Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes senior tápot etetni?

Érdemes senior tápot etetni?

Figyelt kérdés
9 éves a kutyám, de viselkedésében, egészségi állapotában egyáltalán nem öreges, egész egyszerűen egy 9 éves felnőtt kutya. Érdemes senior táppal etetni, vagy a sima felnőtt is ugyanolyan jó neki?

2012. márc. 18. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Sima felnőtt szerintem nem, de lehet köztük olyan, ami még jó lehet. Én mindenképpen olyat adnék neki, amiben jó minőségű fehérje van, könnyen emészthető, nem túl magas az energia-tartalma és van benne glükozamin és kondroitin. Ha ezt tudja a felnőtt táp, akkor adhatsz neki akár azt is.
2012. márc. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem adj neki senior tápot, 7 év fölött már idősnek számítanak a kutyák és egy kicsit más a szükségletük..

én amikor senior táppal etettem akkor a kutyámon kijött az hogy érzékeny gyomrú és a doki az acana hipoallergén tápját javasolta, ez nincs életkorhoz és fajtához kötve..


ha nem lenne semmi baja ,akkor tuti seniorral etetnék..

2012. márc. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az energia-tartalmat miért kéne csökkenteni? Aktív kutya, nemrég kezdtünk hobbiból agilityzni, ezért is mondom, hogy nem öreges. Az más kérdés, hogy egy kis fogyókúra tényleg ráférne :) De aktivitásában nem marad el egy átlag felnőtt kutyától.
2012. márc. 18. 10:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert ráférne a fogyókúra.... Az, hogy hobbi szinten agilityzni kezdtél vele, jó, de egy ilyen korú kutyánál ez már tényleg nagyon hobby szintű lesz. Az anyagcseréje lassabb, mint régen, fogyasztani akkor van esély szerintem, ha kevesebb a bevitt energia.
2012. márc. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem nagy súlyokról beszélünk amúgy, úgy 3-4 kilóval van rajta több, mint fénykorában (29 kilós most), ránézésre nem dagadt, csak én tudom, hogy ennél jobban is tudna kinézni :) Amúgy sajnos az agyatlanul összeállított házi koszt miatt hízott el (anyós... szerintem nem kell tovább mondanom :)), de ha elköltözünk, visszaállunk végre a tápra. Valószínű akkor Happy Dog vagy valami más középkategóriás senior táp lesz a vége.

Köszönöm a segítséget :)

2012. márc. 18. 10:46
 6/6 anonim válasza:
Nézd meg az Agil tápokat. www.puffins.hu vagy www.kutyatapshop.hu(Árban nem rossz és jó minőségű termékek) Egyébként tök jó, hogy ennyi idősen sportoltok.
2012. márc. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!