mérgezett kolbászt amit egy betörő dob be neki.
2012. márc. 17. 12:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Nézd, ha ki akarják csinálni a kutyát, ki fogják, akkor is, ha nem eszik mérget. Betörés ellen riasztórendszer véd, nem kutya.
2012. márc. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én az idegeneket szoktam elkergetni a kutyától. Az enyémet is minden jött-ment etette, de előbb szép szóval, később durvábban figyelmeztettem őket, hogy ezt nem kéne.
2012. ápr. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!