Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes elvinnem...

Szerintetek érdemes elvinnem tükör kutyaiskolába ( pincsimix)?

Figyelt kérdés
Van egy pincsiszerű kiskutyám most lesz 2 éves júniusban. Az a gondom hogy akárhányszor sétálunk, szinte megőrül ha meglát egy kutyát oda akar menni hozzá de ha odaengedem szagolás után rögtön elkezd vinnyogni nagyon éles hangon és néha rá is ugrik a kutyára. Kiskora óta folyamatosan vittem futtatóba, kutyák közé, rettentő fontosnak tartottam a szocializációját, csak ott rontódott el a dolog hogy egyik barátunknak lett egy bullterrierje aki hát nem éppen szépen játszik a kutyánkkal, a miénk meg már rettegett tőle ezért már inkább össze se engedjük őket persze. De most teljesen előítéletes lett a kutyákkal. Szombaton lejött hozzánk egy hölgy pestről a tükör kutyaiskolából felmérni a helyzetet, mert győrben csak márc. végétől nyílik meg(még nincs elkerített rész) és azt mondta hogy csak hiszti a kutyámnál ez, de szívesen lát a tanfolyamon minket,azért ráférne:) A Tanfolyam ára 14 alkalomra 38 ezer ft. A kérdésem tehát hogy érdemes elvinnem, mert tényleg annyíra kínos ez a vinnyogása, annyian kiröhögik hogy ez nem is kutya stb.,csakhát albérletben élek és anyagilag azért megterhelő lenne eléggé, de a véleményetekre lennék kíváncsi! Köszönöm előre is!

2012. márc. 5. 19:23
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

kérdező vagyok:

kölyökkorában soha se csinálta ezt, öröm volt nézni hogy eljátszik más kutyákkal, hallgat rám, tudja:

pacsi,ötös,fekszik,ül,marad,fel,plusz tudja a játékainak a nevét is: pl: hol a csacsi Lüszi? és akkor megkeresi és hozza. Tudja ha azt mondom "hogy hmm de finom", akkor rohan a konyhába hogy enni kap, egyszóval kifejezetten értelmes intelligens kutya tényleg a szemem fénye és amúgy büszke vagyok rá csak értitek.. annyi az előítélet ezek a kis vakarcsokkal szemben ő meg csak táplálja ezt így:) Ha azt mondjátok tényleg érdemes elvinnem a tükör kutyasuliba akkor támogatom!

2012. márc. 5. 19:28
 2/18 anonim ***** válasza:
Én is tükör sulis vagyok, én csak azt tudom mondani, hogy érdemes legalább az alapfokú tanfolyamot végigjárni. Ez alatt a 7 hét alatt óriási változást lehet elérni a kutya-gazda kapcsolatban is. Ha más nem, csak nézd meg szárazon, kutya nélkül, milyen a suli. Ha tetszik, próbáld ki, de én csak javasolni tudom.
2012. márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Igen, ez a legjobb, amit tehetsz

Addig is [link]

2012. márc. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi véleményeket még várok továbbiakat is :))zöld kéz ment:)
2012. márc. 5. 20:38
 5/18 anonim ***** válasza:
9%

egy normális kutyaiskola is megteszi...

ahol nem verik és nem veretik meg a gazdákkal a kutyákat

2012. márc. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Ha a tükörsulis hölgy is úgy mérte fel a helyzetet, hogy ez hiszti, akkor nem azt mondom, hogy nem ajánlanám, de nem tartanám olyan fontosnak. A hisztiről némi instrukcióval te is le tudod nevelni. Egy bármelyik mai felfogású kutyaiskolába is elmehettek, ha úgy látod lenne még mit tanulni. Vagy beszélsz egy normális kiképzővel és kihívod házhoz max 2-3alkalomnál több úgyse kell nektek és ez árban is sokkal barátibb.
2012. márc. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

utolsónak:

és hol tudok Győrben kutyakiképzőt házhoz hívni? mert googleztam rögtön de csak tanfolyamokat,sulikat,meg kozmetikákat hozott ki:S Gondolom nem győri vagy de hogy megy ez? :)

2012. márc. 5. 22:26
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem vagyok győri :). Általában úgy megy, hogyha nem vagy ismerős ilyen körökben, akkor körbenézel, hogy milyen iskolák vannak a környéken én 2t találtam. Vagy felhívod őket és elmondod mit szeretnél vagy -én inkább ezt tanácsolom- lemész egyik nap akár kutya nélkül is mikor kiképzés van és megnézed hogyan is dolgoznak.

Én valószínűleg az ovis foglalkozást venném ebben az esetben célba/ha van terápiás csoport azt nézném meg (bár hisztinél nem igazán terápiára van szükség), ha az jön le a foglalkozás végén, hogy hozzáértő kezekben vannak a kutyák/gazdik, akkor menj oda nyugodtan ahhoz aki vezette a foglalkozást és mond el neki mit szeretnél, mi a gond. Lehet elvállalja, lehet ajánl valaki mást, lehet azt fogja mondani, hogy másnap/következő héten vidd le megnézik hogyan reagál, de akkor már célirányosan tudsz menni.

De ahova mi jártunk oda megbeszélés alapján le lehet vinni az ilyen kutyákat (akik nem agresszívek a többiekkel és az emberekkel sem) 1-2ovis foglalkozásra és akkor itt csoportban segítenek feloldani a hisztit/félelmet. Persze ez az iskolától is függ, hogy hogy áll hozzá. De akár erre is rákérdezhetsz.

2012. márc. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%

A kiképző azért javasolta a tanfolyamot, mert ott minden alkalommal ezzel a jelenséggel fogsz szembesülni.

A többi kutyával kell a kutya játsszon, megtanuljon kommunikálni.

Neked pedig nap-nap után kell felismerned, hogy mikor hiszti, és mikor kér valóban segítséget a kutyád. Ne felejtsd el, a bullterriernél valószínűleg jogos volt a kutyád panasza, és most sajnos mindenhol ezt alkalmazza, ha elbizonytalanodik.

A Tükör iskolák mindegyikén alapelv, hogy a foglalkozásokon nincs póráz a kutyán, míg lehet egy "hagyományos" suli haladó szellemű, ebben pont nem fogsz segítséget kapni.

A kutyád az ovit rég kinőtte, nem valószínű, hogy a "dedósok" közé való.


Egy a lényeg, szerintem nincs jobb oktatási mód a tükör tanfolyami csoportnál :)


Ha már túl lennél a tanfolyamon, ez nem is lenne kérdés számodra sem.

2012. márc. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
19%
Nem vitatom a tükör suli hasznosságát. De ha egy ottani személy is úgy állapítja meg, hogy nincs komolyabb baj, de azért ha a kérdező gondolja, menjen nyugodtan, szívesen látják (melyik alapképzettség nélküli kutyát nem látnák szívesen bármelyik iskolában?). És ez a kérdezőnek anyagilag megterhelő is lenne, akkor nem kell szerintem mindenáron rátukmálni, hogy ennyire jó, ehhez képest a többi semmi. Tükörsuli előtt is volt élet, más iskolákban is tudnak segíteni a problémán és más oktatók segítségével is könnyen megoldhatják ezt a problémát. Azért mégse arról beszélünk, hogy a kutya az árnyékától is retteg és meg se mer mozdulni. Oda már tényleg komolyabb segítség kéne, de akkor sem az egyetlen megoldás a tükörsuli lenne, bár valószínűleg akkor én is jobban ajánlanám. De jelen helyzetben van sokkal olcsóbb és ugyanolyan hatásos megoldás is.
2012. márc. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!