Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rakhatok a kutyámra egy...

Rakhatok a kutyámra egy Advantix spot helyett kettőt?

Figyelt kérdés

10 hónapos múlt a skót juhász kutyám, van rajta Advantix spot - a bőrére raktam -, de mégis szinte mindennap találok benne kullancsot. Ma pl. 3-at szedtem ki belőle, pedig nem voltunk sem erdőben, sem mezőn, sehol... csak az udvarunkban. Az udvart is lepermeteztem Neostomosan-nal és mégis jönnek ezek a dögök.

Netán immunissá váltak a kullancsok ezekre a szerekre?

Köszi a válaszokat


2012. márc. 17. 18:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

igazából nem csak a colliekat érinti, aussie, border, sheltie, bobtail sőt a német juhásznál is előfordul(bár náluk ritka)plusz van még néhány fajta... de ezek keverékeinél és több generációs keverékeinél is.

kérdéses szerek:

Abamectin, Ivermectin élősködő ellen (szívférgesség, fülatka, rovarirtók)

Acepromazin nyugtató

Loperamid (Imodium) hasmenés ellen

Doxorubicin rák ellen

Vincristin rák ellen

Cyclosporin (pl.Neoral) rák ellen

Digoxin (pl. Lanoxin) szív (pangásos szívelégtelenség)

Butorphanol (Stadol) altatás, fájdalomcsillapító

Ondasetron (Zofran) hányás ellen

Domperidon hányás ellen

Paclitaxel rák ellen

Mitoxantron rák ellen

Etoposid (VePesid) rák ellen sugárterápia mellett, műtét, kissejtes tüdőrák és néhány leukémia típus esetén

Rifampicin baktériumok ellen, TBC, torokban, orrban hordozott meningitis esetén

Quinidin szív (több szívritmus-rendellenesség ellen)

Morfin fájdalomcsillapító

2012. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Már bocsánat, hogy belekotyogok, de mi ez a "+/+ vagy +/-" ?

Köszönöm:)

2012. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket!

Tudom, hogy bőrre kell cseppenteni, úgyis csináltam. Mindig megkeresem azokat a pontokat a hátán, ahol teljesen a bőre látszik.

Nem tudom kiírta, hogy a kullancsok, csak rámásznának. Nos ezek bele is csíptek és megszívták magukat, mert kb. egy kisebb fajta babszemnek elmentek volna. Pedig naponta 2-szer át is nézem. Ma is reggel átnéztem centiről-centire, egy darab sem volt benne, este meg egyenesen 3.

Mindenesetre holnap még egy nyakörvet is veszek neki. Aztán felhívom hétfőn a dokit, hogy ő mit tudna még tanácsolni.

Hihetetlen módon félek, hogy megkapja a babéziát. 1.5 hét múlva ismét megyünk dokihoz, ha addig nem lesznek jelei a babéziának, a biztonság kedvéért, csináltatok majd a vele egy tesztet.

Köszi még egyszer is!

2012. márc. 17. 20:53
 14/16 anonim ***** válasza:
MDR1 génmutáció +/+ os a jó eredmény a +/- hordozó a -/- génhibás... ez gyógyszerérzékenységet jelöl.
2012. márc. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, ez azt jelenti, hogy az MDR1 gén jelen van-e a kutyában. A gén hiányában bizonyos gyógyszerek kórosan felhalmozódhatnak az agyban, ami akár az állat halálát is okozhatja. A +/+ a jó eredmény, azt jelenti megvan mindkét gén. +/- amikor csak az egyik van, a -/- amikor mindkettő hiányzik. Ez utóbbi esetben baromira kell vigyázni, hogy a fent felsorolt gyógyszereket, hatóanyagokat még véletlenül se kapja a kutya.
2012. márc. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ejjha, köszönöm, ma este is okosabb lettem.
2012. márc. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!