Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rakhatok a kutyámra egy...

Rakhatok a kutyámra egy Advantix spot helyett kettőt?

Figyelt kérdés

10 hónapos múlt a skót juhász kutyám, van rajta Advantix spot - a bőrére raktam -, de mégis szinte mindennap találok benne kullancsot. Ma pl. 3-at szedtem ki belőle, pedig nem voltunk sem erdőben, sem mezőn, sehol... csak az udvarunkban. Az udvart is lepermeteztem Neostomosan-nal és mégis jönnek ezek a dögök.

Netán immunissá váltak a kullancsok ezekre a szerekre?

Köszi a válaszokat


2012. márc. 17. 18:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha az első még elvileg hat, akkor ne tegyél rá dupla adagot!


Az Advantix nem akadályozza meg, hogy másszon benne a kullancs, csak elvileg a bőrébe nem megy...

Ha mégis, várd meg, amíg letelik az írott hatóidő és próbálj más fajta spot ont.


(De tudod, hosszú szőrű kutyáknál pláne fontos, hogy ne a szőrre menjen az oldat, hanem a bőrre!)

2012. márc. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
NEM az Adavantix ivomecint tartalmaz a skót juhászok nagy része érzékeny rá nagyobb mennyiségnek komoly idegrendszeri tünetei lehetnek a kutyánál...alapból az Adavantixot el kell felejteni minden angol pásztorra (még akkor se ajánlott ha a kutya MDR1 +/+ os)
2012. márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mekkora kiszerelésű spotot teszel fel. Nem mindegy, a bőrére rakod az egészet, vagy hagyod, hogy sok elfolyjon a szőrén.Mikor tetted rá?
2012. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az nem segít, ha kettőt raksz rá. Az ő kémiájának ezek szerint nem felel meg az advantix (előfordul, minden kutya egy kicsit egyedi), próbálj ki inkább valami mást.
2012. márc. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha már rajta van az Advantix és nincs tünet, akkor ő +/+-os lehet, de azért én sem kísérteném a sorsot a helyedben, keress valami mást. Nálam ez vált be nagyon, de elég erős, nyugtató hatású. Konkrétan rárakás után az első nap tiszta K.O. mindegyik, a második nap végére múlik el teljesen. Viszont kb. 1 hónapig tutira nincs bennük sem bolha, sem kullancs.


[link]

2012. márc. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a sűrű aljszörzet fel fogja inni bármit is teszel rá, és nem lesz hatékony. Nálunk se jött be egyetlen spot-on sem, egyszerűen nincs annyi szabad bőrfelület a kutya hátán, hogy ne az aljszőrzete inná fel a nagy részét. Ráadásul az én kutyámra egy nagy és egy közepes méretűt kellett tenni, ami úgy 6 ml körül volt és ekkora mennyiséget alig bírtam elosztani a hátán. És havi két ampulla drága is. Nekünk a nyakörv vált be.
2012. márc. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
nem biztos...nekem a +/- os és -/- os kutyáimnak sincs tünete a megfelelő adagtól de az egyikre egyszer többet tettem és bekattant, fel le ugrált, forgott, rágta magát, azonnal meg kellett fürdetni és elmúltak a tünetek néhány óra alatt...( ő egy +/- os kutya és 2 évig volt adavantix használva rajta) egyszer történt ilyen azóta teljesen leálltunk az Adavantixtról. Pedig mi is évekig használtuk bár olyat is hallottam, hogy +/- os kutya azonnal reagált rá és bekattant
2012. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim is hosszú szőrűek, de ProMeris mellett nincs bennük egy darab sem.
2012. márc. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mi a borzasztó szőrös pulikeverékünkön használunk afvantixot, és sosincs benne egy darab kullancs sem. Szóval biztos nem a szőr az oka. Nekünk kifejezetten azt mondták, hogy nyakörvet ne rakjunk rá, mert nem ér el a bőréig a szőr miatt :)
2012. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A metaflumizon és az amitráz, ami a ProMerisben van, az mehet colliekra? Az imidakloprid (ivermectin) tudom, hogy nem, de úgy tudom, van még néhány szer azon kívül is, amivel vigyázni kell. Csak kíváncsiság, nincs colliem.
2012. márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!